کمیته رفاهی
 

نکیسا: آقای سعادتمند و رسول پناه از کیسه خلیفه می بخشید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 186 ] - چهارشنبه, 2 مهر 1399
نکیسا: آقای سعادتمند و رسول پناه از کیسه خلیفه می بخشید

یک کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از مدیران استقلال و پرسپولیس می‌گوید اگر این تیم‌ها پول دارند چرا بدهی بازیکنان و مربیان خارجی خود را پرداخت نمی&z...

یک کارشناس فوتبال ایران با انتقاد از مدیران استقلال و پرسپولیس می‌گوید اگر این تیم‌ها پول دارند چرا بدهی بازیکنان و مربیان خارجی خود را پرداخت نمی‌کنند؟

نیما نکیسا درباره ناکامی پرسپولیس مقابل الدحیل قطر اظهار کرد: مشکل پرسپولیس در این بازی عدم هماهنگی بعضی از بازیکنان است که به تازگی به این تیم ملحق شده‌اند. التعاون تیم ضعیف‌تری بود و این مساله خودش را نشان نداد اما الدحیل، منسجم‌تر و بهتر بود و ناهماهنگی بازیکنان به چشم آمد.

وی با اشاره به آشنایی بازیکنان الدحیل با نقاط ضعف و قوت پرسپولیس گفت: گروه آنالیز الدحیل خیلی خوب پرسپولیس را شناسایی کرده بود. این مساله باعث مشکلاتی برای پرسپولیس شد. برای مثال اگر آل‌کثیر عجله نمی‌کرد و خودش را در فضای هدف قرار می‌داد، خیلی راحت به توپ می‌رسید و می‌توانست گلزنی کند چرا که دروازه‌بان الدحیل فوق‌العاده ضعیف بود و خیلی راحت می توانستیم دروازه این تیم را باز کنیم.

دروازه‌بان سابق پرسپولیس و تیم‌ملی خاطرنشان کرد: یک روزی حرفی زدم که برخی ناراحت شدند و فکر کردند عرق ملی ندارم. گفتم این گناه است که در مسابقات بین‌المللی و در آسیایی نتیجه بگیریم. خیلی‌ها فکر کردند این چه حرفی است که نکیسا می‌گوید اما ساختار ما ایراد دارد.

نکیسا با اشاره به مشکل کنونی فوتبال که ناشی از نبود مدیران فوتبالی است، افزود: فوتبال احتیاج به مدیران فوتبالی متخصص دارد. فوتبال احتیاج به اصلاح ساختار دارد. اگر برویم در آسیا و نتیجه بگیریم، چطور بفهمیم که ایراد کارمان کجاست؟

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه به غیر از تعداد محدودی مدیر ورزشی، هیچ مدیر فوتبالی در باشگاه‌های لیگ‌برتری وجود ندارد، گفت: چه انتظاری از این فوتبال دارید؟ آلمانی‌ها سال‌ها بیرهوف را برای تیم‌های ملی خود پرورش دادند. یواخیم لوو دو دوره نتیجه نگرفت که با تیم ملی آلمان جریان‌سازی کند و برای فوتبال دنیا سبک تعریف کند. سالی که ورود دروازه‌بان خارجی را ممنوع کردند، از چه کسی استعلام گرفته بودند؟ با کدام دروازه‌بان و نسبت به کدام منبع این تصمیم را گرفتند؟

مسئول توسعه فوتبال پایه با بیان اینکه او در حال حاضر کارمند فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود ولی منتقد قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی جدید است، گفت: آقایان تصمیم‌گیر در فدراسیون بر چه مبنایی ورود مربی و بازیکن خارجی را ممنوع کردند؟ می‌توان برای جلوگیری از خروج ارز از کشور به تیم‌ها گفت بازیکنی را بگیرید که در یک سال گذشته در 70 درصد از بازی‌های ملی کشورشان حضور داشته باشند یا مربیانی جذب شوند که بیش از 6 ماه بیکار نبوده باشند. آن‌ها می‌توانستند قانون را درست کنند اما صورت مساله را پاک کردند.

نکیسا با انتقاد از کسانی که ترانسفر بازیکنان داخلی به لیگ‌های خارجی را نشانه بی‌غیرتی می‌دانند گفت: برخی می‌گویند علی علیپور و رامین رضاییان بی‌غیرت هستند و تعصب ندارند. می‌دانند که ضیا عربشاهی، اکبر کارگرجم، شاهرخ بیانی، مهدی و مرتضی فنونی‌زاده و ... چطور امرار معاش می‌کنند؟ خبر دارند که پیشکسوتان فوتبال از کجا پول در می‌آورند که شرمنده زن و بچه خود نشوند؟ برای کدام یک بازنشستگی تعریف کردید؟ صندوق حمایت از قهرمانان ماهانه 245 هزار تومان به حساب پیشکسوتان می‌ریزد که پول قبض تلفن همراه هم نمی‌شود.

این بازیکن سابق فوتبال یادآور شد: سه سال پیش به آقای سلطانی‌فر گفتم کمیته آسیب‌شناسی را در هر رشته‌ای ایجاد کنید که به قراردادها و بسیاری از مسائل و مشکلات ورود کنند. خدا را شکر بعد از 10 سال یکی یکی به حرف‌های من می‌رسند.

او با اشاره به عقد قرارداد با آنتونی استوکس که در گذشته ثابت شده بود بازیکن مناسبی نیست، گفت: چرا با آنتونی استوکس که پدر تراکتور را درآورده بود، قرارداد بسته شد؟ خیلی‌ها به خاطر صلاح و مصلحت خودشان و گردش مالی بالای فوتبال حرفی نمی‌زنند اما مردم، نیما نکیسا را ساختند و من به خاطر آن‌ها دلم می‌سوزد و حرف می‌زنم. من یک روز از شکم مادر به دنیا آمدم و یک روز از شکم قبر به دنیای دیگر می‌روم. من نسبت به مردم مسئولم و سکوت نمی‌کنم.

نکیسا ادامه داد: من استاد دانشگاه و داور بین‌المللی مقالات بین‌المللی هستم. یک نفر تا به حال نگفته بیا کمک کن. خیلی از کسانی که همراه با فوتبال مدارک دانشگاهی را هم به دست آوردند، در این فوتبال نیستند. کسانی که سالم زندگی کردند در سیستم مدیریتی به کار گرفته نمی‌شوند. تنها جایی که از سیستم مدیریتی استفاده می‌شود کشتی و ورزش‌های رزمی است. در حال حاضر خیلی از روسای هیات‌های استانی ما هم غیرفوتبالی هستند.

او با اشاره به عقد قراردادهای میلیاردی و هنگفت توسط استقلال و پرسپولیس گفت: آقای سعادتمند و رسول پناه این رقم‌هایی که منعقد می‌شود از کجا می‌آید؟ اگر پول دارید، چرا بدهی بازیکن و مربی خارجی که فوتبال و نقل و انتقالات را تعلیق کرده‌اند، نمی دهید؟ اگر ندارید این عدد و ارقام چیست و از کجا می‌آید؟ از کیسه خلیفه می‌بخشید؟ این پول‌ها مال بیت‌المال و مردمی است که به سختی زندگی می‌کنند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: این مدیران با خودشان می‌گویند در نهایت فلان بازیکن را می‌آوریم و اگر نتیجه گرفتیم که هیچ و اگر نتیجه نگرفتیم هم می‌رویم و مدیر بعدی جوابگو خواهد بود. کدام صندوق و بیت المال باید این پول‌ها را بدهد؟

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول