کمیته رفاهی
 

نفت MIS یک - پرسپولیس 2؛ تب تند قهرمانی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 218 ] - جمعه, 3 مرداد 1399
نفت MIS یک - پرسپولیس 2؛ تب تند قهرمانی

پرسپولیس با پیروزی تاریخی خود مقابل نفت مسجدسلیمان به قهرمانی فصل دست یافت و پوکر برای آنها تکمیل شد. یحیی گل محمدی با پرسپولیس به برد ارزشمندی مقابل نفت مسجد...

پرسپولیس با پیروزی تاریخی خود مقابل نفت مسجدسلیمان به قهرمانی فصل دست یافت و پوکر برای آنها تکمیل شد.

یحیی گل محمدی با پرسپولیس به برد ارزشمندی مقابل نفت مسجدسلیمان دست یافت تا اولین قهرمانی خود و پوکر قهرمانی سرخ‌ها در مسجدسلیمان ثبت شود. پرسپولیس که تاکنون موفق به برد مقابل این حریف سرسخت نشده بود، در فاصله 4 هفته مانده به پایان لیگ نوزدهم، یک برد ارزشمند از آن خود کرد تا اینچنین رویای قهرمانی‌شان تکمیل شود.

 

داور: بیژن حیدری کمک داوران: سعید علی نژادیان و مهدی الوندی

 

کارت زرد:

نفت مسجدسلیمان پرسپولیس
  مهدی عبدی (37)
  کمال کامیابی نیا (56)

 

 

ترکیب نفت مسجدسلیمان:

 • احمد گوهری
 • حامد نورمحمدی
 • آرمان قاسمی
 • مجید عیدی
 • پیام ملکیان
 • علیرضا علیزاده
 • صادق صادقی (46 مهدی زبیدی)
 • حسین ابراهیمی
 • سجاد جعفری
 • احمد الجبوری (61 امید سینگ)
 • میرهادی میرجوان (81 محمدامین اسدی)

سرمربی: مهدی تارتار

ترکیب نفت مسجدسلیمان مقابل پرسپولیس

 

ترکیب پرسپولیس:

 • بوژیدار رادوشوویچ
 • سیدجلال حسینی
 • محمدحسین کنعانی زادگان
 • وحید امیری
 • مهدی شیری
 • احمد نوراللهی
 • کمال کامیابی نیا
 • بشار رسن (94 امیر روستایی)
 • سیامک نعمتی (74 امید عالیشاه)
 • علی علیپور (94 حسین پور)
 • مهدی عبدی (86 سعید حسین پور)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان

 

 

شرح گل‌ها:

 

نفت مسجدسلیمان 0 پرسپولیس 1 : (دقیقه 39، علی علیپور) روی فرار مهدی شیری از سمت راست و یک کنترل موفق و در ادامه ارسال با پای چپ، علی علیپور بالاتر از مدافعان نفت مسجدسلیمان موفق شد دروازه گوهری را نشانه بگیرد و گل برتری تیمش را به ثبت رساند. (ویدیوی این گل)

 

نفت مسجدسلیمان 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 58، مهدی عبدی): پاس عمقی از نعمتی برای عبدی در شرایطی که نفتی‌ها به گمان آفساید ایستاده بودند، با تک ضربه این مهاجم گل دوم سرخ ها را به نام او کرد. (ویدیوی این گل)

 

نفت مسجدسلیمان 1 پرسپولیس 2: (دقیقه 71، حسین ابراهیمی): حسین ابراهیمی که ارسالش با برخورد به دست سیدجلال حسینی پنالتی اعلام شده بود، خودش این ضربه را با قدرت زد که علیرغم برخورد به پای بوژیدار توپ وارد دروازه شد. (ویدیوی این گل)

 

 


علیپور با گلزنی مقابل نفت مسجدسلیمان، اکنون با 9 گل زده، 3 گل با مدعی اصلی کفش طلای این فصل فوتبال ایران فاصله دارد.


 

سیدجلال حسینی

سیدجلال حسینی در صورت پیروزی تیمش در بازی امروز برای هشتمین بار قهرمانی در لیگ برتر را تجربه خواهد کرد؛ یک رکورد شاید دست نیافتنی در تاریخ!


 

شرح نیمه اول:

 

پرسپولیس علیرغم بازی در خانه حریف خیلی خوب توانست بازی را به دلخواه خود در زمین به گردش در بیاورد و فشار را با چهار ضلعی هجومی خود (عبدی، علیپور، بشار رسن و سیامک نعمتی) روز دروازه نفت مسجدسلیمان افزایش داد. آنها به موقعیت های مناسبی نیز دست یافتند اما فرصت سوزی بشار رسن و علیپور در دو مقطع مانع از رسیدن به گل سرخ ها شد. در سمت مقابل نیز نفت مسجدسلیمان یک بار روی اشتباه امیری و ضربه مجید عبدی و در صحنه دیگری روی ضربات احمد الجبوری و صادقی دو موقعیت جدی گلزنی داشت که راه به دروازه بوژیدار نیافت.

پرسپولیس در 15 دقیقه پایانی نمایش بهتری مقابل حریف داشت و در نهایت نیز با ضربه سر علیپور روی ارسال مهدی شیری به گل دست یافتند و در ادامه نیز کنعانی زادگان گل دیگری روی ارسال ضربه ایستگاهی به ثمر رساند که داور اعلام آفساید کرد. باید دید در نیمه دوم تیم تارتار قادر به جبران این نتیجه خواهد بود یا خیر.

 

شرح نیمه دوم:


یحیی گل محمدی در نیمه دوم با توجه به اندخته تک گلی که علیپور به ثمر رسانده بود، داشت توانست بازی را بار دیگر تحت کنترل خود در بیاورد. با این حال نفت مسجدسلیمان همچنان امیدوار بود که روی ضدحملات بتواند شرایط را به سود خود تغییر دهد اما در نهایت این مهدی عبدی که روی اشتباه مدافعان حریف در آفسایدگیری با گوهری تک به تک شود و گل دوم سرخپوشان را به ثمر رساند.

بعد از گل دوم نفت مسجدسلیمان کاملا بازی را در اختیار گرفت و اشتباهات در خط میانی و هجومی پرسپولیس برای کنترل توپ و ضریب بالای اشتباه در پاس باعث شد تا شاگردان تارتار به خودباوری برای نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس دست پیدا کنند. روی حملات پردامنه اما بی نتیجه نفت در نهایت اشتباه سیدجلال حسینی و ارسال ابراهیمی کافی بود تا داور در سوت خود به نشانه پنالتی بدمد و موقعیت مناسبی نصیب آنها کرد. ابراهیمی خودش پنالتی را تبدیل به گل کرد تا تیمش فاصله کمی برای جبران داشته باشد.

با این حال هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک شد هر دو تیم با اشتباهات تکراری خود ضمن کاهش کیفیت بازی، شرایط را به سمت پایان بازی و رضایت از نتیجه پیش بردند تا پرسپولیس با این پیروزی بزرگ عنوان قهرمانی خود در فاصله چهار هفته مانده به پایان فصل را تثبیت کند.

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 3: ارسال بشار رسن از سمت راست و ضربه سر سیامک نعمتی با اختلافی کم از بالای دروازه گوهری و نفت مسجدسلیمان راهی اوت شد.

دقیقه 5: ارسال ضربه ایستگاهی با ضربه سر کنعانی زادگان با مهار مناسبی از گوهری همراه شد اما در ادامه داور با اعلام آفساید توپ را در اختیار گلر نفت قرار داد.

دقیقه 10: اشتباه وحید امیری توپ را در اختیار مجید عیدی قرار داد و این بازیکن بعد از پیش روی به داخل محوطه جریمه ضربه اش را نواخت که توپ با کمترین اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 11: صادق صادقی اینبار با پای راست و از پشت محوطه جریمه ضربه زمینی اش را نواخت که توپ  در اختیار بوژیدار قرار گرفت.

دقیقه 25: احمد الجبوری با دریافت توپ، چرخشی جالب رو به دروازه پرسپولیس ضربه محکم خود را به سمت دروازه نواخت که بوژیدار با واکنشی دیدنی آن را مهار کرد.

دقیقه 1+45: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس با ضربه سر کنعانی زادگان تبدیل به گل دوم این تیم شد اما داور بلافاصله با اشاره به کمک داور، اعلام آفساید کرد و مدافع پیش تاخته سرخ ها از شادی گل محروم کرد.

دقیقه 47: ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم با ضربه زمینی علیپور به گوشه دروازه همراه شد که اینبار گوهری توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 52: روی ارسال اوت دستی وحید امیری، علیپور داخل محوطه جریمه نفت صاحب موقعیت شد که ضربه زمینی اش اینبار از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 67: حمله نفتی ها به محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با ضربه علیزاده که از بالای دروازه بوژیدار راهی اوت شد، خاتمه یافت.

دقیقه 83: ارسال ابراهیمی با ضربه ملکیان از پشت محوطه جریمه همراه شد که اینبار هم بوژیدار توپ را از آن خود کرد.

دقیقه 86: حسین کنعانی زادگان به دلیل گرفتگی عضله از زمین خارج شد تا یحیی گل محمدی بازیکن جوان تیمش (احسان حسینی) را وارد زمین کند.

دقیقه 90: ضربه از پشت محوطه جریمه توسط امید سینگ به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

 

 

 

وحید امیری در غیاب محمد انصاری، شجاع خلیل زاده و محمد نادری، چهارمین بازیکنی بود که در این فصل در پست دفاع چپ به میدان رفت و توانست نمایش موفقی البته از خود به جا بگذارد.


 


نکات ویژه:


* نفت مسجدسلیمان با 15 تساوی بیشترین تساوی این فصل را به خود اختصاص داده است.
* پرسپولیس تاکنون موفق به پیروزی برابر نفت مسجدسلیمان نشده است. مسجدسلیمانی‌ها در دور رفت نیز در تهران پرسپولیس را شکست داده بودند.
* مهدی تارتار فصل گذشته با حضور روی نیمکت پارس جنوبی در هفته پایانی شاهد قهرمانی پرسپولیس بود و اکنون نیز شرایط به شکلی پیش رفته که در صورت باخت در این بازی نیز این اتفاق برای او تکرار خواهد شد.
* یحیی گل محمدی در این فصل دو بار روی نیمکت شهرخودرو برابر نفت مسجدسلیمان و مهدی تارتار قرار گرفته که یک بار با شکست در جام حذفی کنار رفت و در لیگ نیز مقابل این تیم به تساوی رضایت داد.
* آخرین شکست پرسپولیس در لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان رقم خورده است.
* پرسپولیس در صورت برد در این بازی، زودهنگام ترین قهرمانی در تاریخ لیگ برتر را در فاصله چهار هفته مانده به پایان لیگ به خود اختصاص خواهد داد.
* شجاع خلیل زاده به دلیل محرومیت، محمد نادری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه و مهدی ترابی به دلیل مصدومیت و اوساگونا و بیرانوند دیگر غایبان پرسپولیس و یحیی گل محمدی برای این بازی هستند.

*در بین دو نیمه انتقاد محمدحسین میثاقی به نوع گزارش گزارشگر مسجدسلیمانی روی صحنه گل پرسپولیس با پاسخ او مواجه شد. میثاقی روی آنتن شبکه سه و برنامه فوتبال برتر مدعی شد که گل علیپور که می تواند منجر به قهرمانی آنها شود می‌توانست با هیجان بیشتری از سوی حسین شیخ آزادی همراه شود. با شروع نیمه دوم هم آزادی بارها با اشاره به این انتقاد میثاقی، از امکاناتی که در اختیار دارند صحبت کرد و در ادامه نیز بابت این انتقاد برای میثاقی ابراز تاسف کرد.

 

 

بازیکن برتر:

مهدی شیری در روزی که پایه گذار گل قهرمانی و اول تیمش لقب گرفت، نمایش درخشانی در سمت راست دفاعی سرخپوشان ایفا کرد. او در فاز دفاعی توانست مانع از پیش روی حملات نفت مسجد سلیمان از این سمت شود و در فاز تهاجمی نیز بهترین عملکرد را خصوصا روی پاس گل اول تیمش ایفا کرد. جایی که بعد از کنترل موفق توپ و در ادامه از پیش رو برداشتن مدافع مستقیم خود، در نهایت پاس گل طلایی تیمش را شکل داد.

 

اتفاق ویژه:

اولین پیروزی تاریخ پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان منجر به قهرمانی آنها در فاصله 4 هفته مانده به پایان فصل شد. شاگردان یحیی گل محمدی که تاکنون بردی مقابل نفت مسجدسلیمان کسب نکرده بودند، اینبار بهترین سود را از موقعیت های شکل گرفته بردند و در نهایت نیز به گل های پیروزی بخش خود دست یافتند. پرسپولیس نیز به اولین تیم تاریخ فوتبال ایران در لیگ برتر تبدیل شد که چهار عنوان قهرمانی پیاپی کسب کرده و اینچنین بازی با نفت برای آنها رویایی به اتمام رسید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول