کمیته رفاهی
 

تکرار بازی موش و گربه در تیم ملی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 255 ] - شنبه, 3 اسفند 1398
تکرار بازی موش و گربه در تیم ملی

در فاصله یک ماهه تا آغاز اولین جلسات تمرینات تیم ملی برای دیدار با هنگ کنگ بار دیگر شاهد تکرار اتفاقات اخیر در ارتباط با بلاتکلیفی های معمول در حوزه فوتبال مل...

در فاصله یک ماهه تا آغاز اولین جلسات تمرینات تیم ملی برای دیدار با هنگ کنگ بار دیگر شاهد تکرار اتفاقات اخیر در ارتباط با بلاتکلیفی های معمول در حوزه فوتبال ملی هستیم!

روز دوشنبه 21 بهمن ماه جاری سرمربی جدید تیم ملی فوتبال رسما قراردادش را با فدراسیون فوتبال امضا کرد. انتشار تصاویر دست دادن دراگان اسکوچیچ و حیدر بهاروند مشخص می کرد همه چیز قطعی شده و پس از بیش از دو ماه سرگردانی فوتبال ملی بعد از فسخ یکطرفه قرارداد مارک ویلموتس بار دیگر کورسوی امیدی در راه افتادن چرخ فوتبال ملی زده شد!

دو روز پیش از این اتفاق، صادق درودگر مسئول کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی صبحگاهی شبکه سه در برنامه سلام صبح بخیر اعلام کرد پس از امضای قرارداد رسمی اسکوچیچ دستیارانش معرفی می شوند. اردوها برنامه ریزی شده و از رقم قرادادش هم برای اولین بار به طور رسمی پرده برداری خواهد شد. گرچه در همان برنامه گفت: "قرارداد او ریالی است. می‌دانید که مربیان خارجی ما مانند ویلموتس، استراماچونی و کالدرون به ‌خاطر مسائل ارزی از کشور رفتند و ما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم. اکنون قرارداد اسکوچیچ ریالی و حدود 200 هزار دلار است. او مالیاتش را خودش باید بپردازد و این نکته به قراردادش اضافه شده است. مالیات 35 درصد از 50 درصد ماخذ است، یعنی مالیات اسکوچیچ حدود 500 میلیون تومان است."

حالا پس از گذشت بیش از یک هفته از آن روز هنوز کسی از کادر فنی تیم ملی خبر ندارد! وقتی اعلام شد در نشست خبری اسکوچیچ اسامی همه دستیارانش اعلام می شود همه تصور می کردند بالاخره روز شنبه 26 بهمن همه چیز درباره تیم ملی شسته و رفته اعلام می شود ولی باز هم اسامی اعلام نشد تا بار دیگر فضای معماگونه ای که در طول ماه های اخیر بر تیم ملی و فدراسیون فوتبالش حاکم بود حس شود!

عدم صداقت و روراستی که از بدترین اتفاقات برای مخاطبان فوتبال است و چیزی شبیه به آنچه درباره انتخاب جانشین ویلموتس اتفاق افتاد، دوباره حس می شود. دو ماه با اسامی امیر قلعه نویی، علی دایی و یحیی گل محمدی بازی شد و در نهایت دو گزینه اول تا آستانه قطعیت یافتن برای احراز این سمت پیش رفتند بعد سپاهان مخالفت رسمی اش را اعلام کرد و فدراسیون در اقدامی غیرمنتظره گفت دایی از ابتدا گزینه آنها نبوده است! سرانجام اسکوچیچی معرفی شد که چندی قبل با بهانه بیماری و عدم داشتن شرایط زندگی در ایران از صنعت نفت آبادان جدا شده و به یکباره سرمربی تیم ملی شد.

جالب است که همین مربی روز شنبه هفته جاری در نشست خبری خود وقتی حرف از دستیار ایرانی شد به استفاده از افراد حاضر در کادر قبلی (ویلموتس) اشاره کرد و گفت: "در مورد دستیارانم باید بگویم که ما در این چند روز مشغول مذاکراتی با افراد هستیم و امیدوارم دستیاران بنده معرفی شوند. قطعاً از دانش دستیاران قبلی استفاده خواهیم کرد و چون ادامه‌دهنده مسیر تیم ملی خواهیم بود باید از دانش کادر قبلی استفاده کنیم و از آنها اطلاعات را بگیریم، اما اینکه دستیاران بنده در تیم ملی چه کسانی هستند به زودی مشخص خواهد شد. ما در کرواسی یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید «هر سری یک ابری دارد» و ما هم باید با مشورت و نظرات نفرات قبلی در این مورد تصمیم‌گیری کنیم". ولی امروز در خبرها می خوانیم که وحید هاشمیان راهی آلمان شده و قصد همکاری با تیم ملی را ندارد!

از طرفی در گوشه و کنار گفته می شود بین خداداد عزیزی یا کریم باقری یک نفر به این عنوان انتخاب می شود ولی باز هم هیچکس حرفی در این باره نمی زند. در روزهایی که این افراد می توانند دیدارهای لیگ و یا بازیکنان ملی پوش را از نزدیک ببینند اسکوچیچ شخصا چمدان بسته و از کویت به امارات و بعد بلژیک و لابد بعد از آن راهی مسکو می شود!

ماه آینده در همین روزها آخرین هفته لیگ برتر در سال جاری برگزار شده و اردوی تیم ملی برای دیدار با هنگ کنگ در حال شکل گیری است ولی باز هم کسی نمی داند دستیاران اسکوچیچ چه کسانی هستند!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول