کمیته رفاهی
 

حکمیت وزارت ورزش برای هیات فوتبال تهران به سال آینده موکول شد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 222 ] - شنبه, 3 اسفند 1398
حکمیت وزارت ورزش برای هیات فوتبال تهران به سال آینده موکول شد

وزارت ورزش بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال به پرونده هیات فوتبال استان تهران و انتخابات جنجالی‌اش ورود می‌کند تا حکمیت مورد تاکید وزیر ورزش را در مو...

وزارت ورزش بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال به پرونده هیات فوتبال استان تهران و انتخابات جنجالی‌اش ورود می‌کند تا حکمیت مورد تاکید وزیر ورزش را در مورد آن اجرا کند.

مسعود سلطانی‌فر به معاون خود در بخش توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای دستور داده با لحاظ کردن حکمیت وزارت ورزش موضوعات مرتبط با انتخابات هیات فوتبال تهران را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

این موضوع از آنجایی که مورد تاکید و توجه وزیر ورزش قرار گرفته که یک سال از بلاتکلیفی هیات فوتبال استان تهران به خاطر برگزار نشدن به موقع انتخاباتش می گذرد و طی این مدت زوایای مختلف این مسئله با ابهامات و علامت سوال های جدیدی هم مواجه شده است.

به همین دلیل مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش مامور به پیگیری موضوعات مرتبط با انتخابات هیات فوتبال استان تهران شد اما وی به خاطر در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال هیچ ورودی به موضوع نداشته تا بعد از مجمع 25 اسفند ماه و با کادر مدیریتی جدید فدراسیون آن را دنبال کند.

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر این موضوع را تایید کرد.

وی گفت: ترجیح  این است که حکمیت را با رئیس جدید فدراسیون فوتبال داشته باشیم به خصوص که زمان زیادی به برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون باقی نمانده است. به هر حال مسئولان فعلی در فدراسیون فوتبال به صورت موقت هستند درحالی که درست این است که در حضور مدیریت ثابت این موضوع مهم پیگیری و در مورد آن نتیجه گیری شود.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این پرسش که «با این شرایط نماینده هیات فوتبال استان تهران در انتخابات پیش روی فدراسیون چه کسی خواهد بود؟ آیا حبیب الله شیرازی منعی برای حضور در مجمع ندارد؟»، گفت: قاعدتا آقای شیرازی نماینده هیات تهران در مجمع انتخاباتی خواهند بود. درست است که دوره ریاست وی به پایان رسیده اما آئین نامه‌ای که ملاک عمل است هیچ ایرادی به این مسئله وارد نکرده است.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال 25 اسفندماه برگزار می شود. با این شرایط و اینکه بعد از آن تعطیلات نوروز در پیش خواهد بود، قاعدتا وزارت ورزش حکمیت موردنظر برای هیات فوتبال استان تهران را سال آینده در دستور کار قرار خواهد داد.

دیگر اینکه دوره ریاست حبیب الله شیرازی در هیات فوتبال استان تهران 3 اسفندماه سال گذشته به پایان رسید. قرار بود انتخابات این هیات 14 شهریورماه امسال برگزار شود اما مطرح شدن برخی تخلفات و ورود نهادهای نظارتی منجر به لغو انتخابات در فاصله چندساعت مانده به زمان مقرر شد.

بعد از آن فدراسیون فوتبال 6 آذرماه را به عنوان زمان جدید برای برگزاری انتخابات هیات استان تهران پیشنهاد داد اما در این تاریخ هم مجمع برگزار نشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول