کمیته رفاهی
 

آذری: اول ایرادات اساسنامه را درست کنید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 193 ] - شنبه, 26 بهمن 1398
آذری: اول ایرادات اساسنامه را درست کنید

مدیرعامل باشگاه فوتبال از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال خواست تا قبل از انتخابات این فدراسیون، ایرادات اساسنامه‌اش را رفع کنند. سعید آذری، مدیرعامل تیم فوتب...

مدیرعامل باشگاه فوتبال از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال خواست تا قبل از انتخابات این فدراسیون، ایرادات اساسنامه‌اش را رفع کنند.

سعید آذری، مدیرعامل تیم فوتبال فولاد بعد از پیروزی تیمش برابر پیکان اظهار کرد: امروز یک بازی خیلی سخت داشتیم و دو تیم تا آخرین لحظه دست از تلاش برنداشتند. یک مقدار باد بازی را خراب کرد ولی بازیکنان من جنگیدند و از آن‌ها تشکر می‌کنم. از هوداران‌مان هم تشکر می‌کنم که حدود 1500 کیلومتر مسافت طی کردند و تیم را در این هوای سرد تنها نگذاشتند. از نکونام و کادر فنی هم تشکر می‌کنم. ما 30 امتیازی و امیدوار به آینده هستیم. می‌توانیم روی بازی‌هایی که در خانه داریم تمرکز کنیم. فولاد مسیر سختی را برای موفقیت پیش رو دارد.

او ادامه داد: هدف خاص ما مبارزه تا آخرین نفس است. این هدف غایی در فوتبال است و کسی را هم تحت فشار نمی‌گذاریم. نکونام کارش را به بهترین نحو انجام می‌دهد و کار کردن با امثال او او برای من افتخار است. در یک شرایط خیلی راحت باید کارش را ادامه دهد. این شیوه جواب می‌دهد. اعتماد مسئولان کارخانه و هوداران باعث می‌شود فولاد به مسیری که در آن موفق بوده، برگردد. هیچ فشاری هم روی کادر فنی نیست و تنها انتظار ما از نکونام جنگیدن تا آخرین لحظه، مثل امروز است.

آذری درباره انتخابات فدراسیون فوتبال هم، گفت: من درباره فدراسیون فوتبال و آدم‌ها صحبت نمی‌کنم. این‌ها سال‌ها در فوتبال مملکت زحمت کشیدند. بهاروند سال‌ها مدیر باشگاه بوده و در هیات فوتبال زحمت کشیده است. آدم وقتی آقای نبی و کاشانی و تمامی کسانی را که در هیات رییسه هستند و نامزد شده‌اند را می‌بیند فشاری ندارد اما اینکه می‌بیند کسانی که از مدیریت فقط کت و شلوار پوشیدنش را بلدند برای هیات رییسه نامزد شده‌اند، خوب نیست. بحث اساسی من فقط اصلاح این اساسنامه است. با وجود اینکه همکار خوبم آقای نصیرزاده دیروز گفته بود که این اساسنامه ایراد ندارد، باید بگویم این اساسنامه ایرادات واقعی دارد. من در حال مطالعه آن هستم و ایراداتش را بیرون آورده‌ام. اگر فدراسیون یک سازمان مستقل است باید ساختارش مشخص شود که این سازمان متاثر از اساسنامه فیفا کار می‌کند یا در کشور ما تحت عنوان یک شرکت اداره می‌شود. یک سری تداخلات بین سازمان لیگ و فدراسیون وجود دارد که این معضلات باید حل شود. ایراد اساسی من به نوع اساسنامه است و اختیاراتی که اساسنامه ایجاد می‌کند تا در نهایت به بی‌نظمی منجر شود.

او درباره نقش وزارت ورزش در سوگیری به نفع بعضی کاندیداها هم بیان کرد: من این را توهین می‌دانم. چند دوره قبل هم این شایعات بود. من فکر نمی‌کنم آقای سلطانی‌فر و معاونینش بخواهند با این شیوه اداره کنند و گذشته هم نشان داده مجمع تصمیمات خودش را می‌گیرد ولی خواهشم از اعضای مجمع این است که با درایت دنبال این باشند چون طبق اساسنامه اگر 10 نفر از اعضای مجمع از دبیرکل درخواست جلسه فوری برای بازنگری در اساسنامه کنند، دبیر کل باید ظرف 21 روز این کار را انجام دهد. از اعضای مجمع می‌خواهم قبل از انتخابات، تکلیف اساسنامه را مشخص کنند که پر از ایراد است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول