کمیته رفاهی
 

این «مظلومیت» را در تاریخ پرسپولیس بنویسید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 191 ] - دوشنبه, 21 بهمن 1398
این «مظلومیت» را در تاریخ پرسپولیس بنویسید

کنترل فضای مجازی را به دست گرفتید، اما خوشبختانه افسار «زمان» دست شما نیست. یعنی دست هیچکس نیست. این قاضی پاکدست، قضاوت نهایی را انجام خواهد داد ج...

کنترل فضای مجازی را به دست گرفتید، اما خوشبختانه افسار «زمان» دست شما نیست. یعنی دست هیچکس نیست. این قاضی پاکدست، قضاوت نهایی را انجام خواهد داد

جمعه‌شب برنامه دورهمی که به مصاحبه مهران مدیری با علیرضا بیرانوند اختصاص داشت روی آنتن تلویزیون رفت. گلر شماره یک پرسپولیس و تیم ملی در بخشی از این مصاحبه، با واژگانی که احترام از تک‌تک آنها می‌چکید هرگونه اختلاف با گابریل کالدرون را تکذیب کرد. او گفت: «پس از آنکه در کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا ناکام شدم، کالدرون به من گفت به ریکاوری روحی نیاز داری. سه هفته استراحت کن و بعد با فرم خوب برگرد.» علیرضا همچنین چند دقیقه بعد در توصیف کالدرون از کلمات «زحمتکش» و «دوست‌داشتنی» استفاده کرد.

البته که اظهارات بیرانوند جای تعجب نداشت، همانطور که جلال حسینی هم پیش‌تر هرگونه اختلاف نظر با سرمربی آرژانتینی سرخپوشان را تکذیب کرده بود. آنچه جای تعجب دارد، رفتار مدیران پرسپولیس است که به وضوح یکی از دلایل قطع همکاری با کالدرون را مشکلات برخی بازیکنان بزرگ تیم با او عنوان کرده بودند؛ بزرگترهایی از جمله همین بیرو و جلال که حالا رسما برای مربی کوچ‌کرده «چه‌چه» می‌زنند. یا للعجب!

مظلومیت گابریل کالدرون یک پدیده بی‌نظیر در فوتبال ایران است؛ مردی که آمار می‌گوید بهترین نتایج یک مربی تازه‌وارد در همه ادوار لیگ را به دست آورد و رکورد بهترین معدل امتیازگیری در تاریخ این مسابقات را شکست، اما بیرونش کردند و زشت‌تر از آن، بدنامش کردند؛ بی‌هیچ شرم و رحمی.

می‌گفتند کالدرون به چه حقی جلال حسینی را چرخشی بازی می‌دهد، اما کاپیتان 38 ساله در داربی پنجشنبه فریاد زد که دیگر مرد «همه دقایق» نیست و گاهی نیاز به استراحت دارد. می‌گفتند کالدرون چرا کمال تازه بهبودیافته را به ربیع‌خواه ترجیح نمی‌دهد، اما گتوزوی سرخ هم در همین دو بازی اخیر نشان داد هنوز با دوران اوج کامیابی فاصله‌ای بعید دارد. می‌گفتند کالدرون چرا دفاع کنار تعویض می‌کند، اما یحیی وسط همین داربی آخر چنین کرد و تحسین هم شد! می‌گفتند دنبال اخاذی از امید عالیشاه بوده که او را به بازی نمی‌گرفته، اما امید در سه بازی عصر گل‌محمدی یک ثانیه هم به زمین نرفته و بعد از پایان بازی با استقلال، با سگرمه‌های در هم اولین نفر از رختکن بیرون زد.

کنترل فضای مجازی را به دست گرفتید، اما خوشبختانه افسار «زمان» دست شما نیست. یعنی دست هیچکس نیست. این قاضی پاکدست، قضاوت نهایی را انجام خواهد داد؛ داوری در مورد کالدرون که هنوز هم تنها کار تیمی به درد بخور پرسپولیس، استفاده از تتمه ضدحمله‌های به جا مانده از دوران اوست.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول