کمیته رفاهی
 

آیا وزیر ورزش با حضور بازنشسته ها در انتخابات فدراسیون فوتبال موافق است؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 262 ] - دوشنبه, 21 بهمن 1398
آیا وزیر ورزش با حضور بازنشسته ها در انتخابات فدراسیون فوتبال موافق است؟

با پایان مهلت ثبت‌نام نامزدها در انتخابات فدراسیون فوتبال این سؤال مطرح می‌شود که آیا وزیر ورزش با حضور بازنشستگان در انتخابات موافق است یا خیر. مهل...

با پایان مهلت ثبت‌نام نامزدها در انتخابات فدراسیون فوتبال این سؤال مطرح می‌شود که آیا وزیر ورزش با حضور بازنشستگان در انتخابات موافق است یا خیر.

مهلت ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال روز گذشته (یکشنبه) به پایان رسید و 9 نفر برای رسیدن به ریاست این فدراسیون با یکدیگر رقابت خواهند کرد. حبیب کاشانی، محمدحسین قریب، مهدی محمدنبی، حیدر بهاروند، هدایت ممبینی، رضا جلالی، محمدرضا کلایی، عباس صوفی و امیرمسعود هراتیان نفراتی هستند که برای ریاست فدراسیون اعلام آمادگی و ثبت‌نام کرده‌اند. طبق قانون این افراد باید اسامی پیشنهادی نایب رئیس اول، دوم و سوم را هم هنگام ثبت‌نام اعلام کنند که این کار نیز صورت گرفت.

آنچه بیش از هر چیزی به چشم می‌آید حضور یک فرد بازنشسته‌ است. حیدر بهاروند سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال علاوه بر اینکه نامزد ریاست شده، از سوی 7 نفر دیگر به عنوان نایب رئیس پیشنهادی معرفی شده است. این در شرایطی است که مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در اسفند ماه سال 95 یعنی حدود 3 سال پیش در نامه‌ای به دیوان محاسبات کشور به صورت رسمی اسامی افراد بازنشسته را اعلام کرد که در آن نام بهاروند نیز به چشم می‌خورد.

 

در سال 97 نیز شاهد جدایی چند فرد دیگر از این فدراسیون بودیم. نفراتی مانند علی کفاشیان، محمدرضا ساکت، فریدون اصفهانیان و ... به دلیل این قانون مجبور به ترک مسئولیت‌های اجرایی شدند و مهدی تاج نیز برای ماندن در پست ریاست مراحل قانونی کار را سپری کرد و «بازگشت به کار» گرفت تا بتواند رئیس فدراسیون باقی بماند.

این در شرایطی است که محمود اسلامیان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال روز گذشته در این باره گفته بود: «در اساسنامه فدراسیون فوتبال در مورد بازنشستگی فقط پیرامون منع حضور افراد بالای 65 سال آمده است.»

این صحبت اسلامیان و ثبت‌نام بهاروند در انتخابات به این معنی است که ساکنان خیابان سئول جنوبی قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را قبول ندارند. این در حالی است که در یکی دو سال گذشته شاهد تغییراتی در فدراسیون فوتبال به دلیل همین قانون بودیم و حتی رئیس پیشین فدراسیون هم به این قانون تمکین کرد.

در حال حاضر این سؤال از مسئولان وزارت ورزش و شخص وزیر مطرح می‌شود که آیا او با حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال موافق است؟ ممکن است صلاحیت بازنشستگان برای حضور در این انتخابات تأیید نشود اما به نظر می‌رسد تا آن زمان وزیر ورزش باید موضع خود را در این باره اعلام کند. مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش مجری قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در ورزش شناخته می‌شود. وی سال گذشته با تمام توان پای این موضوع ایستاد و بارها تأکید کرد که این قانون به صورت کامل و جامع اجرا می‌شود.

صحبت‌هایی درباره بازنشسته بودن یکی دو نفر از افرادی که برای پست ریاست ثبت‌نام‌ کرده‌اند (به جز بهاروند) شنیده و مطرح شده که واکنش رسمی وزیر ورزش می‌تواند همه ابهامات را از بین ببرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول