کمیته رفاهی
 

درودگر: نماینده قریب نیستم و شخصیتی مستقل دارم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 222 ] - دوشنبه, 21 بهمن 1398
درودگر: نماینده قریب نیستم و شخصیتی مستقل دارم

صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال می‌گوید هرکسی که می‌خواهد رئیس فدراسیون فوتبال شود باید با منفی 50 میلیارد تومان شروع کند. صادق درو...

صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال می‌گوید هرکسی که می‌خواهد رئیس فدراسیون فوتبال شود باید با منفی 50 میلیارد تومان شروع کند.

صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گویا او به‌عنوان نماینده محمدحسین قریب برای ثبت‌نام در انتخابات آمده است، گفت: به هیچ‌وجه این‌طور نیست و من فقط نماینده خودم هستم. شخصیت مستقلی هستم و برای انتخابات هم نه رأی دارم و نه عضو مجمع هستم. فقط برای هیئت رئیسه کاندیدا شده‌ام.

وی درباره اینکه گفته می‌شود در میان نامزدها نماینده وزارت ورزش و جوانان و نماینده فدراسیون فوتبال حضور دارند و در نهایت یکی از اینها رئیس خواهد شد، اظهار داشت: هیچ وقت نمی‌خواهم دروغ بگویم و همیشه دوست دارم با آنچه در واقعیت‌های زندگی وجود دارد، پیش بروم و با مردم صادق باشم. افراد مسئول چه در وزارت ورزش، چه در فدراسیون فوتبال و چه در دستگاه‌های نظارتی با پروتکل‌ها و نظراتی که دارند، هرکدام به سمت کاندیدایی گرایش یا اتفاق‌نظر خواهند داشت. فقط نباید فراموش کرد که این دوره از انتخابات متفاوت است و در این دوره همگامی اعضای مجمع کمتر است و باید به سمتی برویم که استقلال مجمع فدراسیون فوتبال و نظر آنها براساس نیازهای کشور و منافع ملی باشد. تمام کسانی که عضو مجمع هستند باید نسبت به سوابق، توانایی و دانش کاندیداها مطالعه داشته باشند، بررسی کنند و طبق آن رأی بدهند.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال تأکید کرد: پیش از هر چیز بگویم که حال و روز فوتبال اصلاً خوب نیست. یک روز فوتبال دو میلیارد در حسابش پول داشت و حدوداً شش میلیارد هم در حساب سوئیس داشتیم. ما از فیفا طلب داشتیم، اما امروز فوتبال‌مان بدهکار است. فکر می‌کنم حدود 40، 50 میلیارد مجموعاً بدهی داریم و ماجرای ویلموتس هم در پروسه شکایت است و مسئولان حقوقی پیگیر آن هستند. هر کسی بیاید در آغاز باید از منفی 50 میلیارد شروع کند.

درودگر در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود بدهی فدراسیون بیش از 50 میلیارد است و حدود 90 میلیارد هم غرامت احتمالی به ویلموتس خواهد بود، گفت: انتظار دارم که سؤالات کارشناسی مطرح شود. به این دلیل که ویلموتس ادعایی کرده، در حالی که سه ماه کار کرده و دو میلیون یورو دریافت کرده است. براساس این کارکرد که نمی‌تواند ادعای شش میلیون یورو غرامت داشته باشد. او خودش فسخ قرارداد کرده است و این اتفاق هم رخ نمی‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه امیدوار است استقلال مجمع فدراسیون فوتبال حفظ شود، افزود: امیدوارم اعضای مجمع با ثبات رأی در مجمع حضور داشته باشند. دوست داشتم آدم‌های خیلی بزرگ فوتبال‌مان ثبت نام می‌کردند و متأسفانه نمی‌دانم چرا نیامدند.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال در پست هیئت رئیسه در واکنش به این مسئله که بحران این روزهای فوتبال از جمله ماجرای ویلموتس باعث شده به قول او آدم‌های بزرگ فوتبال وارد انتخابات نشوند، تصریح کرد: اگر شما مدیر باشید، در بحران باید مدیریت کنید. اگر واقعاً شما مدیر باشید باید تمام خطرات را بپذیرید و از بحران عبور کنید. زمانی که آقای صفایی فراهانی به فوتبال ما آمد، همین شرایط بود. آقای نوآموز هم با این شرایط آمد در شرایطی که چهار میلیون بودجه داشت و 40 میلیون هزینه، اما فدراسیون را به خوبی مدیریت کرد، چرا؟ چون اهل فوتبال بود. او فوتبال را به سطح بالاتری برد. قهرمانی آسیا و قهرمانی باشگاه‌ها در آسیا در زمان نوآموز رقم خورد. او زحمات زیادی برای فوتبال کشید.

درودگر درباره حضور بازنشسته‌ها در انتخابات و قانونی که مقابل آنها را برای حضور در انتخابات می‌گیرد، گفت: بازنشسته‌ها دو دسته هستند که بازنشستگان کشوری و لشگری را شامل می‌شود. بازنشستگان تأمین اجتماعی اگر 65 سال را رد نکرده باشند، می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی در خصوص اینکه آیا انتخاب دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی می‌تواند به نفع یا به ضرر کاندیدای خاصی باشد، اظهار داشت: این دو مسئله ربطی به هم ندارند و جدا از هم هستند.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا بهتر نبود فدراسیون فوتبال به جای انتخاب اسکوچیچ برای تیم ملی سرمربی موقت انتخاب می‌کرد تا با حضور رئیس جدید سرمربی قطعی انتخاب شود، گفت: بپذیرید که در شرایط کنونی فدراسیون فوتبال وقتی تیم ملی می‌خواهد 7 فروردین ماه بازی کند، باید سرمربی، برنامه‌ریزی، اردو و... داشته باشد. باید برنامه مسابقات و اردوها با مسابقات لیگ کنترل شود و اگر سرمربی نباشد، نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد. باید تا 25 اسفند صبر کرد تا رئیس فدراسیون انتخاب شود و سپس سرمربی را انتخاب کنیم؟ بعد از 25 اسفند چه زمانی باید سرمربی انتخاب شود و چه زمانی اردو برگزار شود؟

درودگر در واکنش به این مسئله که نسبت به انتخاب اسکوچیچ انتقادهای زیادی وجود دارد و حتی سردار آزمون با کنایه نسبت به این انتخاب واکنش نشان داده بود، اظهار داشت: بازیکنان همه در خدمت تیم ملی خواهند بود و هر کدام باید مثل سرباز باشند. شما در یک فرصتی قرار می‌گیرید که گزینه‌های زیادی برای انتخاب ندارید. در این شرایط باید مقدورات را در نظر بگیرید. زمانی ویلموتس انتخاب شد، اما این مربی بزرگ نتیجه لازم را نگرفته است. رقم قراردادش هم بدهی بزرگی را برای فدراسیون به وجود آورده است. اکنون شرایطی در فوتبال کشور ما به خاطر تحریم‌ها وجود دارد که دست‌مان باز نیست. به همین دلیل شما باید با توجه به شرایط انتخاب کنید.

وی ادامه داد: به نظرم فدراسیون خیلی اصولی قدم برداشت که ابتدا به سمت برانکو رفت. او سه دوره قهرمان لیگ شده بود و فوتبال ما را به خوبی می‌شناخت. به دلیل بدهی باشگاه پرسپولیس شرایط برانکو گره خورد و مسائل به مشکل خورد. بعد با امیر قلعه‌نویی که قهرمانی‌های زیادی دارد و در فوتبال ما بی‌رقیب است، مذاکراتی شد که به نتیجه هم رسید، اما در نهایت باشگاه سپاهان مخالفت کرد. مسلم است باشگاه نمی‌خواست وقتی در کورس قهرمانی حضور دارد، مربی‌اش را از دست بدهد.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه با علی دایی هم مذاکراتی شده بود در پاسخ به این که خود او گفته است رد صلاحیت شده، گفت: این را نمی‌دانم، چون این مسائل در حوزه مسئولیت بنده نیست. علی دایی مربی بزرگی است که کاریزمای خیلی خوبی دارد و می‌توانست خیلی به تیم ملی کمک کند. او مربی و بازیکن بزرگی بوده است، اما به‌هرحال شرایط فراهم نشد. درباره مربیان دیگری هم صحبت شد که با یحیی گل‌محمدی مذاکراتی صورت گرفت، اما به پرسپولیس رفت و حتی جواد نکونام و حسین فرکی هم مدنظر بودند و تلاش‌هایی در کمیته فنی شد.

درودگر درباره انتخاب اسکوچیچ یادآور شد: واقعیت‌ها را باید درباره اسکوچیچ در نظر گرفت. اول باید دید که ما از سرمربی تیم ملی چه انتظاراتی داریم. رزومه اسکوچیچ را ببینید. او در کرواسی و اسلوونی شش سال مربیگری کرده که پنج قهرمانی کسب کرده است. نمی‌شود پنج بار شانسی قهرمان شد و بعد هم در کویت قهرمان و دو بار نایب قهرمان شد. او بعد هم وارد ایران شد و  به تیم بزرگ ملوان آمد، اما آنجا هم مشکلات زیادی داشتیم. باشگاه ما مالک نداشت و من خودم مدیرعامل بودم. پول نداشتیم به بازیکنان بدهیم و مشکلات زیاد بود. بازیکنان ما کم بودند و از تیم جوانان به تیم بزرگسالان بازیکن آوردیم. او تیم را به خوبی پرورش داد و هفتم شدیم. بعد از آن هم به فولاد رفت. بعد از آمدن اسکوچیچ 9 بازیکن با کارت سربازی جعلی از تیمش رفتند و با همان تیم پنجم شد. بعد از آن هم راهی خونه به خونه بابل شد که تیمش در نیم‌فصل دوم قهرمان شد. پرونده‌ای هم تشکیل شد که درباره مسئله صعود تیم به لیگ برتر بود. با همین تیم به فینال جام حذفی هم که رفت. اسکوچیچ این فصل نیز در صنعت نفت بود که شاید کیفیت بازیکنان این تیم را نتوان با استقلال، سپاهان و سایر تیم‌ها مقایسه کرد، اما تیمش را چهارم کرد.

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد اسکوچیچ پیشنهاد او بوده است، گفت: اصلاً پیشنهاد من نبوده است و زمانی باخبر شدم که آقای بهاروند اعلام کرد از نظر اقتصادی درباره او مذاکره مالی کنیم. پیشنهاد بالا بود که گفتم معقول نیست. خوشبختانه پیشنهاد تعدیل شد و تقریباً به نصف رسید. زمانی هم که در فدراسیون فوتبال بودم، آقای بهاروند خواست در جلسه کمیته فنی حاضر شوم و مسئله درآمدها و قرارداد او در ملوان را توضیح بدهم که این کار را انجام دادم. هیچ ارتباطی در زمینه انتخاب او نداشتم و دخالت نکردم. حتی وقتی اقوام تماس می‌گیرند که فرزندشان را برای تست فوتبال فوتبال و مربیگری بفرستم، هیچ دخالتی نمی‌کنم تا شائبه ایجاد نشود. من از نظر توانایی فنی اسکوچیچ را تأیید می‌کنم، اما اینکه درباره انتخاب یا قراردادش دخالتی داشته باشم، این‌طور نیست.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره اینکه از البسه جدید پرسپولیس و استقلال رونمایی شد و گفته می‌شود شرکت آل‌اشپورت قرار است از البسه جدید تیم ملی هم رونمایی کند، اظهار داشت: صد درصد این‌طور است و این شرکت طرح‌هایی که سازمان تیم‌های ملی داده بود را پیاده کرد. قرار است مبلغی برای آنها ارسال شود تا لباس‌ها آماده شود.

درودگر در واکنش به اینکه مگر برای البسه تیم ملی باید پولی به شرکت آل‌اشپورت پرداخت شود، گفت: ما یک مبلغی را از قبل به آنها بدهکار بودیم. برای اردوی تیم‌های فوتسال، فوتبال ساحلی، جوانان و نوجوانان لباس گرفته بودیم. به‌هرحال گفتند برای سفارش گرفتن به پول نیاز دارند و مشکلی هم از این جهت نیست و کار حل می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کیفیت لباس‌های تیم ملی مانند قبل است و مورد انتقاد بازیکنان قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: کیفیت لباس‌ها قدیمی نیست. کیفیت جدیدی است که آقای ساکت در سازمان تیم‌های ملی نمونه آن را دارد. قطعاً کیفیت مناسبی خواهد بود.

درودگر درباره اینکه آیا اسکوچیچ برخلاف تیم‌های دیگر می‌تواند در تیم ملی موفق شود، اظهار داشت: من نه پیشگو هستم و نه آنقدر هم قدرت دارم همه مشکلات را حل کنم. فقط زمانی که در ملوان بودیم، با او کار کردم. حداکثر در اولین یا دومین تمرین تیم ملی بازیکنان با او رفیق خواهند شد. چند هفته پیش با سردار آزمون به گنبد رفته بودیم که برای آکادمی مردم سیل‌زده کارهایی انجام شد. دیداری داشتیم که آقای آزمون به جد دنبال کمک به تیم ملی بود و اینکه با حمیت بتوان به تیم ملی کمک کرد تا شاهد صعود به جام جهانی باشیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول