کمیته رفاهی
 

مهمترین تیم فوتبال ایران غرق در گرداب مشکلات

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 189 ] - شنبه, 19 بهمن 1398
مهمترین تیم فوتبال ایران غرق در گرداب مشکلات

تکلیف مهمترین تیم فوتبالی مملکت ظرف یک ماه باقیمانده تا شروع دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی کاملا گنگ و نامشخص است! از چالش های جدی و مهم پیش روی رییس بع...

تکلیف مهمترین تیم فوتبالی مملکت ظرف یک ماه باقیمانده تا شروع دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی کاملا گنگ و نامشخص است!

از چالش های جدی و مهم پیش روی رییس بعدی فدراسیون فوتبال ورود به بحث پرماجرای شکایت هایی است که یکی پس از دیگری از راه می رسند. در حال حاضر و با جدایی برانکو ایوانکوویچ، وینفرد شفر، آندره آ استراماچونی و گابریل کالدرون از تیم های باشگاهی شان باید هر آن منتظر رسیدن ایمیل دادگاه CAS به فدراسیون فوتبال باشیم که یکی پس از دیگری تیم های استقلال و پرسپولیس و حتی دیگر باشگاه های مان را درگیر مراحل فرسایشی پرداخت حق و حقوق مربیان قبلی و احتمالا جرایمی که به آنها اضافه شده اند کند! این جدا از شکایت‌هایی است که می تواند از طرف بازیکنان هم مطرح شوند!

در این میان ما هنوز مارک ویلموتس از فدراسیون و تیم ملی مان جدا نشده خبردار شدیم وکلای این مرد بلژیکی مراحل ابتدایی شکایت از فدراسیون فوتبال کشورمان را انجام داده و باید مبالغ هنگفتی به او بپردازیم. کما اینکه دیدیم همین چند وقت پیش نمونه کوچکتری در این زمینه چطور مجموعه وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و یکی از دو باشگاه پرطرفدار کشورمان را درگیر خود کرده بود. موضوع پرداخت طلب "پروپییچ" و پروسه دشوار تهیه و پرداخت دلار به او از طریق فیفا موجب شد تا همه کشور بسیج شده و در نهایت طلب و جریمه 300، 400 هزار دلاری پروپییچ به او پرداخته شود!

در چنین شرایطی اصرار برخی مسئولان بر استفاده از سرمربی خارجی برای تیم ملی به هیچ وجه توجیه ندارد. در دورانی که ارز قطره چکانی وارد مملکت می شود این موضوع هیچ توجیه منطقی نداشته و فرو رفتن بیش از پیش در گرداب مشکلات به نظر می رسد.

کما اینکه از طرفی اصرار بر استفاده از امیر قلعه نویی نیز شکل دیگری از رفتارهای خودخواهانه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است. باشگاهی مانند سپاهان با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیارد تومان (از محل بودجه کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با صدها کارگر) چشم و چراغ یکی از استان های بزرگ کشور و در کورس قهرمانی است ولی وزارتخانه و فدراسیون با اصرار توقع دارند تیمی که از بخت های مسلم قهرمانی این فصل لیگ برتر به حساب می آید سرمربی ش را به تیم ملی بدهد! در طول یک هفته گذشته مدیرعامل این باشگاه بارها و به دفعات اعلام کرده با این جدایی مخالف است و علاوه بر آن گروه صنعتی فولاد مبارکه و باشگاه سپاهان نیز در بیانیه های جداگانه رسما و قاطعانه اعلام کردند نمی توانند اجازه جدایی به امیر قلعه نویی بدهند. اما در چنین شرایطی باز هم شاهد هستیم مسئولان فدراسیون هیچ تصمیمی برای انتخاب سرمربی تیم ملی نگرفته اند!

روزها یکی پس از دیگری می گذرند و به جای اینکه سرمربی تیم ملی برای روزها و ساعتهای پیش رو برنامه ریزی کند، تنها خروجی فدراسیون در این باره تماس های دوباره و اصرارگونه با باشگاه سپاهان است! این در حالی است که در اسفند ماه رییس جدید فدراسیون فوتبال هم انتخاب خواهد شد اما با نگاهی کلی به افرادی که گفته می شود جزو کاندیداهای اصلی برای این انتخابات هستند مدیر قدری دیده نمی شود. گزینه ها اگر از مهدی تاج بدتر نباشند بهتر هم نیستند و این نگرانی را تشدید می کنند که تکلیف مهمترین تیم فوتبالی مملکت ظرف یک ماه باقیمانده تا شروع دور برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی کاملا گنگ و نامشخص است!

بدتر این است که بدانیم تیم های بحرین، هنگ کنگ، کامبوج و عراق در این مدت بیکار ننشسته و یا در اردوی تدارکاتی بودند یا بازی دوستانه برگزار می کردند و یا برای روزهای استراحت شان در فیفادی ها تدارک مصاف دوستانه می دیدند اما فدراسیون فوتبال کشورمان هیچ!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول