کمیته رفاهی
 

شاهرخی: انتخاب اسکوچیچ، سرپوشی بر اشتباهات فدراسیون فوتبال است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 165 ] - شنبه, 19 بهمن 1398
شاهرخی: انتخاب اسکوچیچ، سرپوشی بر اشتباهات فدراسیون فوتبال است

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی این تیم گفت: این انتخاب، سرپوشی بر اشتباهات گذشته فدراسیون فوتبال است. هما...

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی این تیم گفت: این انتخاب، سرپوشی بر اشتباهات گذشته فدراسیون فوتبال است.

همایون شاهرخی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، گفت: این انتخاب سرپوشی بر اشتباهات گذشته فدراسیون فوتبال است. این همه از مربی ایرانی صحبت کردند اما این انتخاب نشان می‌دهد که با اسکوچیچ صحبت کرده بودند که صنعت نفت آبادان را رها کند و به اینجا بیاید. وقتی با همدیگر رو راست نباشیم، این سیاه‌بازی‌ها وجود خواهد داشت. در این شرایط هیچ آدمی نمی‌تواند موفق باشد.

او ادامه داد: قبلا مربی خارجی داشتیم ولی بعد گفتند مربی ایران می‌آوریم و چند مربی را هم در این مدت غربال کردند. با این حال در نهایت یک مربی خارجی انتخاب شد. این اتفاقات نشان می‌دهد در ورزش ما هر آن ممکن است اتفاق جدید رخ بدهد. من از انتخاب اسکوچیچ تعجب نکردم و تاسف نخوردم. متاسفانه باز هم تصمیم گیرندگان ورزش و فوتبال نشان دادند از قافله روزگار دور هستند.

سرمربی پیشین تیم ملی در واکنش به این که آیا منظورش از ناکامی افراد سیاه‌باز این است که اسکوچیچ با تیم ملی موفق نمی‌شود؟ تاکید کرد: مساله سر این است که وقتی در راس کار، مدیران عادت به دروغ و سیاه بازی داشته باشند، به بدنه هم تجاوز می‌کند و در نهایت به بازیکنان می‌رسد.

شاهرخی درباره آینده تیم ملی با دراگان اسکوچیچ نیز گفت: از این مربی شناختی ندارم و چون شناخت ندارم، اظهارنظر نمی‌کنم. درباره سایر مربیان می‌توانستم حرف بزنم اما درباره او چیزی نمی‌دانم. به هر حال به عنوان یک ایرانی دوست دارم تیم‌های فوتبال ما در رقابت‌های بین‌المللی موفق باشد.

وی افزود: متاسفانه همیشه شیپور را از سر گشادش می‌نوازیم و کار بیهوده انجام می‌دهیم. این انتخاب هم از همان داستان‌هاست. باید ببینیم چه اتفاقاتی پشت پرده افتاده است.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران درباره این که سکان هدایت تیم ملی از کارلوس کی‌روش به ویلموتس و در نهایت به اسکوچیچ رسیده است، گفت: واقعیت این است که آدم‌ها ظرفیتی دارند. کسی که سرمربی تیم ملی بوده و همه جا اسم و رسمی داشته، اعتبارش با آدم‌هایی که در دسته یک یا دو مربیگری کردند، فرق دارد. بازیکنان تیم ملی هم این شرایط را درک می‌کنند. بدون رودربایستی، اعتباری که کی‌روش از نظر مدیریتی و فنی داشت، با توجه به قرارداد بدش هم قابل مقایسه با کسانی نیست که اسم می‌بردید. دنیا در حال پیشرفت است و ما در حال عقب گرد هستیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول