کمیته رفاهی
 

خوشحالی ایران از محرومیت احتمالی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 206 ] - شنبه, 5 بهمن 1398
خوشحالی ایران از محرومیت احتمالی

شاید بی سابقه باشد کشوری برای محرومیت تیم های فوتبالی اش جشن بگیرد ولی ایران و ایرانی برای سربلندی پرچم و عزت ملی اش از این محرومیت احتمالی خم به ابرو نمی آور...

شاید بی سابقه باشد کشوری برای محرومیت تیم های فوتبالی اش جشن بگیرد ولی ایران و ایرانی برای سربلندی پرچم و عزت ملی اش از این محرومیت احتمالی خم به ابرو نمی آورد و بخاطر نگه داشتن عزتش خوشحال خواهد شد.

سالهاست ملت ایران تهدید به محرومیت و محکومیت شده اند. کتاب تاریخ قطور این سرزمین پر است از هجوم بیگانگان و دست درازی آنها به گوشه گوشه آب و خاکش ولی هر بار این ملت سربلند و شجاع بودند که در دفاع از حقانیت میهن‎شان پای اعتقادات و خاک وطنشان ایستادند و شهید دادند اما مقابل زور سرخم نکردند. ولی آنهایی که در اتاق های کنفدراسیون فوتبال آسیا همچون عروسک کوکی منتظر نشسته بودند تا به خواست مسئولان آل سعود دستور به خلع میزبانی ایران از بازیهای فوتبال آسیا بدهند، یا تاریخ ایران را ورق نزده بودند یا خودشان را به ندانستن زدند که چنین رأیی برای زیر پا گذاشتن عزت چنین ملتی صادر کردند!

طی روزهای اخیر بارها در این باره نوشتیم که با از سر گرفته شدن پروازهای خارجی از اقصی نقاط دنیا به ایران دیگر هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد. از ترکیه، امارات، قطر، سوریه، عمان، چین، گرجستان و خیلی کشورهای دیگر در منطقه و یا حتی خارج از آن هواپیماها یکی پس از دیگری وارد فرودگاه بین المللی امام (ره) شده و یا از آن خارج می شوند و یا از آسمان ایران پرواز می کنند.

چطور باور کنیم مسئولی که در AFC نشسته و حرف دیگران را در گلو قرقره می کند از وضعیت پروازهای یک کشور در قلب خاورمیانه که مسیر هوایی اش محل عبور بسیاری از پروازهای بین المللی است خبر ندارد؟ غیر از این است که این خواسته تنها برای مخدوش کردن چهره ایران اسلامی در دنیاست؟ اینکه رسانه هایی مانند ایران اینترنشنال، بی بی سی یا من و تو با سرسره بازی روی این سوژه کثیف، تن و بدن شان را بیش از پیش آلوده این قبیل خباثت ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران کنند؟

فارغ از هر تصمیمی که قرار است AFC در این باره بگیرد، فعلا هر 4 باشگاه ایرانی رأی بر تحریم مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا داده اند و این اتحاد به قدری جدی است که همه هواداران هر 4 تیم تهرانی، اصفهانی و مشهدی نیز با قاطعیت در نظرسنجی هایی که در فضای مجازی در این باره که "بازی در کشور ثالث را قبول کنیم یا نه؟" رأی به تأیید تصمیم باشگاه هایشان دادند، که اثبات می کند این محرومیت نه تنها دل مردم ایران را نمی شکند بلکه موجب شادی آنها هم شده است. شادی که جنسش با دیگر شادی های قبلی و فوتبالی متفاوت است. شادی که به سربلندی عزت ملی این کشور مربوط می شود و از تن ندادن به ذلت مقابل زورگوها سرچشمه می گیرد. شادی که خار چشم سعودی ها و همه آنهایی است که برای خشنودی آل سعود تن به هر رذالتی می دهند.

قطعا به زودی زود روشن می شود تیم کویتی با چه نیت و هدفی قدم در راهی گذاشت که دشمنان قسم خورده ایران در آن مسیر گام برمی دارند. آنهایی که ایران را ناامن می دانند چرا از درگیری عربستان با یمن و یا از الفجیره امارات حرفی نمی زنند؟!

بی گمان غیبت تیم های ایرانی در این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ضربه بزرگی به حیثیت این رقابتها می زند و لطمه مهلکی بر اعتبار مهمترین رقابتهای باشگاهی قاره کهن می زند. لطمه ای که در ماه های بعد اثراتش روی فوتبال آسیا نمایان خواهد شد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول