کمیته رفاهی
 

با تکرار اشتباه ترامپ توسط AFC

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 185 ] - جمعه, 4 بهمن 1398

 

اتحاد بزرگ در فوتبال:
با تکرار اشتباه ترامپ توسط AFC؟

 

محمدرضا تهرانی
دبیر بخش ورزشی

اشتباه تاریخی ترامپ رئیس جمهورسفاک آمریکا درترورناجوانمردانه سردارشهید قاسم سلیمانی گرچه دل همه ملت ایران را به درد آورد اما برکاتی نیزداشت و باعث اتحاد بیشترکشورو نظام شد.
روزنامه گاردین در مقاله ای به اتحاد گسترده ایرانی ها در سایه جنایت آمریکا علیه سردار سلیمانی پرداخت و نوشت:
" ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس خشم عمیق مردم ایران را برافروخت زیرا او یکی از قدرتمند ترین و با نفوذترین افراد در ایران بود؛ سردار سلیمانی با جناح های مختلف و با شخص رهبری ایران در ارتباط بود. حضور جمعیت گسترده در مراسم تشییع وی فراتر از انتظارات بود.
این روزنامه همچنین اشاره کرد: این وحدت بین ایرانیان ناگهانی نبوده و در ازاء شهادت سردار سلیمانی صورت گرفت. سردار سلیمانی زندگی خود را در دفاع از میهنش وقف کرد."
مشابه اشتباه ترامپ را کنفدراسیون فوتبال آسیا مرتکب شد و اعلام کرد مسابقات نمایندگان باشگاهی ایران درلیگ قهرمانان قاره باید درکشوربی طرف برگزارشود.
AFC همچنین در اقدامی عجیب برخلاف خواسته ایران برنامه پلی آف نمایندگان ایران در کشور ثالث را اعلام کرد و بر این اساس تیم‌های استقلال و شهر خودرو باید در قطر و امارات به میدان بروند!
جوک جدیدی که کنفدراسیون فوتبال آسیا و دررأس آن شیخ سلمان بحرینی دست نشانده آل سعود تعریف کرد!
فارغ ازضعف دیپلماسی ورزشی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال کشورمان نکته ای که به چشم آمد وحدت تیم های باشگاهی ایران بود.
استقلال، پرسپولیس، شهرخودرو و سپاهان اصفهان جملگی یکپارچه و متحد اعلام کردند زیربارحرف زور و غیرورزشی نمی روند که دست سیاست ازآن طرف آن پیداست!
نمایندگان ایران تاکید کرده‌اند در هیچ کشوری به جز ایران به مصاف حریفان خود نمی‌روند والبته برای رایزنی با دبیرکل ای اف سی به مالزی رفتند.
سوالی که مطرح می‌شود، این است: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک که مسئول سیاست گذاری در ورزش هستند، تاکنون چه کرده‌اند؟ آیا وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی رئیس جمهور با استفاده از استدلالات و توان حقوقی خود توانسته‌اند در دفاع از منافع ملی در مجامع بین‌المللی به وظایف خود عمل کنند؟!
در این رابطه نشریه ورزشی «شما» به عنوان ارگان حزب موتلفه اسلامی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال را با دیپلماسی بسیار ضعیف مسئول و متهم اصلی این اتفاقات می داند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول