کمیته رفاهی
 

مدیرروستا: دلال ها قیمت مربیان خارجی را حبابی کرده اند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 206 ] - دوشنبه, 9 دی 1398
مدیرروستا: دلال ها قیمت مربیان خارجی را حبابی کرده اند

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید دلیل گران بودن مربی‌های خارجی وجود واسطه‌هاست و اگر دلال‌ها از فرایند قراردادها حذف شوند، می‌توان راحت&z...

کارشناس فوتبال ایران می‌گوید دلیل گران بودن مربی‌های خارجی وجود واسطه‌هاست و اگر دلال‌ها از فرایند قراردادها حذف شوند، می‌توان راحت‌تر با این مربی‌ها قرارداد بست.

فوتبال ایران در چندماه گذشته اتفاقات بسیاری بر سر قرارداد سرمربی‌های خارجی تیم‌های ملی و باشگاهی را پشت سر گذاشته است تا این موضوع مورد توجه کارشناسان و فوتبال دوستان ایرانی قرار گیرد که در شرایط فعلی کشور مربیان خارجی باید استخدام شوند یا استفاده از نیروهای داخلی در دستور کار قرار گیرد.

اصغر مدیرروستا، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه اظهار کرد: من مخالف مربی خوب خارجی نیستم. اگر او به فوتبال ایران بیاید و بتواند مربی‌های خوبی در کنارش پرورش دهد، می‌تواند برای فوتبال ما بسیار موثر باشد اما کشور ما با توجه به شرایط و محدودیتی‌هایی که مثل انتقال پول دارد، سخت است که چنین مربی‌هایی به ایران بیایند. البته آقای همتی رئیس بانک مرکزی گفتند مشکلی برای انتقال پول وجود ندارد.

او ادامه داد: مربی‌ای مثل آندره‌آ استراماچونی که شب بازی، تیمش را ترک می‌کند،‌ هیچ جایگاه اخلاقی ندارد و این برای فوتبال ما که مربی خارجی می‌آورد، اصلا خوب نیست. کالدرون هم شرایطی مشابه او داشت اما تا نیم‌فصل صبر کرد و بعد چنین کاری انجام داد. به نظر من در این رابطه با احساسات مردم بازی شده است. در خصوص مربی استقلال وضعیت طوری پیش رفت که تمام کشور درگیر استرماچونی شدند. به نظر من باشگاه در چنین فضایی شفاف‌سازی درستی داشته باشد و همچنین رسانه‌ها طوری برنامه‌ریزی کنند که بتوانند مردم را آرام کنند.

مدیرروستا درباره انتخاب مربی خاطرنشان کرد:‌ ما باید در انتخاب مربی دقت کنیم. مدیریت ورزش در کشور ما ایرادهای زیادی دارد و تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود، هزینه‌های زیادی را به بار می‌آورد. به نظر من چه در سازمان لیگ و چه در فدراسیون باید مدیرهای ورزشی و کارشناسان خبره ورزشی حضور داشته باشند تا بتوانند نظر های دقیقی بدهند تا این مشکلات به بار نیاید.

این کارشناس فوتبال درباره پرورش مربی داخلی گفت: من موافق حضور مربی داخلی در تیم‌های ملی و باشگاهی هستم اما نه به واسطه دلال‌ها. باید نیروهایی روی کار بیایند که روی پای خودشان ایستادند و خودشان موفق شدند که به این جایگاه برسند.

او درباره گران بودن مربی‌های خارجی تاکید کرد: ما مربی‌های خارجی به کشور خود می‌آوریم که عدد و ارزشی که دارند اما به واسطه و مدیر برنامه‌هایی که وجود دارند،‌ موجب می‌شود رقم این مربی‌ها افزایش پیدا کند. در این میان واسطه‌ها هستند که منفعت خود را می‌برند و قیمت‌هایی که گفته می‌شود،‌ ارزش واقعی آن‌ها نیست.

اصغر مدیرروستا در پایان گفت: وجود دلال و واسطه‌ها تنها در مربی‌های خارجی نیست و در بازیکنان و مربی‌ها داخلی وجود دارد. وجود دلال‌ها باعث شده قیمت بازیکنان و مربی‌ها حبابی شود و ارقام بالایی روی قرارداد این بازیکنان درج شود. به نظر من اگر در این فرایند دلال‌ها حذف شوند و مدیریت درستی روی این مسائل انجام شود. می‌توانیم خیلی بهتر و درست‌تر با مربیان خارجی قرارداد ببندیم و آن قیمت‌های حبابی دیگر وجود نداشته باشند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول