کمیته رفاهی
 

بیرانوند: برانکو بهترین گزینه خارجی برای تیم ملی است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 240 ] - دوشنبه, 18 آذر 1398
بیرانوند: برانکو بهترین گزینه خارجی برای تیم ملی است

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید برانکو بهترین گزینه خارجی برای هدایت تیم ملی است. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس و تیم ملی ایران د...

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید برانکو بهترین گزینه خارجی برای هدایت تیم ملی است.

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس و تیم ملی ایران در حاشیه همایش پیشکسوتان باشگاه‌ها استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: خیلی خوشحالم  به مراسمی آمدم که نصیب هیچ جوانی نمی‌شود. در این مراسم تمام اسطوره‌های فوتبال ایران و حتی آسیا اینجا هستند. در این مراسم از آقای علی پروین و پیشکسوتان دیگر تندیس دریافت کردم و از من تقدیر شدم که این مساله برای من بسیار ارزشمند است. این نشان داد که پیشکسوتان چقدر به جوانان اهمیت می‌دهند و من هم امیدوارم که بتوانم مردم را شاد کنم.

او درباره خوش و بشی که با وحید قلیچ داشت و اینکه گفته شده بود بین آن‌ها کدورتی وجود دارد گفت:‌ من کدورت نداشتم و آدمی نیستم از کسی ناراحت باشم. آقای قلیچ پیشکسوت پرسپولیس است و دوست دارد تیمش موفق باشد و انتقاد می‌کند. او برای من قابل احترام است و از او ناراحت نیستم و به او گفتم هر وقت دوست داشتی انتقاد کن.

بیرانوند درباره مراسم بهترین‌های آسیا و شایعاتی مبنی بر وجود لابی در انتخاب بهترین‌ها گفت:‌ باید واقع باشیم، وقتی قطر میزبان جام جهانی است، باید از نظر تبلیغاتی خودش را نشان دهد و باید دو بازیکنش مرد سال آسیا شوند و در جام ملت‌های آسیا نیز مقام قهرمانی را به دست می‌آورد. این کار را برای بازیکنان ایرانی سخت می‌کند. من وقتی به مراسم رسیدم فهمیدم که بازیکن قطری به مراسم نمی‌آید و طبق آیین‌نامه‌ای که در فیفا وجود دارد، باید این بازیکن حضور داشته باشد و با این وضعیت، به خودم امیدوار شده بودم. مردم هم به خاطر توئیت آقای ناظمی ناراحت شده بودند. او فکر کرد با این کار به من کمک می‌کند و به AFC  فشار وارد می‌شود که حق من را بدهد. با آقای سلیمانی وکیل من هم صحبت شده بود که این خبر را بدهد تا رای را برگردانند اما وقتی که با نماینده AFC صحبت کردم، گفت که به نظر فردی من بهترین هستم اما از لحاظ تیمی نتیجه خوبی گرفته نشده که بتوانم جایزه بگیریم.

دروازه‌بان پرسپولیس درباره شرایط سرخ‌پوشان پایتخت گفت: وضعیت ما عالی است. شما اگر بازی آخر ما را ببینید همه هواداران خوشحال بودند.

بیرانوند درباره وضعیت تیم ملی و شرایط بعد از برکنار مارک ویلمتوس خاطرنشان کرد:‌ چهار ماه آقای تاج و فدارسیون وقت دارند که تصمیم درستی بگیرند. مربی‌های ایرانی خوبی هستند ولی فکر می‌کنم تمام مربی‌های تراز اول در باشگاه خودشان حضور دارند و اگر قرار است که یک گزینه خارجی را به تیم ملی بیاورند، کسی غیر از وحید هاشمیان نمی‌تواند کنار او باشد. شاید دو بازی پیش روی تیم ملی برابر هنگ کنگ و کامبوج، خود آقا وحید روی نیمکت تیم ملی بنشیند و اگر هم چنین اتفاقی بیفتد، موفق خواهد بود.

او درباره بازگشت برانکو به تیم ملی گفت:‌ به نظر من اگر برانکو سرمربی تیم ملی شود، گزینه بسیار خوبی خواهد بود چون او تمام بازیکنان ایرانی را می‌شناسد و چندین سال در ایران بود و زمانی که کی‌روش سرمربی تیم ملی بود، از پرسپولیس 9 بازیکن در تیم ملی بودند. یک تیم ملی دست آقای برانکو تمرین داده می‌شد. اگر قرار باشد مربی خارجی به تیم ملی بیاورند، فکر می‌کنم برانکو بهترین گزینه باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول