کمیته رفاهی
 

جونیور براندائو با اصرار کالدرون به ایران آمد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 256 ] - دوشنبه, 11 آذر 1398
جونیور براندائو با اصرار کالدرون به ایران آمد

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در نشست مطبوعاتی روز گذشته باز هم کلماتی علیه یکی دو بازیکن تیمش به زبان آورد؛ رفتاری که پیش از این نیز از او مشاهده شده است. کنفران...

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در نشست مطبوعاتی روز گذشته باز هم کلماتی علیه یکی دو بازیکن تیمش به زبان آورد؛ رفتاری که پیش از این نیز از او مشاهده شده است.

کنفرانس خبری گابریل کالدرون بعد از پیروزی مقابل نفت آبادان فرصتی برای اعلام قطع امید از جونیور براندائو، مهاجم برزیلی پرسپولیس بود. کالدرون دیروز گفت که او حتی در تمرین های پرسپولیس هم جایی ندارد.

 

براندائو که در این فصل برای اولین بار در هفته دوم برای سرخ پوشان به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، خیلی زود مورد انتقاد رسانه ها و هواداران قرار گرفت و در نهایت در هفته هفتم مقابل پیکان آخرین مسابقه خود را انجام داد و از آن پس بعد از نیمکت نشینی، حالا در دو بازی متوالی حتی روی نیمکت پرسپولیسی ها هم نمی نشیند. البته خود او از این وضعیت کاملا ناراضیست و در جستجوی راهی برای فسخ و بازگشت به تیمی است که از آنجا به پرسپولیس آمده تا شاید بتواند خود را پیدا کند. او بازیکن جوانیست و بدون توجه به اینکه چه کیفیتی دارد دوست دارد فعلا در حرفه فوتبال باقی بماند، پول بسازد و موفق شود.

اصولا در فوتبال ایران بازیکنان زیادی در سال به تیم های لیگ برتری می پیوندند و با ناکامی کشور ما را ترک می کنند. در دنیا هم از این اتفاقات زیاد رخ می دهد، حتی در تیم های خیلی بزرگ و برای سوپراستارهایی که ارقام انتقالشان رکوردشکن می شود اما شیوه برخورد با این ناکامی غیر طبیعی نیست، موضوع مهم پذیرفتن احتمال شکست در انتقال به عنوان بخشی از بیزنس فوتبال است.

اما آنچه که در تیم پرسپولیس اتفاق افتاده کاملا متفاوت و حتی تعجب برانگیز است. سرمربی پرسپولیس در طول این فصل بارها سعی کرده از مسئولیت انتقال این بازیکن برزیلی که در مقیاس فوتبال ایران، گرانقیمت محسوب می شود شانه خالی کند و برای فرار از انتقادات حتی ابایی از خراب کردن روحیه این بازیکن نداشته است. کالدرون بارها گفته براندائو گزینه نهم او بوده اما این همه حقیقت نیست.

 

منابع نزدیک به باشگاه پرسپولیس می دانند که مسئله خرید یک مهاجم برای خط حمله از سوی کالدرون پیگیری می شد و او بازیکنان مختلفی را به باشگاه معرفی کرده بود که شمار نفرات معرفی شده برای بررسی به بیش از 30 نفر می رسد. رقمی باورنکردنی و نشان دهنده این موضوع که در اصل سرمربی آرژانتینی تمرکز لازم روی انتخاب یک مهاجم خاص نداشته است.

او در ابتدا گزینه های باشگاه (مدیرعامل وقت) را رد کرد. ابتدا یک مهاجم ازبک و سپس آقای گل لیگ صربستان. همچنین بازیکنی به ایران آمد که در تست های پزشکی مردود شد. سپس نوبت به براندائو رسید که با حضور مدیر برنامه های برزیلی اش در ایران با پرسپولیس قرارداد بست. در این بین یکی دو گزینه جدی دیگر هم مطرح بود که قیمت یکی از آنها هشتصد هزار دلار برای حضور قرضی در یک فصل بود که از توان باشگاه خارج بود.

نکته این است که از بازیکنان پرتعداد معرفی شده توسط سرمربی پرسپولیس، اغلب آنها به دلیل کارنامه ضعیف رد شدند در حالی که بازیکن مورد نظر از تیمی در سری A برزیل به ایران و تیم پرسپولیس آمده بود و همین موضوع او را برتر از سایر گزینه ها نشان می داد اگر چه وی نتواند در این فصل گلی به ثمر برساند. البته براندائو فصل پیش هم در عضویت تیم لوگودورتس بود اما هرگز نتوانست به میدان برود و طبیعتا گلی هم در کارنامه وی ثبت نشد و همین موضوع می توانست باعث شود تا پرسپولیس در استخدام او بیشتر تانی کند. با این حال بنابر اخبار موثق اصرار کالدرون باعث نهایی شدن این انتقال شده است.

 

 

در حال حاضر پرسپولیسی ها در حال رایزنی با باشگاه لودوگورتس هستند تا بتوانند با توافق نهایی با این باشگاه، اقدام به فسخ قرارداد این بازیکن و بازگرداندن او کنند. با این حال شنیده ها حاکی از این است که باشگاه بلغارستانی با این موضوع موافقت نکرده و مدعی شده پرسپولیس بعد از پیدا کردن مشتری(تیم بعدی برای جونیور) می تواند این قرارداد را فسخ کند. مسئله ای که کار پرسپولیس را برای پایان دادن به یکی از عجیب ترین قراردادهای جذب بازیکن خارجی سخت تر خواهد کرد.

همه این اتفاقات در حالی می افتد که سرمربی پرسپولیسی ها این روزها رفتار تقریبا مشابهی با آقای گل سابق لیگ و مهاجم این تیم یعنی علی علیپور دارد و در آخرین دیدار این تیم در جام حذفی این بازیکن را روی نیمکت نشاند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول