کمیته رفاهی
 

سعیدی: برای استیلی در تیم امید آرزوی موفقیت می کنم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 235 ] - یکشنبه, 14 مهر 1398
سعیدی: برای استیلی در تیم امید آرزوی موفقیت می کنم

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک به تغییرات صورت گرفته در کادر فنی تیم امید واکنش نشان داد. کیکاووس سعیدی در خصوص آخرین وضعیت رشته‌های المپیکی کشورمان گفت...

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک به تغییرات صورت گرفته در کادر فنی تیم امید واکنش نشان داد.

کیکاووس سعیدی در خصوص آخرین وضعیت رشته‌های المپیکی کشورمان گفت:‌ما سه رویداد مهم در پیش داریم؛ اولین رویداد که رویداد اصلی است مسابقات المپیک 2020 توکیوست که از دوم مرداد ماه سال آینده آغاز خواهد شد. ما برای مسابقات تا این لحظه 11 سهمیه گرفتیم و در رشته‌های دو ومیدانی،‌سنگ‌نوردی، تیراندازی و کشتی سهمیه کسب کرده‌ایم. همچنین بازی‌های المپیک زمستانی 2019 و بازی‌های جهانی آنوک با 97 کشور که در دوحه قطر برگزار می‌شود از جمله رقابت‌های پیش روی ماست. کاروان ما از هفته آینده در 4 رشته کشتی،‌کاراته، فوتبال ساحلی و بردرینگ به دوحه اعزام می‌‌شود و سرپرستی کاروان کشورمان بر عهده پیمان فخری است. جلسات متعددی هم برای این مسابقات انجام شده است.رصد فعالیت‌ها زیر نظر آقای سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک و پیمان فخری و همچنین زیر نظر ستاد عالی بازی‌ها که آقایان سلطانی‌فر وزیر ورزش و صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در آن حضور دارند انجام می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد. خوشبختانه وضعیت تیم‌های ما خوب است و درحال پیگیری کارهای تدارکاتی هستند.ما تا خرداد سال آینده فرصت کسب سهمیه داریم و برخی رشته‌ها کار سختی دارند. 

وی در خصوص اینکه آیا تیم فوتبال امید دغدغه کمیته ملی المپیک هست یا نه،‌خاطرنشان کرد: سیاست قطعی کمیته ملی المپیک حمایت از تیم امید است و من به عنوان سخنگوی این کمیته بارها اعلام کرده‌ام که ما در تعیین مربیان دخالت نمی‌کنیم چرا که فدراسیون‌ها به عنوان عالی‌ترین مرجع ورزش در هر رشته مسئولیت انتخاب و انتصاب مربیان را بر عهده دارند. ما به نظرات آنها احترام می‌گذاریم ولی کار ما حمایت و نظارت بر روند فعالیت‌های صورت گرفته است. ما از فوتبال حمایت می‌کنیم و حتی برای حمایت از این تیم بودجه‌ای هم مصوب شده که در آینده این بودجه به فدراسیون فوتبال تقدیم خواهد شد. تعامل آقای تاج با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش خوب است و همه تلاش می‌کنیم تا پس از 4 دهه این تیم المپیکی شود. 

سعیدی در خصوص جدایی فرهاد مجیدی از تیم امید تصریح کرد: این انتخابی بود که توسط فدراسیون صورت گرفته بود و ما به تصمیمات صورت گرفته احترام می‌گذاریم. اما موضوعی مطرح کردیم و آن این بود از انتخاب مجیدی مطلع نبودیم و این مسئله به فدراسیون فوتبال هم اعلام شد اما انتخاب مربی با فدراسیون است.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک درباره اینکه از اتفاقات صورت گرفته این کمیته ناراحتی ندارد،‌اظهار داشت: الان تعامل خوبی برقرار است و جا دارد به حمید استیلی بابت انتخابش تبریک بگویم چرا که او از اسطوره‌های فوتبال ماست و دانش و قابلیت زیادی دارد و زحمات زیادی برای فوتبال کشیده است. او از بهترین‌های فوتبال ماست و برای فرهاد مجیدی هم آرزوی موفقیت دارم و بابت زحماتی که کشیده از او تشکر می‌کنیم. ما باید رو به جلو حرکت کنیم تا به موفقیت برسیم.

وی در خصوص اختلافات به وجود آمده در فدراسیون جودو گفت: اصل ماجرا از بیرون از مرزها هدایت می‌شد. ما همه مدیریت را به کار گرفتیم تا مشکلات حل شود و در این زمینه آقایان صالحی‌امیری و سلطانی‌فر زحمات خیلی زیادی کشیدند و پیشگامان حل این مشکل بودند. جلسات مختلفی هم برگزار شد تا این مشکل حل شود و تعلیق موقت رفع گردد. فدراسیون متولی رشته است اما در روابط بین‌الملل بحث‌های تخصصی وجود دارد که این مسائل در کمیت ملی المپیک بررسی سد و دفاعیه‌ای برای دادگاه CAS ارسال کردیم. فدراسیون زحمت خودش را می‌کشد و در جهت رفع مشکلات تعامل‌هایی صورت گرفته اما گاهی شاید اختلاف نظر هم به وجود بیاید.

سعیدی در مورد اینکه سرپرست دبیرکلی فعالیت می‌کند و آیا به عنوان دبیرکل معرفی خواهد شد، گفت: با اعتماد ریاست کمیته ملی المپیک من چند ماهی سرپرست دبیر کلی بودم اما بر اساس اساسنامه جدید که در هیأت دولت در دست تصویب است، انتخاب دبیر کل و خزانه‌دار به انتخاب رئیس و تائید هیأت اجرایی بستگی دارد و هنوز گزینه قطعی مشخص نیست. آقای صالحی‌امیری طی روزهای آینده تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول