کمیته رفاهی
 

ضعیف ترین عملکرد فوتسال ایران در 15 سال اخیر

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 391 ] - شنبه, 6 مهر 1398
ضعیف ترین عملکرد فوتسال ایران در 15 سال اخیر

تیم ملی فوتسال کشورمان با قبول شکست عجیب و پرگل 9 بر 3 مقابل روسیه یکی از ضعیف ترین نتایج ادوار خود را کسب کرد. تیم ملی فوتسال ایران در آخرین بازی خود در تورن...

تیم ملی فوتسال کشورمان با قبول شکست عجیب و پرگل 9 بر 3 مقابل روسیه یکی از ضعیف ترین نتایج ادوار خود را کسب کرد.

تیم ملی فوتسال ایران در آخرین بازی خود در تورنمنت کاسپین با نمایشی عجیب و انتقاد آمیز با نتیجه 9 بر 3 از روسیه شکست خورد. در سال‌های اخیر همیشه به بردهای پرگل تیم ملی ایران عادت داشتیم و در ادوار تشکیل تیم ملی نیز بردهای عجیب چون 36 بر صفر را هم تجربه کردیم با این حال برخی شکست‌های پرگل نیز در کارنامه فوتسال ملی ما ثبت شده که همین شکست از روسیه نیز در زمره آنهاست.

شکست 8 بر3 از برزیل در جام جهانی 1996 از اولین نتایج ضعیف تیم ملی بود. در سال 1997 هم اسپانیا در تورنمنت تایگرسنگاپور تیم ملی ایران را 7 بر یک شکست داد. در سال 2000 برزیل در تورنمنتی چهارجانبه در کشور خود سنگین ترین شکست تاریخ فوتسال ایران را رقم زد و با نتیجه 8 بر یک تیم کشورمان را مغلوب کرد.

برزیلی‌ها یک‌بار دیگر در همین تورنمنت ایران را 7 بر یک شکست دادند تا تیم کشورمان با قبول دو شکست پرگل به ایران برگردد. تیم ایران در همین سال 2000 در یک تورنمنت چهارجانبه در روسیه نیز با نتیجه 5 بر صفر به این تیم باخت که تا پیش از شکست شاگردان ناظم الشریعه در تورنمنت کاسپین، بدترین نتیجه تاریخ فوتسال ایران مقابل روسیه بود.

تیم ایران که در سال 2000 به شکست‌های پرگل عادت کرده بود در جام جهانی گواتمالا نیز با نتیجه 7 بر 2 از اسپانیا شکست خورد. پس از چهار سال، دو شکست 8 بر2  و 10 بر 4 از برزیل در دو بازی دوستانه در خاک این کشور در سال 2004 رقم خورد که از آن تاریخ به بعد فوتسال ایران هیچ‌گاه شکست پرگلی را تجربه نکرد و باخت به روسیه با نتیجه 9 بر3 پس از دو شکست ایران مقابل برزیل در سال 2004، سنگین‌ترین شکست فوتسال ایران در 15 سال اخیر را رقم زد.

همچنین تیم ناظم الشریعه که در 31 بازی اخیر خود شکست ناپذیر مانده بود در بازی سی و دوم خود متوقف شد و شکست پرگلی را پذیرفت.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول