کمیته رفاهی
 

ستاره سابق تیم ملی فرانسه به تهران می آید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 339 ] - شنبه, 6 مهر 1398
ستاره سابق تیم ملی فرانسه به تهران می آید

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، فیفا برای اطمینان از حضور زنان در دیدار ایران و کامبوج در مقدماتی جام جهانی 2022 ناظرینی به تهران خواهد فرستاد. بر اساس ...

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، فیفا برای اطمینان از حضور زنان در دیدار ایران و کامبوج در مقدماتی جام جهانی 2022 ناظرینی به تهران خواهد فرستاد.

بر اساس اخباری که امروز در رسانه‌های بین‌المللی منتشر شده فیفا قصد دارد برای اطمینان از اینکه در دیدار تیم ملی ایران و کامبوج در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام جهانی 2022 زنان هم می‌توانند به ورزشگاه رفته و بازی را از نزدیک تماشا کنند، ناظرینی را به ایران بفرستد.

 

یوری ژورکائف، مدیر فیفا فاوندیشن دیروز به فرانس پرس گفت که او یکی از اعضای هیات فیفا خواهد بود که برای دیدار ایران و کامبوج به ایران سفر خواهد کرد. او در این باره گفت:" ایران موضوع داغی است. من در حال آماده‌ کردن برنامه‌ایم هستم تا برای روز 10 اکتبر در ایران حضور داشته باشم". ژورکائف در ادامه می‌گوید حضور هیاتی از فیفا در تهران مهم خواهد بود تا نشان دهد که فیفا در این موضوع ثابت‌قدم است.

 

 

از اهداف فیفا فاوندیشن، بنیادی که ژورکائف ریاستش را بر عهده دارد، دسترسی بیشتر زنان خاور میانه به فوتبال عنوان شده است.

 

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا هم پنج روز پیش گفته بود تهران به فیفا اطمینان داده که مسئولین این کشور به زنان اجازه خواهند داد تا در روزهایی که تیم ملی ایران میزبان رقابتهای بین‌المللی است در ورزشگاه حضور یافته و بازی را تماشا کنند.

 

پیش از این معاون وزارت ورزش ایران اعلام کرده بود که زنان اجازه حضور در بازی کامبوج را خواهند داشت ولی فیفا که در اوایل ماه جاری میلادی هیاتی را برای بررسی این موضوع روانه ایران کرده بود اعلام کرده که بر موضع خود پافشاری خواهد کرد و زنان باید بتوانند در همه بازی‌هایی که در ایران برگزار می‌شود به ورزشگاه بروند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول