کمیته رفاهی
 

نوآوری سرمربی ایتالیایی در ترکیب استقلال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 250 ] - شنبه, 6 مهر 1398
نوآوری سرمربی ایتالیایی در ترکیب استقلال

استقلال طی دو هفته اخیر با سیستمی جدید به مصاف حریفانش رفته است. سرمربی ایتالیایی  استقلال  رو به نوآوری در تیمش آورده و دو  بازی  است که ...

استقلال طی دو هفته اخیر با سیستمی جدید به مصاف حریفانش رفته است.

سرمربی ایتالیایی استقلال رو به نوآوری در تیمش آورده و دو بازی است که آبی پوشان را با سیستم 3-5-2 به زمین می فرستد. آن ها در دربی هم با همین آرایش وارد زمین شدند و بعد از نمایش نسبتا قابل قبول،در دیدار مقابل ذوب آهن هم استقلال یک بار دیگر با همین سیستم وارد زمین شد و این بار توانست فوتبال بهتری نسبت به هفته های قبل بازی کند.

استراماچونی کم کم دارد روی تیمش اثر می گذارد و آن چه را که در ذهن دارد در زمین پیاده می کند. گواه این مسئله هم موقعیت سازی های خوب استقلال در بازی روز پنجشنبه مقابل ذوب آهن و مالکیت توپ این تیم در مقابل میزبان خود بود.با این حال استقلال هنوز ضعف های زیادی به ویژه در خط دفاع و خط حمله دارد و عدم حضور بازیکنانی مطمئن در این مناطق کار را برای مرد ایتالیایی سخت کرده. آبی ها خیلی راحت موقعیت سوزی می کنند و از آن راحت تر هم گل می خورند تا مشخص شود در دفاع و حمله احتیاج به مهره هایی بهتر دارند.در سیستم سه دفاعه، 3 دفاع وسطی که به بازی گرفته می شوند باید از هر لحاظ مطمئن و قابل اتکا باشند و دو مهاجم خط حمله هم باید از کمترین فرصت ها نهایت استفاده را ببرند. این چیزی است که در بازی استقلال مشاهده نمی شود و باعث شده تا این تیم هنوز به بردی در 5 بازی اخیر خود نرسد.

زمانی که امیر قلعه نویی سیستم 3-5-2 را در استقلال به کار می گرفت،در خط دفاع مدافعین شش دانگی مثل پژمان منتظری،پیروز قربانی و امیرحسین صادقی را در اختیار داشت و در خط حمله مهاجم های آماده و گلزنی مثل آرش برهانی،فرهاد مجیدی و سیاوش اکبرپور قدر تک تک توپ ها را می دانستند و همین عامل باعث شد تا استقلال به قهرمانی لیگ برتر برسد.

همچنین این تیم در پست هایی مثل بال راست که وریا غفوری در آن حضور دارد،عملا بازیکن جانشینی ندارد و این در ادامه فصل می تواند به ضرر آبی پوشان تمام شود.

با این حال اگر در ادامه بازیکنان استقلال عملکرد بهتری از خود نشان دهند و بتوانند بدون اشتباهات فردی،تفکرات مربی ایتالیایی شان را در زمین پیاده کنند می توانند روزهای بهتری را برای هواداران خود بسازند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول