کمیته رفاهی
 

لیگ ایران یکی از سخت ترین لیگ های آسیا است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 282 ] - چهارشنبه, 3 مهر 1398
لیگ ایران یکی از سخت ترین لیگ های آسیا است

سرمربی استقلال، لیگ ایران را یکی از سخت‌ترین لیگ‌های آسیا معرفی کرد و گفت: لیگ برتر با توجه به متعدل بودن بازی‌ها و همسانی آن‌ها یکی از سخ...

سرمربی استقلال، لیگ ایران را یکی از سخت‌ترین لیگ‌های آسیا معرفی کرد و گفت: لیگ برتر با توجه به متعدل بودن بازی‌ها و همسانی آن‌ها یکی از سخت‌ترین لیگ‌های آسیا است.

آندره‌آ استراماچونی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری پیش از دیدار دو تیم ذوب آهن و استقلال، در هفته پنجم لیگ برتر، با اشاره به بازی قبلی تیم استقلال در برابر پرسپولیس اظهار داشت: همه می‌دانند که دربی پایتخت، یکی از مهم‌ترین بازی‌های لیگ برتر است و همه ما بابت نتیجه متاسفیم.

وی با عذرخواهی از هواداران استقلال افزود: ما بلافاصله بعد از دربی ذهنیت خود را از دربی پاک کردیم و بر روی دیدار بعدی خود متمرکز شدیم؛ ما فردا بازی سختی در برابر حریف سرسختی داریم زیرا ذوب‌آهن تیم خوبی است که مربی خوبی نیز دارد.

سرمربی استقلال با اشاره به بازی‌های آسیایی ذوب‌آهن، افزود: ذوب‌آهن پیش از ما مسابقات را شروع کرده زیرا پیش از آغاز لیگ، در کوران مسابقات آسیایی قرار داشت.

وی پیرامون احتمال جذب بازیکن خارجی، پس از دربی بیان داشت: اکنون پنجره نقل و انتقالات بسته شده و من به عنوان یک مربی، فقط می‌توانم روی بازیکنان و تیم‌ام تمرکز کنم و می‌دانم که در مسابقات قبلی نتایجی گرفتیم که سزاوار آن ‌نبودیم و کمترین گل ممکن را به ثمر رسانده‌ایم. نمی‌دانم باشگاه به بازیکنان آزاد توجه دارد یا خیر ولی طبیعی است که باشگاه به بازیکنان آزاد توجه کند و این وظیفه باشگاه است و من تمرکزم بر روی بازیکنان خودم است. 

استراماچونی، درباره وضعیت چشمی و اسماعیلی افزود: فرشید اسماعیلی فردا حتما در ترکیب ما خواهد بود و چشمی نیز با اینکه به آمادگی صددرصد نرسیده ولی می‌تواند بازی کند.

وی با تمجید از علیرضا منصوریان خاطرنشان کرد: درباره فصل پیش ذوب‌آهن چیزی نمیدانم اما آنچه که از آنالیز بازی آخر این تیم دیدم، ذوب‌آهن تک مهاجم بازی می کند؛ منصوریان، مربی خوبی است و انتظار داریم تیمش فردا با سیستم 4-3-2-1 باز بازی کند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی پیرامون انتقادهایی که به عملکرد تبریزی وجود دارد افزود: مرتضی تبریزی بازیکن خوبی است و به دلیل عملکرد خوبش در ذوب‌آهن به استقلال آمد و اکنون نیز انتظار می‌رود همان عملکرد ذوب‌آهن را در استقلال نیز داشته باشد اگرچه بازی در استقلال ساده‌ای است چراکه بین بازیکنان رقابت زیادی وجود دارد و فشار زیادی بر روی آن‌ها است.

وی ادامه داد: موفقیت استقلال برای تبریزی مهم است و دوست دارد به تیم خود کمک کند. بازیکنان باید از انرژی خود بهترین استفاده را داشته باشند زیرا پس از دربی، سه دیدار با ذوب‌آهن، گل‌گهر و گل ریحان در پیش داریم.

استراماچونی از لیگ خلیج فارس به عنوان یکی از سخت‌ترین لیگ‌های آسیا یاد کرد و افزود: در لیگ ایران، هیچ مسابقه آسانی وجود ندارد و همه بازی‌ها متعادل است و در هر بازی و در برابر هر حریفی ممکن است امتیاز از دست بدهید.

وی خواستار ایجاد کمک‌داور ویدیویی در بازی‌های لیگ برتر شد و افزود: ایران از فناوری با سطح بالایی برخوردار واست و با توجه به همسان بودم بودن بازی‌ها امیدوارم فدراسیون فوتبال امکان استفاده از کمک‌داور ویدیویی را فراهم کند. استفاده از کمک داور ویدیویی برای هواداران نیز جذاب است.

استراماچونی در واکنش به سوالی در ارتباط با دریافت کارت قرمز توسط 3 بازیکن استقلال در چهار دیدار آخیر این تیم بیان کرد: اگر داور تشخیص می‌دهد که بازیکنان ما مستحق کارت قرمز بودند احترام می‌گذاریم ولی به نظر من، 2 مورد از این کارت‌ها نا به جا بود و بازیکن ما سزاوار کارت قرمز نبود. من به همین دلیل خواستار استفاده از کمک داورویدیویی در بازی‌های لیگ هستم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول