کمیته رفاهی
 

پیش بازی ذوب آهن-استقلال: طلسم را بشکن

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 284 ] - چهارشنبه, 3 مهر 1398
پیش بازی ذوب آهن-استقلال: طلسم را بشکن

ذوب آهن اصفهان و استقلال در این هفته به دنبال پایان روند ناکامی این فصل خود هستند. ذوب آهن- استقلال  پنجشنبه 4 مهر 98 ساعت 18:30 - ورزشگاه فولادشهر تیم د...

ذوب آهن اصفهان و استقلال در این هفته به دنبال پایان روند ناکامی این فصل خود هستند.

ذوب آهن- استقلال
 پنجشنبه 4 مهر 98 ساعت 18:30 - ورزشگاه فولادشهر
تیم داوری: داور: بیژن حیدری کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین کمک داوران اضافی: حمید حاج ملک – کمیل غلامی داور چهارم: ایوب غلامزاده
به گزارش وب سایت نود، در فصول اخیر استقلال و منصوریان به شروع بد فصل معروف شدند که این عادت در فصل جدید حفظ شد. استقلال که در 3 فصل گذشته در 4 هفته ابتدایی مجموعاً تنها 2 برد کسب کرده بود در این فصل نیز در 4 بازی نخست به پیروزی دست نیافته است. این تیم هفته گذشته در دربی مغلوب شد تا وضعیت این تیم بحرانی‌تر از قبل شود.
علیرضا منصوریان، ششمین بار آغاز لیگ را تجربه می‌کند و در 5 دوره قبلی در 4 هفته ابتدایی در 20 بازی در مجموع تنها 3   پیروزی بدست آورد. این مربی در این فصل در ذوب‌آهن نیز همان روند همیشگی را ادامه داده است . نماینده اصفهان با تساوی در 3 دیدار اخیر، تاکنون در این فصل نتوانسته‌ است به پیروزی برسد. استقلال و ذوب‌آهن برای حفظ امید کسب موفقیت در ادامه فصل محکوم به پیروزی در این دیدار هستند. بدترین شروع استقلال به لیگ شانزدهم باز می‌گردد که آبی‌پوشان با علیرضا منصوریان در 6 بازی ابتدایی به پیروزی نرسیدند. این مربی این فرصت را دارد تا در صورت عدم شکست در این بازی در پاک شدن این رکورد منفی در کارنامه خود کمک کند. استقلال هم در لیگ شانزدهم با پیروزی برابر ذوب‌آهن به اولین پیروزی فصل خود دست یافت و در این بازی به دنبال تکرار تاریخ است.
این اولین جدال منصوریان با استقلال در خارج از تهران است. مصاف منصوریان با استقلال هیچ وقت مساوی نشده و منصوریان در 3 بازی به پیروزی رسیده و استقلال نیز در 2 دیدار با برتری از زمین مسابقه خارج شده است. علی‌رغم اینکه لیست بازیکنان استقلال در 2 فصل اخیر تغییرات زیادی داشته ولی علیرضا منصوریان شناخت کافی از این تیم دارد و 12 بازیکن آبی‌پوش در استقلال و نفت شاگرد این سرمربی بودند. یکی از این 12 بازیکن حسین حسینی است که در این فصل  دروازه‌بان شماره یک استقلال است. علیرضا منصوریان با میدان دادن به این بازیکن در لیگ هفدهم، نقش به سزایی در شکوفایی وی داشت. حسینی که در این فصل کلین‌شیت نداشته به دنبال آن است که برابر تیم مربی سابق خود برای نخستین بار دروازه خود را بسته نگه دارد.


در پایان هفته چهارم ذوب‌آهن با 3 امتیاز در رتبه دوازدهم و استقلال با 2 امتیاز در جایگاه پانزدهم قرار دارد. تیم پیروز این میدان می‌تواند تا رده‌های میانی جدول صعود کند. هرچند که استقلال در آمار دیدارهای رودرو وضعیت بهتری نسبت به ذوب‌آهن دارد ولی ذوب‌آهن با 11 بار شکست دادن استقلال، رکورددار غلبه بر این تیم در تاریخ لیگ برتر است. 
استقلال در این دیدار علی کریمی و محمد بلبلی را به دلیل محرومیت و علی دشتی، فرشید باقری و شیخ دیاباته را به خاطر مصدومیت به همراه ندارد. ذوب‌آهن که در 4 هفته گذشته هیچ وقت تیم کامل خود را در اختیار نداشته در این بازی غایبان دیدارهای گذشته خود را به همراه دارد. 3 بازیکن سرباز این تیم از هفته گذشته مجوز بازی دریافت کرده‌اند. مصدومیت ارسلان مطهری و کریستانتوس بهبود یافته و حتی محمدرضا خلعتبری پس از مدتها مصدومیت در روزهای گذشته به تمرینات این تیم ملحق شده و ممکن است که در این بازی فرصت بازی پیدا کند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول