کمیته رفاهی
 

وضعیت کاروان ایران برای بازی های آسیایی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 262 ] - شنبه, 30 شهریور 1398
وضعیت کاروان ایران برای بازی های آسیایی

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی در جریان نشست خبری که امروز دوشنبه در محل کمیته برگزار شد، وضعیت رشته های اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را ت...

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی در جریان نشست خبری که امروز دوشنبه در محل کمیته برگزار شد، وضعیت رشته های اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را تشریح کرد.

در فاصله دو ماه مانده به بازی های آسیایی 2014 و طبق بررسی های صورت گرفته در میان رشته هایی که حضورشان در این بازی‌ها قطعی است، اعزام تیم ها در 11 رشته به صورت کامل انجام خواهد شد. علاوه بر این و به گفته دبیرکل کمیته ملی المپیک در سایر رشته ها هم اعزام ورزشکاران در برخی ماده ها قطعی شده، اما در برخی ماده ها هم مشروط اعلام شده است.

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی در جریان نشست خبری که امروز دوشنبه در محل کمیته برگزار شد، وضعیت رشته های اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را تشریح کرد.

وی در جریان صحبت های خود در مورد وضعیت رشته ها برای شرکت در این بازی ها و اینکه کدامیک از رشته ها با تیم کامل اعزام می شوند و همچنین وضعیت مشروط برخی از رشته ها برای حضور در این بازی ها توضیح داد.

اعزام تیم کامل در 11 رشته

به گفته شاهرخ شهنازی تا به امروز و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته میان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اعزام 11 رشته در بازی های آسیایی در قالب تیم و نفرات کامل قطعی شده است.

بر این اساس، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، وزنه برداری، والیبال سالنی، تکواندو زنان و مردان، کاراته زنان و مردان، وشوو زنان و مردان، بسکتبال، فوتبال امید، هندبال و کبدی زنان و مردان 11 رشته ای هستند که با تیم و نفرات کامل در بازی های آسیایی شرکت خواهند کرد.

اعزام های قطعی در 8 رشته

*در رشته تیر و کمان اعزام مردان و زنان بخش کامپوند قطعی است.

*در رشته بوکس اعزام دو ورزشکار در سبک وزن و دو ورزشکار در سنگین وزن قطعی است.

*اعزام تیم ملی جودو در قالب یک تیم پنج نفره به کره جنوبی قطعی است.

*در رشته قایقرانی و در بخش زنان و مردان تا به امروز در ماده آب های آرام اعزام تیم های 1000 متر کانو یک نفره و 200 متر کایاک یک نفره مردان و همچنین 1000 متر کایاک چهار نفره بانوان و 1000 متر کایاک یک نفره بانوان قطعی شده است. در ماده روئینگ اعزام یک ورزشکار در بخش مردان قطعی شده است، ضمن اینکه حضور تیم چهار نفره و هشت نفره بانوان در این بخش نیز نهایی است. در ماده اسلالوم اعزام تیم کانو یک نفره و کایاک یک نفره مردان قطعی است. در بخش بادبانی نیز اعزام یک نماینده از ایران (احمد احمدی) قطعی است.

*در رشته دوچرخه سواری ورزشکاران ایران در قالب تیم جاده و پایین تریل و همچنین تیم سرعت و نیمه استقامت مردان حضور قطعی در بازی های آسیایی خواهند داشت.

*ورزشکاران تیم های تپانچه، تفنگ بادی و اهداف پروازی مردان و زنان نیز در قالب رشته تیراندازی حضور حتمی در بازی های آسیایی خواهند داشت.

*در رشته شمشیربازی نیز ورزشکاران دو اسلحه اپه و سابر در بازی ها حضور خواهند داشت، اما ورزشکاران اسلحه فلوره به این بازی ها اعزام نمی شوند.

*دوومیدانی نیز رشته ای است که ورزشکاران آن در ماده های مختلف به بازی های آسیایی اعزام می شوند. پرتاب دیسک مردان (یک نفر)، پرتاب چکش مردان (کاوه موسوی، رضا مقدم) پرتاب وزنه مردان (امین نیک‌فر)، 100 متر و 200 متر مردان (قاسمی، تفتیان، ابارقی)، 400 متر مردان (مهدی زمانی و سجاد هاشمی)، 800 و 1500 مردان، پرش طول آقایان، پرش ارتفاع مردان (کیوان قنبرزاده)، 4 در 400 متر مردان (قاسمی، هاشمی، زمانی، رحیمی و روحانی)، 10 گانه مردان، 100 و 200 و 400 متر بانوان (مریم طوسی)، پرتاب وزنه بانوان (لیلا رجبی)، هفت گانه بانوان (سپیده توکلی)، پرش با نیزه مردان، پرش سه گام مردان و 4 در 100 متر مردان (ابارقی، تفتیان، قاسمی و زمانی) ماده هایی هستند که اعزام ورزشکارانشان به بازی های آسیایی نهایی شده است، اما در برخی از آنها اعزام فرد مورد نظر در حال بررسی است.

اعزام های مشروط برای بازی‌های آسیایی

به گفته دبیرکل کمیته بین المللی المپیک اعزام ورزشکاران ایران در برخی از رشته ها برای بازی های آسیایی مشروط است و اعزامشان منوط به بررسی های نهایی است. از آن جمله می توان به این رشته ها اشاره کرد.

*در رشته تیر و کمان اعزام ویکرو مردان و زنان مشروط است.

*در رشته جودو اعزام ورزشکاران اوزان 81 و 100 کیلوگرم (قاسم زاده و محجوب) مشروط است.

*در رشته قایقرانی اعزام تیم مردان در هزار متر کانو دو نفره، 200 متر کایاک یک نفره، هزار متر کایاک چهار نفره، 200 متر کایاک 2 نفره و همچنین اعزام تیم بانوان در 500 متر کایاک دو نفره و 500 متر کایاک یک نفره مشروط است. همچنین در بخش روئینگ اعزام تیم چهار نفره بانوان و یک نفر در بخش مردان مشروط است. ضمن اینکه اعزام تیم کانو یک نفره و کایاک یک نفره بانوان و تیم دو نفره بانوان در ماده اسلالوم نیز مشروط اعلام شده است.

*در رشته دوچرخه سواری نیز اعزام تیم بانوان در ماده نیمه استقامت و کوهستان منوط به بررسی های بیشتر اعلام شده است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول