کمیته رفاهی
 

خاطره بد ایران از آخرین سفر به هنگ کنگ

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 429 ] - شنبه, 16 شهریور 1398
خاطره بد ایران از آخرین سفر به هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی برای دیدار مقابل هنگ کنگ راهی این کشور شده است که آخرین بار 16 سال پیش به این کشور سفر کرده بود. تیم ملی فوتبال ایران برای برگز...

تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی برای دیدار مقابل هنگ کنگ راهی این کشور شده است که آخرین بار 16 سال پیش به این کشور سفر کرده بود.

تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری اولین دیدار خود در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا 2023 راهی هنگ کنگ شد. دیدار دو تیم در هفته دوم این رقابت ها ساعت 16:30 سه شنبه 19 شهریور برگزار خواهد شد.

با مرور اتفاقات فوتبالی میان کشورمان و هنگ کنگ مشخص می شود آخرین باری که تیم ملی فوتبال مان برای یک حضور در یک رویداد فوتبالی راهی کشور هنگ کنگ شد در سال 2003 بوده است. تورنمنتی که پیش از آن هم یک نوبت دیگر در آن شرکت کرده بود و البته در هیچکدام با تیم میزبان مصاف نداد.

*سال 2003 تورنمنت چهارجانبه هنگ کنگ

در سال 2003 تیم ملی فوتبال کشورمان برای دومین بار به دعوت فدراسیون فوتبال هنگ کنگ برای شرکت در تورنمنتی چهارجانبه راهی این کشور شد. تیم های ایران، منتخب لیگ دانمارک، تیم ملی اروگوئه و منتخب لیگ هنگ کنگ، 4 شرکت کننده در آن مسابقات بودند. تیم کشورمان طبق قرعه در اولین بازی به دانمارک خورد و توانست این تیم را با حساب 0-1 با تک گل جواد نکونام از روی نقطه پنالتی شکست داده راهی فینال شود. البته در فینال با بدشانسی نتیجه را به اروگوئه واگذار کرده و دوم شد.

در فینال بازی با نتیجه 1-1 به وقت های تلف شده و ضربات پنالتی رسید. علی سامره تک گل ایران را زد ولی در ضربات پنالتی 2-4 شکست خوردیم. از 4 پنالتی ایران یدالله اکبری و ایمان مبعلی ضربات خود را به گل تبدیل کردند ولی نکونام و نصرتی هر دو پنالتی را از دست دادند تا در مجموع 3-5 مغلوب اروگوئه شویم.

*سال 1998 با تومیسلاو ایویچ

تیم ملی فوتبال مان در همین چارچوب سال 1998 نیز برای اولین بار در تورنمنت مشابه سال 2003 شرکت کرده بود. جایی که ایران، شیلی، نیجریه و منتخب هنگ کنگ در آن شرکت داشتند. ما با هدایت تومیسلاو ایویچ به رقابتها رفتیم و در اولین مصاف به نیجریه باختیم تا در دیدار رده بندی با شیلی رودررو شویم.

بازی رده بندی در وقتهای قانونی با تک گل مهدی مهدوی کیا 1-1 تمام شد ولی در ضربات پنالتی با درخشش احمدرضا عابدزاده 2-4 برنده شدیم. مهدی مهدوی کیا، محمد خاکپور، احمدرضا عابدزاده و فرشاد فلاحت زاده پنالتی های خود را به گل تبدیل کردند و مهدی پاشازاده ضربه اش را از دست داد اما در مجموع 3-5 برنده شدیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول