کمیته رفاهی
 

ناراحت شدم حاج محمود کریمی آن حرف ها را زد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 245 ] - شنبه, 16 شهریور 1398
ناراحت شدم حاج محمود کریمی آن حرف ها را زد

محمد انصاری مدافع پرسپولیس مهمان برنامه سلام صبح بخیر بود و صحبت‌های جالبی درباره برانکو زد. سعید اکبری امروز در برنامه «سلام صبح بخیر» میزبا...

محمد انصاری مدافع پرسپولیس مهمان برنامه سلام صبح بخیر بود و صحبت‌های جالبی درباره برانکو زد.

سعید اکبری امروز در برنامه «سلام صبح بخیر» میزبان محمد انصاری بازیکنپرسپولیس برای گفت‌وگو درباره فضای فوتبال در محرم بود.

انصاری در ابتدا گفت: وقفه‌ای در لیگ به خاطر بازی تیم ملی ایجاد شده و دو سه روز تیم تعطیل بود و امروز اولین جلسه تمرین است. من شرایط مصدومیت دارم و به تیم ملی دعوت نشدم. برای بازی دوستانه با تیم امید هم پزشکان صلاح ندیدند بازی کنم.

وی افزود: وقفه لیگ برتر طبیعی است و همه جای دنیا برای بازی تیم ملی وقفه ایجاد می‌شود و ما زمان نیاز داریم که هماهنگ‌تر شویم.

انصاری با بیان اینکه زمان نیاز دارم و بازی به بازی شرایطم بهتر می شود درباره شرایط پرسپولیس تصریح کرد: شرایط تیم به خاطر تغییر و تحولات باشگاه و کادر فنی فعلا به زمان نیاز دارد. البته شرایط خوب است و فقط در یک بازی نتوانستم هواداران را راضی کنیم و در هفته های آینده آنها را راضی خواهیم کرد.

این مدافع پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا شرطی در قراردادش برای حضور همیشگی در زمین داشته یا خیر، با اشاره اینکه این تیم خیلی بزرگ است و 25 بازیکن خوب دارد، تاکید کرد: به شخصه برای من تفاوتی نمی‌کند که چه کسی بازی کند و مهم این است که تیم نتیجه بگیرد. اگر یک دقیقه هم بازی نکنم مهم این است که تیم نتیجه بگیرد. طبیعی است که بازیکنان دوست داشته باشند همیشه در زمین باشند و این به شرایط روحی شان کمک می‌کند.

وی درباره پیشنهاد بازی در تراکتورسازی توضیح داد: صحبت‌هایی انجام شد و نشست کوتاهی هم داشتیم اما شرایطم در پرسپولیس بهتر بود و ترجیح دادم امسال هم در خدمت پرسپولیس باشم.

انصاری درباره انگیزه بالای کالدرون گفت: ایشان مربی خیلی خوبی است و امیدوارم بتواند نتیجه خوبی کسب کند و همه ما برای این موضوع دست به دست هم می‌دهیم.

 

وی درباره برانکو و اخبار مربوط به شرایط سخت او تاکید کرد: شرایط این کشورها با یک باخت متزلزل می‌شود و شرایط خوبی که اینجا داشتند قطعا هنوز نتوانسته‌اند آنجا به دست بیاورند.

مدافع پرسپولیس درباره توقع هواداران برای اینکه امسال چهارمین قهرمانی را رقم بزنند، افزود: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم و هدفی جز قهرمانی نداریم. شرایطمان نسبت به سالهای گذشته سخت‌تر است اما هدفمان قهرمانی و نتیجه با خدا است.

وی درباره احتمال رسیدن دوباره پرسپولیس به فینال آسیا گفت: کسب قهرمانی مستلزم یک سری امکانات است و من فکر می‌کنم تیم‌های ما در مقایسه با دیگر کشورهای آسیا امکانات خیلی کمی داریم و اگر از لحاظ سخت‌افزاری بتوانیم مثل کشورهای دیگر باشیم رسیدن دوباره به فینال و حتی کسب قهرمانی دست یافتنی است. چون بچه‌ها پتانسیل خیلی خوبی دارند.

انصاری درباره محرم یادآور شد: ورزشکاران مثل همه مردم سعی می کنند مراسم‌ها را از دست ندهند. خیلی خوب است که آدم بتواند این مراسم‌ها را داشته باشد و گاهی این فرصت پیش نمی‌آید. اما اینکه آدم بخواهد ارتباط قلبی بگیرد. خیلی‌ها ممکن است روی تخت بیمارستان باشند و نتوانند شرکت کنند و از تلویزیون و اینترنتی مراسم‌ها را زنده دنبال کنند. امسال هم توفیقی شده تا ما هم بتوانیم مثل هم مردم در مراسم شرکت کنم.

این بازیکن پرسپولیس درباره حاجاتی که از امام حسین (ع) طلب می‌کند، تاکید کرد: فکر می‌کنم در راس همه حوائج باید فرج امام زمان (عج) باشد. در این دوره شرایط خیلی سخت شده و عاقبت بخیری مهم است و از خدا می‌خواهم عاقبت همه‌مان را ختم به خیر کند. دوره زمانه خاصی است و مردم از همه لحاظ در سختی هستند.

وی درباره هیئتی که به آن می رود، گفت: من از بچگی به هیئت عشاق‌الحسین سمت میدان امام حسین و شهدا می‌رفتم. اما حالا بیشتر با خانمم دنبال سخنران خوب هستیم و بیشتر سخنران محور هستیم. منبری‌های خوبی هستند. این چند شب از هیئت عبدالله ابن حسن آقای کاشانی و جاهای مختلف دیگر استفاده کردیم.

انصاری با تکذیب خبر مداحی کردنش و ذکر این نکته که شاید بچه که بودم در مدرسه مداحی کرده باشم، درباره سخنرانی که محمود کریمی درستایش او انجام داده و به دیدار او با خانواده شهدا اشاره کرده بود گفت: ایشان لطف دارند و من تشکر می‌کنم. راستش من خیلی خوشحال نشدم و ناراحت شدم. دوست ندارم اتفاقی که می‌افتد بازگو شود. همه بچه‌ها و فوتبالیست‌ها از این کارها انجام می دهند اما نباید رسانه‌ای شود و نیازی نیست گفته شود.

مدافع سرخ‌پوشان درباره رابطه با برانکو که به او علاقه و به ویژه در ماه رمضان هوایش را داشته، توضیح داد: برانکو هم از دست من حرص می‌خورد هم دوستم داشت. او دوست داشت من پیشرفت کنم و از هر لحاظ سعی می‌کردند به من کمک کنند. مربی‌ها همیشه می ‌گویند قبل از اینکه سوت بزنیم کسی پا به توپ نشود اما من همیشه حرصشان می‌دادم. ایشان هم به من لطف داشتند. من در پرسپولیس تست دادم و برانکو مرا انتخاب کرد و اتفاق ویژه‌ای بود که او رقم زد. خیلی نرمال نیست که بازیکن را برای تیم بزرگی که در سطح یک کشور بازی می‌کند با تست انتخاب کنند و اتفاق جالبی بود و او نگاه خاصی داشت.

وی تاکید کرد: بچه‌ها هم روزه می‌گرفتند و ایشان سعی می‌کردند مراعات کنند و خیلی به عقاید ما احترام می‌گذاشتند. خاطره‌ای دارم که مربوط به چهار سال پیش است و صبر کردم ایشان برود و بعد آن را تعریف کنم. یک بار در تمرین ایشان ما را کنار کشیدند و گفتند می‌دانم که در دین‌تان برخی افراد مثل بیماران و زنان باردار و شغل‌های طاقت‌فرسا معاف از روزه هستند و به نظر من شغل شما شامل این مشاغل است. من هم برای ایشان توضیح دادم که احکامی درباره حد ترخص وجود دارد. پنجشنبه بود و ایشان گفت فردا جمعه و متعلق به امام زمان است فردا را روزه بگیرید. من هم خیلی جا خوردم که ایشان چه شناختی از حضرت دارند و او گفت من در دین شما تحقیق کردم. از گفت او جا خوردم و دوست داشتم این را مردم بدانند. ایشان خیلی احترام می‌گذاشت و حضور ذهن دقیق ندارم اما یادم است که محرم با لباس مشکی کنار زمین می‌ایستادند.

وی درباره افطاری دادن برانکو در ماه رمضان نیز گفت: بله، برانکو به جمعی از بچه‌های ایتام افطار داد.

انصاری درباره اتفاق ماندگاری که از محرم در ذهنش مانده، اذعان کرد: محرم فقط خاطره است. پدرم روضه‌خوان نبود اما در خانه نقل اتفاقات تاریخی کربلا را می‌کردند و برایم خیلی جالب بود. ایشان ما را از بچگی به هیئت می بردند و دستشان را می‌بوسم که ما را با این فضا آشنا کردند. صرف پیراهن مشکی پوشیدن و ظاهر مذهبی داشتن را ملاک نمی‌دانستند و سعی می‌کردند به ما یاد بدهند که با سبک زندگی می‌توانیم به این عزیزان نزدیک شویم و این خاطرات خوبی است که از محرم دارم.

این بازیکن فوتبال درباره سبک زندگی متفاوت خود با دیگر چهره‌ها و استفاده از مترو گفت: قبول ندارم فرق می‌کنم خیلی دیگر از بچه‌ها هم هستند که از مترو استفاده می‌کنند. مترو سوار شدن من هم مربوط به آن اوایل بود که خانه‌مان در سبلان و تمرین سمت درفشی‌فر و آیت‌الله کاشانی بود و به خاطر ترافیک زیاد مجبور می‌شدم از مترو استفاده کنم و این را خیلی خاص جلوه دادند. برای من عجیب نبود اما برای خیلی‌ها عجیب بود ولی واقعا عجیب نیست.

وی در پایان درباره مدرسه فوتبال خود هم گفت: مدرسه فوتبالم هم شرایط خوبی دارد و دو سال و نیم و سه سال است که مدرسه فوتبال راه‌اندازی کردیم و خداراشکر از هیچ جا کمک نگرفتیم و یک‌سری از دوستان دست به دست هم دادیم. خیلی جاها گفتند می‌خواهیم کمک کنیم. یکی از شعب مدرسه فوتبال ما رایگان است و تعداد زیادی از بچه‌ها می‌آیند. خیلی‌ها ما را بردند و گفتند کمک می‌کنیم و عکس را گرفتند و ... من دیگر پشت دستم را داغ کردم که بخواهم پیش کسی بروم. هرکسی می‌خواهد کمک کند و در این کار شریک بشود می‌تواند بیاید و مدرسه فوتبال شهید ابراهیم هادی کمک کند و ما آغوش‌مان باز است. امیدوارم مردم در این شب‌ها ما را از دعای خیرشان محروم نکنند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول