کمیته رفاهی
 

انتخاب داور دربی اولی برای بازی 31 شهریور

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 262 ] - شنبه, 16 شهریور 1398
انتخاب داور دربی اولی برای بازی 31 شهریور

داور دربی احتمال دارد اولین قضاوت خود در این بازی حساس را تجربه کند.  دربی رفت لیگ نوزدهم در هفته‌ی چهارم برگزار می‌شود. این بازی در کنار تمام ...

داور دربی احتمال دارد اولین قضاوت خود در این بازی حساس را تجربه کند. 

دربی رفت لیگ نوزدهم در هفته‌ی چهارم برگزار می‌شود. این بازی در کنار تمام حساسیت‌هایی که همیشه داشته با توجه به برگزاری آن در هفته‌های ابتدایی و حضور دو مربی خارجی روی نیمکت دو تیم که هنوز جایگاهشان در تیم‌ها تثبیت نشده، کار کمیته داوران را برای انتخاب داور سخت‌تر کرده است. 

گمانه‌زنی‌ها در مورد داور دربی آغاز شده و برخی اعتقاد دارند کمیته داوران فردی را برای سوت زدن این بازی انتخاب می‌کند که برای اولین بار قضاوت این بازی را تجربه می‌کند. از نظر این افراد موعود بنیادی‌فر و مهدی سید علی گزینه‌های اصلی قضاوت دربی هستند. در این گزارش وضعیت گزینه‌های احتمالی قضاوت این بازی حساس را بررسی کرده‌ایم.

 

کم‌ریسک‌ترین گزینه

کمیته داوران اگر بخواهد ریسک نکند و گزینه‌ای را انتخاب کند که کمترین ریسک را داشته باشد، انتخاب علیرضا فغانی برای دربی محتمل است. فغانی در بین داوران فعلی فوتبال ایران بیشترین قضاوت در دربی را داشته و بازی رفت پارسال را هم سوت زده است. این داور شناخته شده‌ی کشورمان با وجود اینکه در بازی هفته‌ی دوم استقلال مقابل فولاد، سرمربی ایتالیایی استقلالی‌ها حسابی نسبت به گل خورده‌ی این تیم در ثانیه‌های پایانی اعتراض داشت و اعتقاد داشت فغانی زیاد وقت اضافه گرفته اما با توجه به حساسیت بازی به نظر نمی‌رسد انتخاب او برای دو تیم با اعتراضی همراه باشد. 

نکته‌ای که در مورد فغانی وجود دارد این است که یکی از بازی‌های برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در روز بیست و هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود و این امکان وجود دارد که او این بازی را که در شرق آسیا برگزار می‌شود، سوت بزند و در این صورت اگر فغانی برای دربی هم انتخاب شود این داور شناخته شده‌ باید دو بازی حساس را در کمتر از 5 روز در ژاپن و ایران قضاوت کند که اصلا کار راحتی نیست.

 

نزدیک‌ترین گزینه

موعود بنیادی‌فر در لیست بین‌المللی  بعد از علیرضا فغانی دومین داور ایران است. او شانس زیادی دارد اگر کمیته داوران بخواهد از روی لیست بین‌المللی کشور داور دربی را انتخاب کند و علیرضا فغانی را کنار بگذارد، دربی را سوت بزند. انتخاب بنیادی‌فر با توجه به عملکردی که در فصل گذشته داشته ریسک بزرگی برای کمیته داوران است. او با وجود اینکه دومین داور ایران در لیست بین‌المللی است، نتوانسته انتظارات را برآورده کند. بنیادی‌فر که این فصل اولین بازی پرسپولیس را مقابل پارس جنوبی جم سوت زده، در صورت انتخاب اولین قضاوت خود در دربی را تجربه می‌کند. 

مهدی سید علی هم دیگر داوری است که شانس قضاوت در دربی را دارد. البته شانس او نسبت به بنیادی‌فر کمتر است. سید علی فصل گذشته عملکرد قابل قبولی داشت و در پایان فصل یکی از داوران خوب لیگ هجدهم بود. سید علی که این فصل بازی نساجی مازندران و پیکان را قضاوت کرده در صورتی که برای دربی انتخاب شود، او هم مانند بنیادی‌فر برای اولین بار در این بازی سوت می‌زند. 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول