کمیته رفاهی
 

بازیکنان و باشگاه ها در قبال هواداران مسئول هستند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 278 ] - دوشنبه, 4 شهریور 1398
بازیکنان و باشگاه ها در قبال هواداران مسئول هستند

دکتر نپوموک ریوار جامعه شناس آلمانی در جمع هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال: بازیکنان و باشگاه ها در قبال هواداران مسئول هستند   به گزارش سایت خبر...

دکتر نپوموک ریوار جامعه شناس آلمانی در جمع هیأت مدیره جمعیت حامیان هواداران فوتبال:

بازیکنان و باشگاه ها در قبال هواداران مسئول هستند

 

به گزارش سایت خبری جمعیت حامیان هواداران فوتبال، سی‌امین نشست هیأت مدیره، معاونین، مشاورین و مسئولین جمعیت حامیان هواداران فوتبال با حضور دکتر نپوموک ریوار استاد دانشگاه هیلدسهایم آلمان برگزار شد.

در این جلسه موضوع وضعیت هواداران فوتبال در اروپا و آلمان و مقایسه آن با کشورهای آسیایی و ایران بحث و بررسی شد و پیرامون مسایل ورود و خروج تماشاگران در ورزشگاه، بلیت فروشی اینترنتی، بازرسی بدنی، امنیت تماشاگران، مسئولیت‌های فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها در قبال تماشاگران و ... تبادل نظر شد.

دکتر ریوار با تشریح مشارکت مردم به صورت داوطلبانه در برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2006 آلمان به شکل همیاران هوادار و پلیس گفت: در آلمان و کشورهای پیشرفته فوتبال بلیت فروشی به صورت اینترنتی پیش فروش می‌شود و هواداران بلیت‌های مسابقات یک فصل باشگاه مورد علاقه‌شان را هم می‌توانند از قبل خریداری کنند و دقایقی قبل از شروع بازی وارد ورزشگاه شوند و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست!

این محقق آلمانی در امر هواداری فوتبال افزود: تماشاگر به فوتبال شور، هیجان و جان می‌دهد و باعث زنده ماندن این رشته جذاب می‌شود و این را هم باید بدانیم تماشاگر فوتبال قبل از آن که یک هوادار باشگاه باشد، یک انسان است و ما در قبال‌اش مسئول هستیم. همان طوری که هوادار وقت و هزینه‌اش را صرف باشگاه مورد علاقه خود می‌کند و تیم محبوب‌اش را تشویق می‌کند، بازیکنان و باشگاه هم باید خودشان را در قبال هواداران خویش مسئول بدانند.

وی با تاکید به تخلیه هیجان در ورزشگاه گفت: در بحث کنترل هیجان نباید به دنبال سکوت هواداران باشیم، بلکه باید به دنبال آن باشیم که هواداران عکس العمل مناسبی در شأن خودشان انجام دهند.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول