کمیته رفاهی
 

تراکتور با گل زیبای حاج صفی اولین باخت پرسپولیس را رقم زد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 246 ] - شنبه, 9 شهریور 1398
تراکتور با گل زیبای حاج صفی اولین باخت پرسپولیس را رقم زد

تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ نوزدهم مقابل تراکتور شکست خورد تا اولین باخت سرخپوشان تهرانی در این فصل خیلی زود رقم بخورد. از سری رقابت‌ها...

تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ نوزدهم مقابل تراکتور شکست خورد تا اولین باخت سرخپوشان تهرانی در این فصل خیلی زود رقم بخورد.

از سری رقابت‌های هفته دوم لیگ برتر تیم‌های تراکتور تبریز و پرسپولیس از ساعت 17:45 دقیقه در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان 90 دقیقه با تک گل احسان حاج‌صفی به سود تیم تراکتور به پایان رسید.

این دیدار بیست و سومین جدال تیم‌های تراکتور و پرسپولیس بود که با برد شاگردان دنیزلی به پایان رسید. با این برد آمار بردهای تراکتور مقابل پرسپولیس به 9 بازی رسید. پرسپولیس هم 9 بار تراکتور را شکست داده و 5 بازی این دو تیم هم با تساوی به پایان رسیده است.

نکته جالب توجه این است که تیم تراکتور از سال 1393 موفق نشده بود پرسپولیس را در تبریز یا تهران شکست دهد و این برد طلسم نبردن‌های تراکتور را از بین برد.

داور: پیام حیدری

کمک‌داوران: رضا سخندان و علیرضا ایلدروم

کارت زرد: سیامک نعمتی و علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و ایمان سلیمی، احسان حاج‌صفی، اشکان دژاگه و احد شیخ‌لاری (سرپرست تیم)  از تراکتور

کارت قرمز:-

گل: احسان حاج صفی د

قیقه 1+45 برای تراکتور

ترکیب تراکتور:رشید مظاهری، محمدرضا خانزاده، رضا اسدی، میثم تیموری، ایمان سلیمی، مهدی تیکدری،ویلیان ( ساسان انصاری از دقیقه 80) ، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه (سوکیتا از دقیقه 71)، احسان حاج صفی (سعید مهری از دقیقه 2+90) و کوین فورچونه

سرمربی: مصطفی دنیزلی

ترکیب پرسپولیس:علیر ضا بیرانوند، سید جلال حسینی ، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری (جونیور از دقیقه 77) ، مهدی شیری (امیر روستایی از دقیقه 67) ، احمد نوراللهی، امید عالیشاه ( بشار رسن از دقیقه 46) ، سیامک نعمتی، وحید امیری، مهدی ترابی و علی علیپور.

سرمربی: گابریل کالدرون

اشتباه مرگبار مظاهری و بیرانوند
در نیمه نخست بازیکنان هر دو تیم اشتباهات زیادی در پاسکاری داشتند و بیشتر در حال محک زدن یکدیگر بودند. در دقیقه 6 رشید مظاهری دروازه بان تراکتور اشتباهی کرد و توپ در محوطه جریمه به علی علیپور مهاجم پرسپولیس رسید. علیپور هم قدر این موقعیت بادآورده را ندانست تا دروازه تراکتور بسته بماند. دو دقیقه بعد پاس رو به عقب شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس اشتباه علیرضا بیرانوند را در پی داشت. این دروازه بان هم به سرعت توپ را راهی اوت کرد تا دروازه اش بسته بماند. 

گل حاجی صفی در وقت های تلف شده
در ادامه، شوت از راه دور فورچونه برای تراکتور در دقیقه 16 بهترین موقعیت این تیم در نیمه نخست محسوب می شد. در دقیقه 26 هم مهدی ترابی در گوشه محوطه جریمه تراکتور صاحب موقعیتی شد که نتوانست از آن استفاده کند. در شرایطی که هواداران دو تیم تصور می کردند این نیمه با نتیجه تساوی بدون گل تمام می شود، در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، احسان حاجی صفی بازیکن تراکتور روی توپی که شجاعی از روی نقطه کرنر برایش فرستاده بود، با یک شوت از راه دور زیبا توانست تیمش را به گل اول بازی برساند.

بازی هجومی پرسپولیس در نیمه دوم
نیمه دوم در شرایطی شروع شد که کالدرون امید عالیشاه را از زمین بیرون کشید و بشار رسن هافبک عراقی را جایگزین کرد. پرسپولیس در این نیمه برای جبران نتیجه بازی هجومی را به نمایش گذاشت اما سریال اشتباهات بازیکنان این تیم در پاسکاری ادامه داشت. نخستین موقعیت جدی در نیمه دوم توسط علی علیپور مهاجم پرسپولیس به دست آمد اما ثمری نداشت. تراکتور هم در این نیمه دست و پا بسته نبود و در چند نوبت دروازه پرسپولیس را تهدید کرد. 

میمبلا بازیکن پرویی تراکتور در دقیقه 58 یک ضربه کاشته از راه دور به سمت دروازه حریف زد که بیرانوند این شوت سنگین را به کرنر فرستاد. دقایقی بعد مسعود شجاعی می توانست با یک ضربه سر گل دوم تراکتور را وارد دروازه پرسپولیس کند که توپ او با اختلاف کم از کنار دروازه بیرون رفت. 

درخشش مظاهری روی دو موقعیت پرسپولیس
بازی در نیمه دوم به مراتب با جذابیت بیشتری دنبال شد. پرسپولیس در دقیقه 66 صاحب یک ضربه کاشته شد و بشار رسن پشت توپ قرار گرفت. این ضربه را رشید مظاهری از کنج دروازه تراکتور به کرنر فرستاد. همچنین وحید امیری در دقیقه 75 یک ضربه سر به سمت دروازه تراکتور زد که مظاهری این ضربه را هم از روی خط دروزاه راهی کرنر کرد. 

تعویض های سراسر هجومی پرسپولیس
کالدرون که تعویض هایش در نیمه دوم را با فرستادن بشار رسن به زمین شروع کرده بود، در ادامه ابتدا امیر روستایی را به جای مهدی شیری و سپس جونیور را به جای محمد نادری وارد زمین کرد تا از تمام قوای هجومی اش استفاده کند. در مقابل دنیزلی هم سوگیتا، انصاری و مهری را به جای دژاگه، میمبلا و حاجی صفی وارد زمین کرد تا نتیجه مسابقه را حفظ کند. 

کارت های مسابقه
بیژن حیدری داور این مسابقه بود. وی در این بازی به احسان حاج صفی و ایمان سلیمی از تراکتور و علیرضا بیرانوند و سیامک نعمتی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد. اشکان دژاگه هم در حالی که روی نیمکت بود، از داور کارت گرفت. احد شیخ لاری سرپرست تراکتور هم در جریان مسابقه با کارت زرد حیدری جریمه شد.

پرسپولیس در اولین بازی خود در لیگ برتر موفق شده بود پارس جنوبی را شکست بدهد و با این باخت سه امتیازی باقی ماند. تراکتور هم در بازی هفته اول برابر نفت مسجدسلیمان به نتیجه تساوی رسیده بود و حالا با این برد چهار امتیازی شد.

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول