کمیته رفاهی
 

کارنامه انصاری فرد در اولین دوران مدیریت در پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 361 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398
کارنامه انصاری فرد در اولین دوران مدیریت در پرسپولیس

محمدحسن انصاریفرد بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس تهران برای دومین بار و پس از 12 سال بار دیگر سکان مدیریت این باشگاه را در دست گرفت. پیرو شایعات هفته های اخیر پی...

محمدحسن انصاریفرد بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس تهران برای دومین بار و پس از 12 سال بار دیگر سکان مدیریت این باشگاه را در دست گرفت.

پیرو شایعات هفته های اخیر پیرامون برکناری ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، سرانجام عرب رسما استعفای خود را تقدیم وزارت ورزش کرد و با موافقت وزیر با استعفای وی، محمد حسن انصاری‌فرد بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس تهران برای دومین بار و  پس از 12 سال بار دیگر سکان مدیریت این باشگاه را در دست گرفت.

*آذر 84 پس از خطیب آمد!

انصاری فرد اولین بار در 14 آذر ماه سال 1384 در رقابت با محمد مایلی کهن با 3 رأی پس از پایان دوران مدیریت زنده یاد حجت اله خطیب به این عنوان منصوب شده و به مدت دو سال تا 1386 مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بود.

انصاری‌فرد اولین بازیکن فوتبال تاریخ باشگاه پرسپولیس است که توسط سازمان تربیت بدنی به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد. وی فعالیت ساخت ورزشگاه و واگذاری سهام را با درخواست سازمان تربیت بدنی متوقف کرد و تلاش خود را روی کسب عناوین تیم پرسپولیس معطوف کرد.

سرانجام انصاری فرد در خرداد 86 استعفا داد و پس از جدایی وی حبیب کاشانی یکی از اعضای هیئت مدیره وقت به این سمت منصوب شد.

*آری هان را آورد؛ پروین برای همیشه رفت!

از جمله اقدامات او در حوزه مربیگری تیم پرسپولیس می توان به حضور آری هان سرمربی سرشناس هلندی در رأس کادر فنی این تیم اشاره کرد که البته پس از چند بازی این قرارداد لغو شده و مربی هلندی ایران را ترک کرد. پیش از آن علی پروین سرمربیگری پرسپولیس را در دست داشت و در بهمن 84 استعفا داد و پس از آن نیز هرگز در این سمت مشغول به کار نشد تا پایان دوران مربیگری پروین در پرسپولیس با آغاز مدیرعاملی انصاریفرد در این تیم همزمان شود.

*کارنامه متوسط با یک سیزدهمی و یک سومی!

در دوران مدیریت وی پرسپولیس در لیگ برتر پنجم پس از تغییرات در اواسط فصل و اختلافات برخی بازیکنان با آری هان که به خاطر دخالت های خشایار محسنی ایجنت شناخته شده رخ داد عنوان سیزدهمی را با کسر 6 امتیاز از سوی فیفا بدست آورد که اگر این تعداد امتیاز از پرسپولیس کسر نمی شد تیم در رده هفتمی می ایستاد. پرسپولیس با مدیریت انصاری فرد در لیگ ششم با سرمربیگری مصطفی دنیزلی عنوان سومی را پس از تیم های سایپا و استقلال اهواز به خود اختصاص داد.

*مورد حمایت مجلس شورای اسلامی!

او پس از 17 ماه مدیریت در باشگاه پرسپولیس ، از این سمت استعفا داد، اما استعفای او مورد قبول قرار نگرفت و حتی نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی ایران نیز در تائید مدیریت او به جمع‌آوری امضا پرداختند.

*مصاف تاریخی با بایرن مونیخ!

از جمله اتفاقات ماندگار در دوران مدیریت وی برگزاری بازی خداحافظی احمد رضا عابدزاده در دیدار دوستانه ای میان پرسپولیس و بایرن مونیخ در ورزشگاه آزادی تهران بود.

*نایب قهرمانی در جام حذفی!

پرسپولیس انصاریفرد در فصل 85-84 در جام حذفی تا فینال پیش رفت ولی در دیدار آخر مقابل سپاهان پس از 120 دقیقه تلاش با نتیجه 1-1 به ضربات پنالتی رسیده و در نهایت 2-4 شکست خوردند. دیدار رفت این مصاف در تهران با نتیجه مشابه 1-1 تمام شده بود.

*انصاریفرد: مدیریتم مثبت بود!

انصاری فرد در گفت و گو با رسانه ها درباره عملکردش با ذکر دلایل زیر دوران خودش را مثبت ارزیابی کرده بود:

- دعوت از تیم فوتبال باشگاه بایرن‌مونیخ آلمان و حضور این تیم با تمامی بازیکنان اصلی‌اش در تهران و انجام بازی دوستانه با پرسپولیس

- آوردن علیرضا واحدی‌نیکبخت در ابتدای فصل 86-85 از استقلال تهران به پرسپولیس

- آوردن حسین کعبی به پرسپولیس

- آوردن مصطفی دنیزلی به پرسپولیس

- جذب اسپانسرهای قوی مالی

- کاهش بدهی باشگاه پرسپولیس در دوران مدیریت وی

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول