کمیته رفاهی
 

فوری: فیفا، ستاره تیم ملی ایران را چهار ماه محروم کرد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 261 ] - شنبه, 9 شهریور 1398
فوری: فیفا، ستاره تیم ملی ایران را چهار ماه محروم کرد

پس از شکایت تیم اروپایی از نحوه برخورد قدوس، فیفا امروز اوئسکا را برنده پرونده دانسته، سامان قدوس را چهار ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرده و به وی گفته...

پس از شکایت تیم اروپایی از نحوه برخورد قدوس، فیفا امروز اوئسکا را برنده پرونده دانسته، سامان قدوس را چهار ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرده و به وی گفته، باید 4 میلیون یورو به عنوان جریمه پرداخت کند. بدین ترتیب قدوس نمی‌تواند تیم ملی ایران را نیز در چهار ماه آینده همراهی کند و از دو بازی تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی محروم شد. البته فرصت سه هفته‌ای برای تجدیدنظر وجود دارد.

بازیکن ایرانی تیم آمیا با حکم فیفا، چهار ماه از بازی در تمامی میادین فوتبال محروم شد.

با حکم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) سامان قدوس، ملی‌پوش ایرانی تیم فوتبال آمیا چهار ماه از حضور در فوتبال محروم شد. دلیل محرومیت او، نقض قرارداد اولیه‌اش با تیم اوئسکا و پیوستن به آمیا اعلام شده است. ستاره 25 ساله تیم ملی ایران و باشگاه آمیا در تابستان 2018 در ابتدا با توافق باشگاه اوسترشوندس و اوئسکا با این تیم قرارداد بست، اما در نهایت با دخالت مدیربرنامه‌اش، ناگهان راهی فوتبال فرانسه و آمیا شد.

پس از شکایت این تیم از نحوه برخورد قدوس، فیفا امروز اوئسکا را برنده پرونده دانسته، سامان قدوس را چهار ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرده و به وی گفته باید چهار میلیون یورو به عنوان جریمه پرداخت کند. بدین ترتیب قدوس نمی‌تواند تیم ملی ایران را نیز در چهار ماه آینده همراهی کند.

طبق گزارش سایت aftonblade در اوایل تابستان امسال، شایعه شد که قدوس در حال عزیمت به برنتفورد است؛ اما ظاهرا قدوس این انتقال را به دلیل همین شکایت باشگاه اسپانیایی پیرامون قرارداد نیمه تمام لغو کرد. فیفا اعلام کرد که سامان قدوس به چهار ماه ممنوعیت بازی متهم و این که باشگاه سوئدی اوسترشوند از استخدام بازیکنان در دو پنجره نقل و انتقالات بعدی منع شده است. طرفین سه هفته فرصت دارند تا از دادگاه تجدیدنظر بین المللی CAS، دادگاه بین المللی تجدید نظر کنند.

سخنگوی باشگاه سوئدی بعد از این اتفاق گفت: ما از تصمیمی که از فیفا گرفته شده بسیار متعجب شدیم. ما معتقدیم که این نادرست است و تصمیم به تجدید نظر گرفته ایم. از سوی دیگر، نناد لوکیچ وکیل سامان قدوس اعلام کرده فعلا نمی خواهد اظهار نظری در این زمینه داشته باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول