کمیته رفاهی
 

هت تریک انصاری فرد مقابل علی پروین!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 289 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398
هت تریک انصاری فرد مقابل علی پروین!

محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل جدید پرسپولیس تا هفته گذشته به هیچ وجه در فهرست گزینه‌های مدیرعاملی این باشگاه قرار نداشت. اتفاقات مربوط به انتخاب مدیر ج...

محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل جدید پرسپولیس تا هفته گذشته به هیچ وجه در فهرست گزینه‌های مدیرعاملی این باشگاه قرار نداشت.

اتفاقات مربوط به انتخاب مدیر جدید پرسپولیس را باید به قبل و بعد از مصاحبه تند علی پروین علیه وزیر ورزش تقسیم کرد؛ گفتگویی که در آن پروین با تاختن به مسعود سلطانی‌فر از اینکه مدیریت این باشگاه در دست کسانی است که کسوتی در این باشگاه ندارند، انتقاد کرد. با این حمله که ظاهرا به قصد جلب توجه وزیر و مورد توجه قرار دادن  پروین و بخشی از پیشکسوتان پرسپولیس به میان آمده بود، مسیر انتخاب مدیرعامل تغییر کرد.


این حمله مصادف با خروج ناگهانی محمدحسن انصاری فرد از فدراسیون فوتبال (کمیته فوتسال) با حمله به محمدرضا ساکت شد تا او ناگهان به چشم مسعود سلطانی‌فر بیاید و با توجه به کسوت حضور طولانی در پرسپولیس و همچنین مدیریت در تیم‌هایی مثل راه آهن و همین پرسپولیس تبدیل به یکی از گزینه‌های قابل تامل برای مذاکره بشود.

 


جالب اینکه این گفتگوها خیلی زود پیش رفت تا محمدحسن انصاری فرد امروز صبح به باشگاه برود و تبدیل به چهارمین مدیرعامل سرخپوشان در دوره وزارت سلطانی فر بشود. انصاری فرد قبلا در فصل ششم لیگ حرفه‌ای جانشین خطیب شده و توسط محمد علی آبادی برای این پست معرفی شده بود که بعد از ناکامی در کسب عنوان قهرمانی با شکست چهار بر یک برابر سپاهان در جام حذفی جای خود را به حبیب کاشانی داد.


جالب اینکه محمدحسن انصاریفرد به دنبال برادرش عباس برای دومین بار به این پست می‌رسد تا خانواده انصاریفرد با پنج دوره مدیریت رکوردی جالب توجه در پرسپولیس داشته باشند. اما نکته جالب‌تر نقش ویژه این دو برادر در تقابل با علی پروین است؛ از دوره اول مدیریت عباس انصاریفرد که بگذریم او در دوره دوم در اوج منازعات مدیریتی میان پرسپولیس (حسین محلوجی)، سازمان تربیت بدنی و حوزه هنری پای به عرصه مدیریت پرسپولیس گذاشت. انصاریفرد بزرگ در این دوره نماینده تیم محلوجی – میرزایی بود که موضعی علیه پروین داشتند؛ او یک بار دیگر در دوره ریاست هیات مدیره حسین هدایتی، مدیرعامل پرسپولیس شد.


محمدحسن  که در دوره بازیگری هم به نوعی از مخالفان سبک کاری علی پروین به حساب می‌آمد، در دوره ای نامزد مدیریت شد که سرخپوشان چاره‌ای جز حذف سلطان نداشتند و او این کار را با جانشینی آری هان سرمربی هلندی انجام داد.


مدافع سابق پرسپولیس حالا در پنجمین دوره مدیریت "انصاری‌فرد"ها در شرایطی کلید اتاق مدیریت این باشگاه پرهوادار را در دست می‌گیرد که احتمالا موضع همیشگی او مقابل علی پروین نقشی ویژه در این تصمیم وزیر داشته است. مردی که با مصاحبه‌ی تند و سپس حضورش در تمرین پرسپولیس نسخه آخرین مدیریت پرسپولیس را پیچید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول