کمیته رفاهی
 

سلطانی فر: واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی در اولویت وزارت ورزش است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 309 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398
سلطانی فر: واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی در اولویت وزارت ورزش است

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر بخواهیم امتیاز دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را به‌صورت 51درصد بلوکی و مابقی را سهام ریز بدهیم، یک مجمع عمومی باید تشکیل شود. ...

وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر بخواهیم امتیاز دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را به‌صورت 51درصد بلوکی و مابقی را سهام ریز بدهیم، یک مجمع عمومی باید تشکیل شود.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در گفت‌وگو با رادیو ورزش اظهار داشت: ما مصمم هستیم امسال در اولین فرصت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را با رعایت تمام مصوبات قانونی به بخش خصوصی واگذار کنیم. در دو سال گذشته ساماندهی خوبی از این دو باشگاه انجام دادیم و با جلساتی که با سازمان امور مالیاتی داشتیم، حساب‌های مالی این دو باشگاه را شفاف‌سازی کردیم.

وی افزود: همچنین موفق شدیم بخشی از بدهی‌های این دو باشگاه را به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کنیم و همچنین توانستیم مجوز حضور این دو تیم را در جام باشگاه‌های آسیا در سال گذشته به دست آوریم و اکنون هم با مجلس شورای اسلامی در تعامل هستیم و با هماهنگی‌هایی که با نمایندگان مجلس صورت گرفته است، می‌خواهیم اصلاحاتی را در مصوبات قانون بودجه به‌وجود آوریم تا از این طریق بتوانیم با سازمان خصوصی‌سازی برای واگذاری این دو باشگاه اقدام کنیم. همچنین باید بگویم هر شخصی که برای خرید امتیاز این دو باشگاه اقدام می‌کند باید بداند که تمام مسئولیت‌ها و مشکلات کار با خودش است و اختیار تصمیم‌گیری نیز با خود شخص است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اگر بخواهیم امتیاز این دو باشگاه را به‌صورت 51 درصد بلوکی و مابقی را سهام ریز بدهیم، یک مجمع عمومی باید تشکیل شود و اگر در آن مجمع افراد بخواهند اعضای هیئت مدیره را مشخص کنند، با یک استادیوم چند ده هزار نفری مواجه خواهند شد تا اعضای مجمع در آن‌جا حضور پیدا کنند و یا این که باید از همه آن‌ها وکالت بگیرند تا برنامه‌های خود را توضیح دهند و این کار را بسیار سخت می‌کند، زیرا فرد باید 5 هزار سهام‌دار داشته باشد تا بتواند مجمع تشکیل دهد.

سلطانی‌فر در پایان گفت: همان طور که گفتم با مجلس تعامل و هماهنگی‌های خوبی داریم و قرار شد آن‌ها ما را در این کار کمک کنند و من امیدوارم با تعامل و گفتگوهای خوبی که با مجلس داریم بتوانیم هرچه زودتر این دو باشگاه را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول