کمیته رفاهی
 

انصاری فرد، بیست و یکمین مدیر لیگ برتری پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 307 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398
انصاری فرد، بیست و یکمین مدیر لیگ برتری پرسپولیس

محمدحسن انصاری فرد ظهر امروز و پس از قبول استعفای عرب، به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس منصوب شد تا سرخپوشان بیست و یکمین مدیر لیگ برتری خود را تجربه کنند. ب...

محمدحسن انصاری فرد ظهر امروز و پس از قبول استعفای عرب، به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس منصوب شد تا سرخپوشان بیست و یکمین مدیر لیگ برتری خود را تجربه کنند.

باشگاه پرسپولیس در ماه های اخیر شایعات و حواشی زیادی را پیرامون مدیریت خود سپری کرد. از استعفای نافرجام عرب تا نارضایتی هواداران پرسپولیس و همچنین بحران برانکو ایوانکوویچ، موضوعاتی بودند که باشگاه سرخپوش پایتخت را دچار مشکلات مدیریتی فراوانی کردند. در این بین ایرج عرب بارها به در خروجی باشگاه پرسپولیس نزدیک شد اما در فصل نقل و انتقالات، مدیر سرخ ها ماند و در آستانه آغاز هفته دوم، سرانجام از این سمت کنار رفت.

عرب که عمر مدیریتی اش حتی به یک سال هم نرسید، در آخرین روزهای نیم فصل اول لیگ هجدهم جانشین گرشاسبی شد. جانشین کسی که پرسپولیس با مدیریت او به فینال رسیده بود و محبوبیت قابل توجهی نیز نزد هواداران داشت. گرشاسبی هم تنها یک سال مدیر پرسپولیس بود؛ او در آذر 96 جای علی اکبر طاهری را گرفت و به مدیریت 30 ماهه طاهری پایان داد.

طاهری در بین مدیران پیشین پرسپولیس مدت زمان بیشتری بر صندلی مدیرعاملی تکیه زد. چرا که پیش از او نژاد فلاح (قائم مقام و سرپرست)، سیاسی، رحیمی، منتقمی و پروین روی هم حدود دو سال مدیریت کردند. در آن دوران پرسپولیس بحران های مختلفی را تجربه کرد و اتفاقات عجیب و غریب زیادی از جمله زندانی شدن حمیدرضا سیاسی برای آن ها اتفاق افتاد.

یکی دیگر از مدیران پرسروصدای پرسپولیس، محمد رویانیان بود که دو سال مدیرعامل قرمزها بود. در این مدت ماجرای خودروهای بدون پلاک، بدهی فراوان، استخدام بازیکنان و مربیان ناکارآمد و... مهم ترین حواشی باشگاه پرسپولیس بود. از آن طرف این تیم در زمان مدیریت رویانیان ستاره های داخلی پرتعدادی را در خود دید و در مجموع، دوران جنجالی و عجیبی را از سر گذراند.

پیش از سردار رویانیان، پرسپولیس دوره دوم مدیریتی حبیب کاشانی را سپری کرد که البته برخلاف دوره نخست، موفقیت آمیز نبود. عباس انصاری فرد برادر مدیر کنونی سرخ ها نیز از دی 87 تا مهر 88 به عنوان مدیرعامل در پرسپولیس بود.

در لیگ هشتم که حسین هدایتی برای اولین و آخرین بار به صورت رسمی در پرسپولیس حضور داشت، داریوش مصطفوی مدیریت پرسپولیس را برعهده گرفت و سرخ ها نتوانستند با او حتی سهمیه آسیایی نیز کسب کنند. یک سال قبل تر از آن سرخپوشان با مدیریت نسبتا کم حاشیه حبیب کاشانی قهرمان لیگ شده بودند.

مدیر جدید پرسپولیس یعنی محمد حسن انصاری فرد از سال 84 تا 86 بر صندلی مدیریت پرسپولیس تکیه زد. در آن مدت سرخ ها یک دیدار مقابل بایرن مونیخ انجام دادند و یک حضور ناموفق در فینال جام حذفی را نیز تجربه کردند. همچنین سرخ ها با هدایت آری هان و سپس دنیزلی از قهرمانی لیگ بازمانده و سوم شدند.

در سال های بین 80 تا 84 ‌پرسپولیس که درگیر جنگ مدیریتی و مالکیتی بود، شش مدیر مختلف را تجربه کرد. در آغازین روزهای لیگ اول حرفه ای، عابدینی مدیرعامل پرسپولیس بود. سپس جای خود را به انصاری فرد داد. بعد از او علی میرزایی، علی پروین، اکبر غمخوار و حجت الله خطیب به عنوان مدیرعامل در پرسپولیس فعالیت کردند.

با احتساب مدیریت چند هفته ای نژاد فلاح که هیچگاه حکم مدیرعاملی نگرفت، انصاری فرد بیست و یکمین مدیر پرسپولیس خواهد بود. در این مدت علی پروین، عباس انصاری فرد و حبیب کاشانی هر کدام دو بار به عنوان مدیرعامل در پرسپولیس منصوب شدند.

در این سال ها محمد رویانیان، علی اکبر طاهری و حمیدرضا گرشاسبی مورد توجه هواداران پرسپولیس قرار گرفتند و همین فشار هواداری باعث شد تا مدت بیشتری را در خیابان شیخ بهایی سپری کنند. اما با این حال تجربه 21 مدیر در طول 18-19 سال، نشان می‌دهد که ثبات مدیریتی حلقه مفقوده سرخ ها در این سال ها بوده است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول