کمیته رفاهی
 

چرا هیات فوتبال خوزستان با این افتضاح، همیشه جزو برترین هاست؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 254 ] - چهارشنبه, 6 شهریور 1398
چرا هیات فوتبال خوزستان با این افتضاح، همیشه جزو برترین هاست؟

برای اینکه ثابت شود این استان به هیچ وجه صلاحیت قرار گرفتن بین سه هیات برتر سال را نداشته، تنها نگاه به اتفاقات تلخ دیدار فینال جام حذفی کافی خواهد بود بی&zwn...

برای اینکه ثابت شود این استان به هیچ وجه صلاحیت قرار گرفتن بین سه هیات برتر سال را نداشته، تنها نگاه به اتفاقات تلخ دیدار فینال جام حذفی کافی خواهد بود

بی‌نظمی‌ها و بی‌برنامگی‌های آزاردهنده در مراسم برترین های لیگ برتر که با تازگی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، همچنان سوژه رسانه هاست.

می‌توان به این مراسم در محتوا، ماهیت و چند و چون انتخاب برترین‌ها نیز ایراد گرفت، موضوعی که در بسیاری از موارد تعجب حضار و اهالی فوتبال را به‌همراه داشت، به‌طور مثال در انتخاب برترین هیات فوتبال، در کمال تعجب هیات استان خوزستان یکی از سه کاندیدای نهایی در این بخش بود (!)، استانی که فصل گذشته با 4 نماینده در لیگ برتر، سال شلوغ، پرکار و البته پرحاشیه‌ای را سپری کرد.

برای اینکه ثابت شود این استان به هیچ وجه صلاحیت قرار گرفتن بین سه هیات برتر سال را نداشته، تنها نگاه به اتفاقات تلخ دیدار فینال جام حذفی کافی خواهد بود، دیداری که دقیقاً مانند همین مراسم برترین‌ها با تأخیر طولانی‌مدت آغاز شد. برای این دیدار که پرسپولیس و داماش گیلانیان دو طرف مسابقه بودند، مدیریت درستی صورت نگرفت و کل فضای ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان به‌خلاف قانون به هواداران تیم تهرانی تعلق گرفت و گیلانی‌ها هیچ سهمی از سکو‌ها نداشتند، همین موضوع کافی بود تا منجر به تأخیر 140 دقیقه‌ای و دو بار گرم کردن بازیکنان شود و یک آبروریزی بین‌المللی در اهواز رقم بخورد، علاوه بر این در طول بازی روی سکو‌ها اتفاقاتی افتاد که منجر به وارد شدن خسارت میلیاردی به ورزشگاه فولاد خوزستان شد.

اگر از دیگر اتفاقات عجیب این بازی که با یک جست‌و‌جوی ساده در فضای مجازی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد، با سرعت بیشتری عبور کنیم و نگاه جامع‌تری به یک سال گذشته فوتبال در خوزستان بیندازیم، نکات تاریک دیگری دیده می‌شود که قطعاً هر یک آن‌ها نمایانگر سوء مدیریت و ظرفیت کلی جریمه و برکناری و استعفا را به‌تن‌هایی دارد، به‌طور مثال دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان که به درگیری بین هواداران و زخمی شدن تعداد زیادی از آن‌ها ختم شد یا در مورد دیگر اتفاقات دیدار نفت مسجدسلیمان و سپیدرود بود که شاهد باران سنگ و بطری آب از آسمان و کلی اتفاق دیگر بودیم.

فصل گذشته از این دست اتفاقات را در تعداد زیادی از دیدار‌های تیم‌های خوزستانی شاهد بودیم که بازگو کردن همه جزئیات آن‌ها نیاز به یک گزارش بلند دارد، با این حال همیشه مسئولان هیات فوتبال خوزستان با شانه خالی کردن از زیر بار انتقادات خود را مسئول برگزاری مسابقات و اتفاقاتش نمی‌دانستند و توپ را همیشه به زمین نیروی انتظامی یا باشگاه‌ها و عوامل دیگر انداخته‌اند.

اگر این ادعا‌ها درست هم باشد، اما باز هم نمی‌توان هیات فوتبال این استان را کاملاً بی‌تقصیر در اتفاقات تلخ رخ‌داده در سال گذشته دانست. حتی اگر به‌فرض بپذیریم که هیات فوتبال خوزستان در اتفاقات تلخ نقشی نداشته، برای حفظ ظاهر و احترام به هواداران نباید میان کاندیدا‌ها قرار می‌گرفت؛ بنابراین این گونه به نظر می‌رسد که تنها عامل مؤثر در «بد بودن» برای «برتر بودن» می‌تواند عامل بازدارنده آن باشد. یعنی کسانی که قرار است هیات‌های فوتبال را برای برتر بودن ارزیابی کنند و به‌اصطلاح نمره بدهند، می‌توانند کنار خوبی و مزیت‌ها که نتیجه مثبت در پی خواهد داشت, «بدی»‌ها را نیز لحاظ کنند تا ارزیابی درستی داشته باشند. حالا با همه بدی‌ها و مشکلات و اتفاقاتی که در سال گذشته در فوتبال خوزستان رخ داد دیگر نمی‌توان انتظار داشت که این هیات فوتبال بین سه هیات برتر سال باشد، اما در کمال تعجب هست!

چرا هیات‌فوتبال خوزستان با این افتضاح، همیشه جزو برترین‌هاست؟

موضوع جایی جالب‌تر می‌شود که انتخاب برترین‌های بخش‌های دیگر با نظر کارشناسان، مربیان و اهالی رسانه انتخاب شده بود، اما این بخش (انتخاب برترین هیات فوتبال) در لیست نظرخواهی وجود نداشت و مشخص نیست چه‌کسانی و با در نظر گرفتن چه ِالمان‌هایی این انتخاب‌ها را داشته‌اند. البته کنار نام خوزستان، نام هیات فوتبال استان تهران نیز بین سه کاندیدای برتر دیده شد که با توجه به اتفاقاتی که در تهران نیز رخ داده جای کمی تأمل دارد.

تنها نکته مثبت بخش معرفی برترین هیات فوتبال را می‌توان حداقل معرفی استان بوشهر به‌عنوان برترین هیات ــ و نه انتخاب تهران و خوزستان ــ دانست که باید این نکته را به‌فال نیک گرفت. هرچند در مراسم یک‌ساعته‌ای که خودش با تأخیر دوساعته آغاز می‌شود می‌تواند معیار‌ها برای انتخاب کاندیدا‌های برترین قسمت اجرایی استانی فوتبال نیز متغیر باشد؛ به‌عنوان مثال تأخیر 2ساعته برای آغاز دیدار یک بازی فوتبال که می‌تواند یک امتیاز مثبت لحاظ شود! در این شرایط ظاهراً هرچقدر بدتر باشی، باز هم بین بهترین جا داری.

هیات فوتبال استان خوزستان به‌ریاست عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در سال‌های اخیر همیشه یا برترین هیات شده یا جزو برترین‌ها بوده است، موضوعی که می‌توان با مراجعه به مواضع طالقانی در سال‌های اخیر به بخشی از دلایل آن پی برد.

فیروز کریمی بعد از برخورد بطری آب به سرش در دیدار نفت مسجدسلیمان و سپیدرود بی‌هوش شد

چرا هیات فوتبال خوزستان با این افتضاح، همیشه جزو برترین هاست؟

تصاویری از اتفاقات تلخ سوپرجام

چرا هیات فوتبال خوزستان با این افتضاح، همیشه جزو برترین هاست؟

اتفاقات دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس طبق اعلام اورژانس منجر به مصدومیت شدید 33 نفر شد

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول