کمیته رفاهی
 

تکلیف سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان چه شد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 354 ] - چهارشنبه, 23 مرداد 1398
تکلیف سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان چه شد؟

تیم ملی فوتسال بانوان در حالی باید سال آینده در رقابت های قهرمانی آسیا از عنوان قهرمانی اش دفاع کند که هنوز تکلیف سرمربی مشخص نیست. ملی پوشان فوتسال بانوان ای...

تیم ملی فوتسال بانوان در حالی باید سال آینده در رقابت های قهرمانی آسیا از عنوان قهرمانی اش دفاع کند که هنوز تکلیف سرمربی مشخص نیست.

ملی پوشان فوتسال بانوان ایران در 2 دوره متوالی رقابت‌های قهرمانی آسیا بر بام قاره کهن ایستادند. آنها نخستین بار سال 2015 با هدایت فروزان سلیمانی و سال 2018 با هدایت شهرزاد مظفر قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا شدند و حال در اندیشه کسب سومین جام در آسیا هستند. فوتسالیست‌های زن ایران در حالی هت تریک قهرمانی در آسیا را ذهن خود پرورش می دهند که لیلا صوفی زاده نفر اول فوتبال و فوتسال زنان ایران در خواب زمستانی به سر می‌برد. او که نایب رئیس بانوان در فدراسیون فوتبال است تا امروز نشان داده برنامه خاص برای دفاع از عنوان قهرمانی تیم ملی در آسیا ندارد.

* پست تشریفاتی نایب رئیسی
درواقع پست نواب رئیسی بانوان با توجه به تشریفاتی بودنش یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به بدنه ورزش بانوان وارد می کند و گوش شنوایی برای این مورد نیست. بانوان نواب رئیس که اکثریت آنها از کارمندان وزارت ورزش محسوب می‌شوند به طور جدی به پست خود نگاه نمی‌کنند و دغدغه زیر مجموعه تحت مدیریت خود را ندارند. لیلا صوفی زاده، نایب رئیس فوتبال بانوان از جمله نواب رئیسی به حساب می‌آید که این روزها در باد قهرمانی تیم ملی فوتسال خوابیده است و برنامه و نگاه ویژه‌ای برای هت تریک قهرمانی بانوان فوتسالیست ندارد. رقابت‌های قهرمانی آسیا سال آینده در حالی برگزار می‌شود که در آستانه چند ماه تا برگزاری آن خبری از اردوهای آماده سازی ملی پوشان نیست.

* سبقت برای عکس یادگاری
پس از قهرمانی تیم ملی در فروردین ماه سال 96 و بازگشت این تیم از مسابقات دیگر خبری از اردوهای ملی و آماده سازی بازیکنان نشد. حتی پاداش قهرمانی ملی پوشان پس از گذشت یک سال و چهار ماه هنوز پرداخت نشده است و وعده دیدار با وزیر نیز به طور کلی به دست فراموشی سپرده شد. سوال این است مسئولان با بروز چنین رفتارهایی چگونه می‌توانند انگیزه ورزشکاران را برای تکرار افتخار آفرینی‌ها حفظ و با کدام اعتبار در زمان تکرار قهرمانی‌ها برای گرفتن عکس یادگاری با جام از یکدیگر سبقت خواهند گرفت؟

* از دست رفتن سرمربی تیم ملی
پس از بی خبری اردوهای ملی شرایط حتی به طرز بدتری رقم خورد و شهرزاد مظفر از مطرح ترین مربیان فوتسال زنان ایران به دلیل نداشتن تیم باشگاهی و تعطیلی اردوهای ملی به کویت رفت. مربی که در واکنش به صحبت‌های صوفی زاده در هفته اخیر گفت: صوفی زاده همیشه حرف از دفاع از حقوق زنان می‌زند اما پس از قهرمانی بارها نقش صانعی را پررنگ‌تر کرد و مشاور فنی مرد را بالاتر از من سرمربی قرار داد. احترام زیادی برای صانعی قائلم اما او حتی در یک جلسه تمرینی در ایران حضور نداشت و تنها به همراه تیم به سفر آمد تا تیم را آنالیز کند اما پس از بازگشت نقش مشاور فنی مرد از من سرمربی پررنگ‌تر شد. همه این را بدانند قلب من برای ایران می تپد و حضورم در کویت شرایط ایده آل من نبوده است اگر من نصف همین پول را در ایران می‌گرفتم محال بود به اینجا بیایم.

* اعلام اسامی کادر فنی و حواشی آن
پس از رفتن مظفر، 9 ماه بی خبری از اردوهای آماده سازی و با فشار رسانه‌ها بالاخره سایت رسمی فدراسیون 27 بهمن ماه سال 97 اسامی کادرفنی تیم ملی فوتسال زنان را منتشر و خبر از آغاز اردوهای آماده سازی داد. کادری که معرفی آن نیز حواشی بسیاری به دنبال داشت. طبق اعلام سایت فدراسیون علی رعدی به عنوان مدیر فنی تیم ملی و زیور بابایی و شهناز یاری به عنوان مربیان ملی معرفی شدند. همین خبر کافی بود تا واکنش شهناز یاری را در پی داشته و از حضور در اردوهای انصراف دهد چرا که او مدعی بود تیم ملی بانوان دو بار به همراه سرمربی های زن جام قهرمانی را بالای سر برده است حال چرا باید یک مرد هدایت تیم را در اختیار داشته باشد.


این صحبت‌ها در حالی از سوی یاری مطرح شد که علی رعدی در نشستی با خبرنگاران ادعا کرد: این موضوع فقط در ایران حاد شده است. نباید برای انتخاب سرمربی این همه حساسیت به خرج داد. من 5 نفر را به صوفی زاده معرفی کرده‌ام. اینها باید در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند و پس از آن سرمربی را پیشنهاد می‌کنم. تصمیم گیری در این زمینه با من نیست بلکه با فدراسیون است.

* حذف معترضان
به هر ترتیب اردوهای ملی در این شرایط و با این حواشی برگزار و تیم راهی تورنمنت روسیه شد. تورنمنتی که سه شکست برابر تیم‌های اسپانیا، روسیه و پرتغال برای تیم ملی به همراه داشت. در کنار این مسائل چند تن از بازیکنان سرشناس همچون فرزانه توسلی، آرزو صدقیانی زاده و نسترن مقیمی نیز به دلیل اعتراض به عدم پرداخت پاداش‌هایشان از اردو خط زده شدند. ادعایی که البته رعدی آن را رد و عنوان کرد آنها به دلیل عدم حضور در اردوها حذف شده‌اند و پس از تورنمنت روسیه مجددا از آنها دعوت خواهیم کرد.

* یاری گر ژاپنی‌ها
تورنمنت روسیه نیز به پایان رسید و دیگر حتی خبری از اردوهای ملی و انتخاب سرمربی نشد. تیمی که دوبار قهرمان آسیا شده و حال باید برای سومین بار از عنوان قهرمانی اش دفاع کند به حال خود رها شده است. سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می شود و چشم لیلا صوفی زاده به تکرار قهرمانی است آن هم در شرایطی که ژاپن حریف اصلی ایران به دنبال انتقام از ملی پوشان و کسب عنوان قهرمانی است. این خیال آسوده خانم نایب رئیس بدون شک یاری گر ژاپنی‌ها خواهد شد تا قهرمانی از دست ایران خارج شود.

* زمان در حال از دست رفتن است
صوفی زاده که مدعی حضور مظفر در تیم ملی بوده است حتی موفق در حفظ او نبوده است، حاشیه‌های بسیاری در تیم ملی به وجود آورده و حتی در معرفی سرمربی و برگزاری اردوها ناکام است. اگر انتخاب سرمربی بر عهده کمیته فنی فوتسال است بهتر است خانم نایب رئیس کمی در کنار سفرهای متعددش سرعت عمل بیش‌تری در معرفی سرمربی داشته و موضوع را پیگیری کند چرا که زمان در حال از دست رفتن است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول