کمیته رفاهی
 

6 هفته سخت و سرنوشت ساز

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 283 ] - چهارشنبه, 23 مرداد 1398

اگر بر طبق خریدهای پیش فصل و نتایج فصل پیش بخواهیم مدعیان این فصل لیگ برتر را مشخص کنیم باید گفت که پرسپولیس کالدرون در شش هفته ابتدایی لیگ با هر چهار رقیب اصلی خود در کسب قهرمانی لیگ روبرو خواهد شد.

شاید بتوان گفت که بدترین قرعه لیگ در بین مدعیان فتح آن به پرسپولیسی رسیده که باید در شش هفته ابتدایی با چهار رقیب اصلی خود ملاقات کند. شاید بتوان گفت که تکلیف هواداران پرسپولیس با لیگ نوزدهم در همان شش هفته ابتدایی مشخص خواهد شد. اینکه تیم شان همچون چهار فصل قبل مدعی اصلی لیگ است یا نه و یا اینکه کالدرون مرد قهرمان کردن مجدد پرسپولیس است یا نه در همان شش هفته ابتدایی مشخص می شود. در همین چهار بازی مهم مقابل مدعیان عیار مربیگری کالدرون هم مشخص می شود. اینکه او می تواند تیمش را در جریان بازی به خوبی کوچ کند یا نه، اینکه تعویض هایش فکورانه و هوشمندانه است یا نه و اینکه آیا قادر است پس از هر نتیجه نامناسب در هر کدام از این بازی ها، تیمش را از لحاظ فنی و روحی ریکاوری کند یا نه.

پرسپولیس برای تکرار قهرمانی هایش با کالدرون، کار بسیار سختی پیش رو دارد. این را کالدرون بهتر از هر کسی می داند. اما انسان است و امید به آینده. حتی فردی با سن و سال کالدرون نیز با رویاهایش زندگی می کند و این معجزه زندگی است که با بالا رفتن سن، امیدها و انگیزه ها همچنان در وجود انسان باقی می مانند و حالا کالدرون که انرژی سرشارش در تمرینات پرسپولیس فراتر از تصور بوده، می خواهد   یک شخصیت تاریخ ساز در پرسپولیس از خود به جا بگذارد و این مهم تنها با تکرار قهرمانی های سه گانه برانکو در پرسپولیس به دست می آید.

کالدرون خوب می داند که برای قهرمانی در لیگ حداقل باید از هر بازی دو امتیاز بگیرد و این به معنای این است که او در پایان هفته ششم و پس از بازی با شهر خودرو باید حداقل دوازده امتیاز در چنته داشته باشد. اگر در حالتی خوشبینانه قرمزها، پارس جنوبی و صنعت نفت را شکست دهند آنگاه کالدرون باید در چهار بازی مقابل چهار مدعی، حداقل شش امتیاز کسب کند که این به معنای این است که او در صورت بردن دو مدعی اجازه باخت در مقابل دو مدعی دیگر را دارد. اما باخت در مقابل رقیب مستقیم، اتفاقی فراتر از از دست دادن سه امتیاز است و باید آن را یک باخت شش امتیازی تصور کرد. پس برای کالدرون بهتر این است که او حداقل یکی از چهار مدعی را شکست دهد و با سه تای دیگر مساوی کند. در این شرایط پرسپولیس کالدرون می تواند از شش هفته ابتدایی فصل به سلامت عبور کند.

اما نتایج اخیر پرسپولیس در بازی های تدارکاتی پیش فصل باعث شده تا نتوان شش امتیاز دو بازی با پارس جنوبی و صنعت نفت را با احتمال زیاد متعلق به پرسپولیس دانست. چند باخت در چند بازی تدارکاتی اخیر نشان می دهد که کالدرون در شروع لیگ کار سختی برای بردن رقبا خواهد داشت. اگرچه گفته می شود که نتایج بازی های تدارکاتی ملاک خوبی برای پیش بینی نتایج هفته های ابتدایی لیگ نیست اما می توان حدس زد که قرمزها هنوز در قالب اندیشه های سرمربی جدید خود تبدیل به تیم هماهنگی نشده اند . معمولا در هفته های ابتدایی لیگ مربیان تیم ها نتایج بد خود را با بهانه اینکه تیمشان فرصت لازم برای هماهنگی نداشته را توجیه می کنند. اما حکایت پرسپولیس برانکو در سه فصلی که قهرمان شد دقیقا خلاف این رویه بود. 

پرسپولیس برانکو با زیرکی در همان هفته های ابتدایی بار خود را با نتایج مناسب می بست و چه بسا اگر نتایج خوب این تیم در هفته های ابتدایی نبود سه قهرمانی متوالی برای این تیم به دست نمی آمد. با فرمول برانکو، پرسپولیس با آمادگی مناسب پا به لیگ می گذاشت و از همان ابتدا گوی سبقت را از رقبا می ربود. حالا کالدرون اگر بخواهد با فرمول برانکو پیش برود کار به شدت سخت تری نسبت به برانکو در سه فصل گذشته دارد. کسب نتایج خوب در هفته های ابتدایی و سپس بردن مدعیان و رقبای اصلی در همان هفته های اول لیگ، می تواند کالدرون را نیز مثل برانکو به خوشبختی برساند اما اگر ناهماهنگی ها سد راه کالدرون شود باید گفت که او پس از گذشت شش هفته باید به دنبال راه خروج از بحران باشد نه لذت بردن از صدرنشینی . 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول