کمیته رفاهی
 

وزیر و مدیرعامل ضعیفند، ایجنت کاربلد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 259 ] - چهارشنبه, 19 تیر 1398
وزیر و مدیرعامل ضعیفند، ایجنت کاربلد

اینکه هر قدر دلال‌ها و ایجنت‌ها و مدیربرنامه‌ها زرنگ هستند، مدیران باشگاه‌ها ضعیفند و بعضاً ناخواسته باعث می‌شوند قیمت یک بازیکن 10، ...

اینکه هر قدر دلال‌ها و ایجنت‌ها و مدیربرنامه‌ها زرنگ هستند، مدیران باشگاه‌ها ضعیفند و بعضاً ناخواسته باعث می‌شوند قیمت یک بازیکن 10، 11 برابر شود.

تا حالا فکر کرده‌اید که چرا قیمت یک بازیکن 400 میلیونی ناگهان 2 میلیارد می‌شود؟ این‌قدر که قیمت فوتبالیست در این مملکت بالا می‌رود قیمت پراید بالا نمی‌رود. حالا اگر فوتبالیست واقعاً فوتبالیست باشد حرفی نیست، ولی مسئله اینجاست که فوتبالیست‌های متوسط و حتی زیر متوسط، نان دلال‌های زرنگ خود را می‌خورند. چند سال قبل وزیر وقت ورزش وقتی متوجه شد قرارداد 3 بازیکن استقلال خیلی بالاست هر سه قرارداد را پاره کرد. یکی از آن سه قرارداد مربوط به بازیکنی بود که در صبای قم 100 میلیون قرارداد داشت و ناگهان در استقلال قراردادش یک میلیارد و صد میلیون شد. یعنی 11 برابر!
دیروز رضا شکاری ناگهان پرسپولیس را دور زد و سر از تراکتور درآورد. در مورد او گفته می‌شود بازیکن خوبی است و انشاءالله در تراکتور هم که تیمی محبوب و ریشه‌دار است موفق شود، ولی خب همین آقاپسر با اسم پرسپولیس کلی روی قیمتش رفت و شک نکنید با قراردادی به مراتب بهتر به تراکتور رفت. از این مثال‌ها تا دل‌تان بخواهد وجود دارد و دلیل این افزایش قیمت‌ها کاملاً مشخص است. اینکه هر قدر دلال‌ها و ایجنت‌ها و مدیربرنامه‌ها زرنگ هستند، مدیران باشگاه‌ها ضعیفند و بعضاً ناخواسته باعث می‌شوند قیمت یک بازیکن 10، 11 برابر شود. اگر روزی که وزیر وقت ورزش قرارداد سه استقلالی را پاره کرد به جای آن مدیرعامل منصوب خودش را از این باشگاه برکنار می‌کرد (به این دلیل که قرارداد‌های ناشیانه بسته) شاید اتفاقات بهتری می‌افتاد، ولی نکته اینجاست که معمولاً نه مدیران باشگاه‌ها سر جای خودشان هستند و نه وزرا کارشان را بلدند. این وسط کاربلد‌ها اکثر ایجنت هستند که خروجی‌اش می‌شود قرارداد‌های 3، 4 و بعضاً 12 میلیاردی!

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول