کمیته رفاهی
 

«حیاکن، رهاکن» در کمین عرب!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 269 ] - چهارشنبه, 19 تیر 1398
«حیاکن، رهاکن» در کمین عرب!

ایرج عرب سال سختی را در پرسپولیس خواهد گذراند. احتمالا کسی نمی‌خواهد مدیر تیمی باشد که سه دوره متوالی قهرمان لیگ شده و سرمربی موفق و به‌شدت محبوبش ب...

ایرج عرب سال سختی را در پرسپولیس خواهد گذراند.

احتمالا کسی نمی‌خواهد مدیر تیمی باشد که سه دوره متوالی قهرمان لیگ شده و سرمربی موفق و به‌شدت محبوبش بعد از چهار فصل عطای کار را به لقایش بخشیده است، خصوصا اینکه مدیر تیم بداند که سرمربی دیگر برنخواهد گشت، اما مجبور باشد هواداران را امیدوار نگه دارد و مدام از حل مشکل بگوید و درنهایت نیز طوری وانمود کند که مربی تیم قانون را زیر پا گذاشته و مدیریت در ماجرای رخ‌داده بی‌تقصیر است! حتما خودش هم بهتر از هرکسی می‌داند خلف‌وعده‌های مدیران (چه در گذشته و چه امروز) به‌حدی بوده که پیگیری‌های قضایی این پرونده سودی به حال تیم ندارد و هوادار معترض را هم قانع نمی‌کند.

ایرج عرب تلاش کرد در چنین فضایی حداقل با حفظ برخی ستاره‌ها مثل بیرانوند، علیپور، ترابی و آوردن یک مربی خارجی کمی از زیر فشارها خلاص شود، اما مگر به این سادگی‌هاست، آن‌هم وقتی هنوز کسی از حضور قطعی بیرانوند و علیپور در تیم اطمینان ندارد و هر آن ممکن است بندهای همیشه دردسرساز به هواداران قرمزها شوک تازه‌ای وارد کند.

درحالی که اعتراض‌ها کمی فروکش کرده بود، مصاحبه برانکو بار دیگر موج حملات علیه عرب را آغاز کرد. این بخشی از اظهارات مربی کروات است: «انتظار نداشتم بعد از 4 سال نتایج درخشان این رفتار را از باشگاه پرسپولیس ببینم. نه من و همکارانم بلکه رسن و بودیمیر هم احتمالا مجبور به شکایت از پرسپولیس به فیفا خواهند شد و برای فصل آینده که در پیش داریم هم ادعای خسارت خواهیم کرد. یک‌سال پولم را ندادند و رفتار مدیریت باشگاه تنها دلیل رفتن من از پرسپولیس بود. کار را به جایی رساندند که از جیبم به بازیکنان پاداش دادم. از مدیریت پرسپولیس یک‌سال دروغ شنیدم. به باشگاه لیست خرید دادم و برنامه اردویی و تمرینی را هم گفتم، این نشان می‌دهد از قبل تصمیم برای جدایی نداشتم. قرارداد مرا چهار سال یک‌بار هم افزایش ندادند. همه آن مهربانی‌ها و تعریف‌هایی که انجام می‌دادند، فریب و کذب بود. به کالدرون پیشنهاد می‌کنم از همین الان ایجنت‌های خود را آماده شکایت از پرسپولیس کند. نمایندگان پرسپولیس به وکیلم گفته‌اند قصد پرداخت مطالباتم را ندارند.»

انتشار این مصاحبه یک روز بعد از جذب محمدحسین کنعانی‌زادگان حملات علیه عرب را شدت بخشید. قرمزها مدافعی را جذب کردند که با دور زدن این تیم سر از استقلال درآورد و اعلام کرد از کودکی طرفدار آبی‌ها بوده! هضم جذب این بازیکن بعد از بازگرداندن فرشاد احمدزاده به‌عنوان یکی از رفقای نیمه‌راه در روزهای سخت و پنجره‌های بسته حتما برای هواداران پرسپولیس ساده نبود و نیست.

حالا در کنار این اتفاقات باید منتظر یک بحران تازه هم بود، چراکه گفته می‌شود بحث کنار گذاشتن سیدجلال حسینی چیزی فراتر از یک شایعه است، تا حدی که برانکو در مصاحبه‌اش اعلام کرده چنین برنامه‌ای نداشته و باید سراغ آنهایی رفت که چنین برنامه‌ای دارند. پرسپولیس درحالی کنعانی را جذب کرده که حسینی، خلیل‌زاده و انصاری به‌عنوان سه مدافع میانی باتجربه در تیم حضور دارند و البته قرارداد ربیع‌خواه نیز تمدید شده و این بازیکن نیز توان بازی در این پست را دارد و با توجه به اینکه نادری نیز ماندنی شده و قرارداد مصلح نیز تمدید شده، پرسپولیس با ترافیک بازیکن در خط دفاعی روبه‌رو است و این یعنی بعید نیست که قرمزها نیز مانند تیم رقیب قید کاپیتان‌های خود را بزنند.

می‌بینید؟ اوضاع عرب اصلا خوب نیست. حتما مشاوره‌های خواهرزاده‌اش نیز کمکی به وی نکرده و نمی‌کند. شاید خیلی‌زود «حیاکن، رهاکن» دامنش را بگیرد و پرسپولیس بماند و قصه تکراری تغییرات مدیریتی.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول