کمیته رفاهی
 

افشاگری بی سابقه «بچه» از پشت پرده استقلال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 262 ] - شنبه, 15 تیر 1398
افشاگری بی سابقه «بچه» از پشت پرده استقلال

«م. ب» و یا همان «بچه» معروف استقلالی ها که سالهاست از نقش پشت پرده او صحبت به میان می آید، سرانجام سکوت را شکست و دست به افشاگری زد. ...

«م. ب» و یا همان «بچه» معروف استقلالی ها که سالهاست از نقش پشت پرده او صحبت به میان می آید، سرانجام سکوت را شکست و دست به افشاگری زد.

محمودرضا بابایی می گوید: «علیرضا منصوریان و پرویز مظلومی وقتی به استقلال آمدند هیچ حرفی از محمود بابایی نزدند و همه چیز را به توانایی خودشان نسبت دادند، ولی موقع رفتن من را دلیل جدایی‌شان دانستند، درست مثل خسرو حیدری که وقتی قرارداد سه ساله بست، اسم من را نیاورد، اما وقتی به خاطر عملکرد ضعیف خود کنار رفت، من مقصر شدم.»
بابایی ادامه داد: «حالا که این شکلی است، اجازه بدهید قضیه خسرو حیدری را برای شما باز کنم. شفر نیم‌فصل اول که تمام شد گفت: علاقه‌ای به حفظ حیدری ندارم؛ از همان زمان او را در لیست خروج گذاشته بود و با اصرار مسئولان باشگاه او را در استقلال نگه داشتند. فرهاد مجیدی هم فروردین با او حرف زد و گفت بهتر است خداحافظی کنی و به صلاحت نیست. نمی‌دانم چرا جدیداً برخی آقایان، چون جرأت حرف زدن ندارند، همسرشان به جای آن‌ها حرف می‌زند. انگار من چاقو روی گلوی خسرو گذاشتم که خداحافظی کند. ایشان یادش نیست برای خانه خریدن 500 میلیون تومان از من قرض گرفت و موقع پس دادن این پول گفت: برو طلب من از باشگاه را بگیر جای طلب خودت که قبول نکردم و از او شکایت کردم.»

بابایی از رحمتی بابت حمایت‌هایش تشکر کرد و درباره پژمان منتظری گفت: «پژمان از من کینه شخصی دارد و احتمالاً، چون قصد جدایی از استقلال داشت، من را بهانه کرد که بعضی‌ها فکر کنند من مقصر جدایی او هستم. حالا پژمان به من بگوید مافیای فوتبال ایران محمود بابایی است یا آن بازیکنی که سال 93 بدون اطلاع سرمربی تیم با باشگاه قرارداد ترکمنچای بست و وسط فصل استقلال را تنها گذاشت. من مافیا هستم یا شما که جای طلب خودت از باشگاه آپارتمان گرفتی. استقلال به عالم و آدم بدهکار است، ولی طبق حسابرسی انجام شده مشخص شد پژمان منتظری 93 میلیون تومان به استقلال بدهکار است. احتمالاً، چون من آن حسابرسی را انجام دادم، کینه به دل گرفتی. امیدوارم منتظری به شایعات موجود درباره خودش هم جواب بدهد. مثلاً آن شبی که در عسلویه و جم اتفاقاتی افتاد و مجتبی جباری و مهدی رحمتی موقتاً از استقلال اخراج شدند، تماس‌های شما با افتخاری مدیر وقت باشگاه در این اخراج‌های موقت نقش نداشت؟

بابایی در ادامه افشاگری اش خطاب به منتظری گفت: « راستی مامه تیام را چه کسی از استقلال فراری داد؟ ایجنتی که مامه تیام را به امارات برد، مدیر برنامه کدام بازیکن استقلال بود؟ در کویت چه کسی مرتب کنار تیام می‌نشست و به یک مدیر برنامه زنگ می‌زد؟ آقای منتظری لطفاً درباره الحاجی گرو به هواداران جواب بده… خیلی‌ها می‌گویند شما مرتب با قدوس تماس می‌گرفتی و می‌گفتی برو با باشگاه الحاجی گرو صحبت کن تا انتقال او به استقلال انجام شود.»

او در مصاحبه با خبرورزشی با بیان این ادعا که یک سری ملی‌پوشان می‌گفتند دلیل حضور منتظری در تیم ملی به خاطر مدیر برنامه مشترک او و کارلوس بوده، ادامه داد: «منتظری در استقلال چه‌کاره بود؟ بازیکن استقلال یا مسئول جذب بازیکن؟» بابایی سپس پای پرویز مظلومی را وسط کشید و گفت: «پرویز مظلومی بیاید داستان 15 هزار دلاری که به اسم رینالدو از دست استقلال خارج شد و به این بازیکن نرسید، حرف بزند. آن 15 هزار دلار بین چه کسانی تقسیم شد؟ گزارش آن پول را من به نهاد‌های نظارتی دادم.»

بابایی اشاره‌ای هم به حرف‌های پرویز مظلومی درباره ملاقات شبانه او و فرهادمجیدی کرد و گفت: بگذارید درباره مجیدی کامل قضیه را باز کنم. یک شب قبل از آن که شهرآورد را 4 بر 2 به پرسپولیس ببازیم، فرهاد به من زنگ زد و گفت: همین امشب مظلومی را برکنار کنید، چون با مظلومی به پرسپولیس می‌بازیم که ما این کار را نکردیم و بد هم باختیم. بعد از این که باختیم هم افشارزاده که مدیرعامل باشگاه بود، تماس گرفت و گفت: چاره‌ای جز برکناری مظلومی نداریم. با اعضای هیات مدیره دور هم جمع شدیم، روز بعد از باخت استقلال و در آن جلسه افشارزاده گفت: نظر وزیر ورزش (گودرزی) هم این است که به جای مظلومی یک گزینه محبوب بیاوریم که هواداران او را بپذیرند. همین شد که با فرهاد مجیدی مشورت و مذاکره کردیم. فرهاد فرصت خواست و بعد از مشورت با چند نفر از آدم‌های مورد اعتمادش نپذیرفت سرمربی استقلال شود. بعد‌ها پرویز مظلومی در برنامه 90 گفت: فرهاد مثل پسرم است و نصف شب به خانه او رفته بودند.

بابایی ادامه داد: «بار‌ها به من تهمت زدند و سکوت کردم تا استقلال ضربه نخورد. مقصر تمرین پشت در‌های بسته من نیستم و این اصلاً تصمیم من نیست، ولی ممنوع‌المصاحبه کردن بازیکنان تصمیم من بود و از این کار دفاع می‌کنم.»
بابایی دوباره یاد منتظری افتاد و گفت: «کاش پژمان ماجرا‌های دعوا سر بازوبند کاپیتانی قبل از شهرآورد را هم تعریف کند.» او در ادامه گفت: «رفاقت با مجیدی یا رفاقت با رحمتی اصلاً جرم نیست. من رابطه خوبی با هر دوی آن‌ها دارم. نشان به آن نشان که وقتی در مشهد به او گفتند جانشین شفر شو، به او گفتم قبول نکن… سال‌ها و بار‌ها گفتند من و رحمتی مافیای استقلال هستیم، خب الان که 3 سالی می‌شود من در استقلال نیستم و رحمتی هم که به مشهد رفته است.»

حالا نوبت منصوریان است! بابایی می‌گوید: «چرا منصوریان درباره کنار گذاشتن برهانی و صادقی هیچ‌وقت توضیح نداد؟ منصوریان لیست 9 نفره به افشارزاده داد و گفت: طالب‌لو، برهانی، صادقی، شیحی، پروپییچ و… را نمی‌خواهم، ولی بعد‌ها همه چیز را گردن دیگران انداخت.»
بابایی درباره امیرحسین صادقی هم مدعی شد: «صادقی بعد از جام جهانی بدون تست پزشکی با استقلال قرارداد بست و فردایش اقدام به عمل جراحی کرد و 8 هفته با تیم نبود. قلعه‌نویی از دست او شاکی شد و نیم‌فصل می‌خواست به خاطر رفتار غیر صادقانه اخراجش کند. من و نظری‌جویباری مانع شدیم و خواهش کردیم اجازه بدهد بماند. یک بار در اصفهان وقتی امیر قلعه‌نویی در فرودگاه از او بابت بازی ضعیفش انتقاد کرد، به جای دفاع از عملکرد ضعیف خودش، به قلعه‌نویی گفت: بابایی می‌خواهد تو ببازی تا فرهاد مجیدی را به جایت بیاورد. بعد این آقا حالا در رسانه‌ها آقافرهاد آقافرهاد می‌گوید.»
حرف‌های پایانی بابایی هم حمله دوباره به مظلومی بود: «مظلومی با SMS هواداران، ترکیب استقلال را عوض می‌کرد. این حرفی بود که خودش بعد از شهرآورد زد.»

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول