کمیته رفاهی
 

فرکی: در نقل و انتقالات به خواسته هایمان رسیدم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 243 ] - چهارشنبه, 12 تیر 1398
فرکی: در نقل و انتقالات به خواسته هایمان رسیدم

فرکی اعتقاد دارد مربیان بزرگ خارجی به فوتبال و رشد وکیفیت آن کمک می کنند. سرمربی پیکان از اوضاع  تمیمش راضی است و می‌گوید که باریکنان مدنظرش تا کنون...

فرکی اعتقاد دارد مربیان بزرگ خارجی به فوتبال و رشد وکیفیت آن کمک می کنند.

سرمربی پیکان از اوضاع  تمیمش راضی است و می‌گوید که باریکنان مدنظرش تا کنون جذب شده اند. حسین فرکی که 2 هفته است تمرینات تیمش را شروع کرده از روند کار راضی است و می گوید از این هم بهتر می شود. فرکی در ادامه به حضور مربی آرژانتینی پرسپولیس اشاره می کند و می گوید این مربی برای موفقیت در پرسپولیس احتیاج به زمان دارد و همانطور که 4 سال پیش به برانکو فرصت دادند باید به او هم فرصت دهند تا اندیشه هایش را پیاده کند.

چه خبر از پیکان اوضاع بر وفق مراد است؟

از اول تیر تمرینات را شروع کردیم و الان وارد هفته دوم شدیم و خدا را شکر همه چیز خوب پیش می رود. در دونوبت صبح و عصر تمرین می کنیم  و بچه ها روز به روز آماده تر می شوند، تا شروعی خوب در لیگ داشته باشند. از سوی دیگر مثل سایر تیم ها در فصل نقل و انتقالات فعال هستیم و تقریبا به خواسته هایمان رسیده ایم. در وحله اول با بازیکنان خودمان که مورد نیاز بودند تمدید کردیم و سپس با جذب نفرات جدید جای خالی جدا شده ها را پر کردیم.

درکادر فنی هم تغییراتی داشتید؛ مجید صالح هم از جمع شما جدا شد.

بله اقای صالح از جمع ما جدا شدند. البته از ابتدا هم قرار بر همین بود. قراداد ایشان 6 ماهه بود و از نیم فصل گذشته به جمع ما اضافه شدند و در شروع فصل جدید هم جدا شدند. جا دارد که از زحمات ایشان تشکر کنم. البته به غیراز آقای صالح ، مربی دروازه بانهای تیم آقای هاروت هم از جمع ما جدا شدند. او در طی مدتی که در تیم بود خیلی به ما کمک کرد و به لحظ فنی از مربیان خوب ما بود. به جای ایشان آقای میرزاپور به جمع ما اضافه شد که از تجربیاتش استفاده خواهیم کرد. و اما به جای مجید صالح علی آقای کولیوند به جمع ما اضافه شد که می تواند به ما خیلی کمک کند.

از جذب بازیکنان راضی بودید؟

به هرحال ما یک لیست به باشگاه ارائه کردیم که بر اساس آن همانطور که گفتم ابتدا با بازیکنانی که در تیم خودمان بودند و نیاز داشتیم تمدید کنند که به خوبی این موضوع انجام شد. سپس براساس لیست مورد نظر بازیکنان خوبی را جذب کردیم که درکل باید بگویم راضی هستم . البته 2 الی 3 بازیکن دیگر هم نیاز داریم که با جذب آنها تیم تکمیل می شود.

پرسپولیس هم با مربی جدیدش به توافق رسید تا برای نخستین بار یک مربی آرژانتینی به فوتبال ایران بیاید نظر شما دراین خصوص چیست؟

به هرحال هر مربی خارجی که به ایران می آید باید رزومه دار باشد. اصولا تیم های بزرگ و تیم هایی که بنیه مالی قوی دارند مربیان خارجی استخدام می کنند مثل تراکتورسازی، سپاهان، استقلال و پرسپولیس که کالدرون آرژانتینی را جذب کرد. کالدرون مربی بزرگی است و می تواند در فوتبال ما تاثیر گذار باشد ولی باید به او فرصت داد. البته از الان نمی توان درمورد او قضاوت کرد.باید شروع به کار کندو بعد از کسب نتایج در خصوص او حرف زد.

خیلی‌ها اعتقاد دارند او کار سختی دارد.

مسلما همینطور است. نه تنها کالدرون بلکه هر مربی که به پرسپولیس می آمد کار سختی داشت. پرسپولیس  با 3 قهرمانی پی درپی در لیگ و قهرمانی در جام حذفی انتظارات را بالا برده و هر مربی که جای برانکو بیاید کار سختی خواهد داشت چون همه انتظار قهرمانی دارند.

با این اوصاف مربی ایرانی هم می توانست جانشین برانکو شود.

بله مربی ایرانی هم می توانست جانشین برانکو شود ولی او هم کار سختی داشت. الان همانطور که گفتم انتظارات در پرسپولیس بالا است و قبول کردن هدایت پرسپولیس به نوعی ریسک است. شرایط تغییر کرده و شما باید با توجه به شرایط نتاج خوب را رقم بزنید.

سبک آرژانتینی در فوتبال ما جواب  می دهد؟

فوتبال آرژانتینی یک فوتبال محکم و در عین حال هجومی است. ما بازیکنانی داریم که می توانند این سبک را خوب در زمین پیاده کنند. البته بازهم تاکید می کنم باید شرایط را هم در نظر بگیرید و از سوی دیگر به این مربی فرصت کافی دهید تا تفکرات و اندیشه هایش را در تیم پیاده کند. او شاید موفق شود و شاید هم موفق نشود . او اگر بتواند پرسپولیس را قهرمان کند باید قبول کنبم که مربی بسیار خوبی است. کار خیلی سختی است که یک تیم قهرمان را تحویل بگیرد و دوباره ان را با اندیشه ای جدید قهرمان کنید. شما یا موفق می شوید یا موفق نمی شوید و این قانون فوتبال است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول