کمیته رفاهی
 

حضور گسترده جامعه فوتبال در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع)

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 293 ] - یکشنبه, 9 تیر 1398
حضور گسترده جامعه فوتبال در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع)

حضور گسترده جامعه فوتبال در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع) تقدیر هیأت مذهبی جامعه اسلامی فوتبال از «وحید شهبازی» همیار هوادار بیمار   همزمان با...

حضور گسترده جامعه فوتبال در سوگ شهادت امام جعفر صادق (ع)

تقدیر هیأت مذهبی جامعه اسلامی فوتبال از «وحید شهبازی» همیار هوادار بیمار

 

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) گردهمایی جامعه مذهبی فوتبال با حضور گسترده و پرشور اهالی فوتبال، مسئولان ورزش، اعضای جمعیت حامیان هواداران فوتبال ، همیاران هوادار و دوست داران اهل عصمت و طهارت(ع) به میزبانی جمعیت حامیان هواداران فوتبال در فاطمیه بین الطوعین واقع در میدان منیریه تهران برگزار شد.

در این مراسم معنوی و روحانی دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، مهندس مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت سرپرست تیم ملی و مشاور عالی رئیس فدراسیون، مهدی محمد نبی نایب رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، حاج محمد علی امانی از مسئولان بازار بزرگ تهران، علی ایلیکا مدیریت اداره کل ورزش و جوانان شمال غرب تهران، جانبازان، سرمشوقین و هواداران فوتبال حضور داشتند. پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و زیارت دعای زیبای عاشورا توسط حجت الاسلام احمد مالک مسئول فرهنگی باشگاه استقلال، مراسم نوحه خوانی توسط سید باقر قائم مقامی مداح اهل بیت(ع) انجام شد و سپس غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در سخنانی با ذکر گوشه هایی از زندگی و شخصیت رئیس مذهب شیعه به تشریح مسایل فرهنگی در محیط ورزشی پرداخت و جنبه های فرهنگی در ورزش را فوق العاده مهم دانست. در ادامه مراسم، تقدیر و تشکر از «وحید شهبازی» همیار هوادار جمعیت حامیان هواداران فوتبال که چند سالی است با بیماری مهلک و خطرناک سرطان دست و پنجه نرم می کند و با این شرایط در لباس مقدس همیار هوادار به خدمت رسانی به تماشاگران فوتبال ادامه می دهد  به عمل آمد و لوح یادبودی از سوی دکتر عبدالحمید احمدی معاونت محترم فرهنگی و همگانی ورزش و جوانان به نامبرده اهداء شد.

آنگاه حجت‌الاسلام والمسلمین حاج محسن علم الهدی در سخنانی به ذکر ویژگی‌های بنیان‌گذار مذهب تشیع و تشریح شخصیت بی‌نظیر آن بزرگوار و ترویج مکتب اسلام ناب محمدی و پرچمدار علوم و معارف دینی بود، پرداخت و در بخشی از سخنانش خطاب به سرمشوقین و هواداران فوتبال گفت شما با حضور در چنین فضایی زندگی معصومین و اهل بیت (ع) را سرلوحه خود قرار می‌دهید باید از فرهنگ و اخلاق اسلامی بهره‌مند شوید و از راه و رسم آنان و اخلاق اسلامی بهره‌مند شوید. شما در میادین ورزشی وظیفه دشواری برعهده دارید و لازم است در رفتار و گفتار خود به گونه‌ای عمل کنید که شایسته پیروان اهل بیت (ع) باشید.

در پایان این مراسم حاج امیر اصفهانی از مداحان اهل بیت (ع) به مدیحه‌سرایی و نوحه‌خوانی پرداخت و فضای پرشوری از حزن و اندوه را به وجود آورد و عاشقان مکتب اهل بیت (ع) اشک ماتم ریختند.

این مراسم ساعت 23 با پذیرایی از مدعوین و صرف شام به پایان رسید.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول