کمیته رفاهی
 

همه نقل وانتقالات لیگ نوزدهم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 387 ] - شنبه, 1 تیر 1398
همه نقل وانتقالات لیگ نوزدهم

همه جابجایی‌های لیگ تا این لحظه را مرور می‌کنیم. یک ماه و ده روز دیگر فصل جدید لیگ برتر استارت می‌خورد. تیم‌ها یکی پس از دیگری اردوها...

همه جابجایی‌های لیگ تا این لحظه را مرور می‌کنیم.

یک ماه و ده روز دیگر فصل جدید لیگ برتر استارت می‌خورد. تیم‌ها یکی پس از دیگری اردوها و تمرینات را شروع می‌کنند و از همه مهم‌تر با خرید بازیکن مشغول ترمیم تیم فصل بعدشان هستند. سپاهان محمدرضا حسینی ستاره ذوب‌آهن را خریده و مهدی رحمتی جذب پدیده شد. رشید مظاهری برای پایان دادن به معضل دروازه‌ تراکتورسازی راهی این تیم شده و سه سرباز ذوب‌آهن هم به خانه‌شان برگشتند. البته برخی تیم‌ها مانند نساجی و نفت‌های خوزستانی بیشتر از ترمیم، در حال تخریب تیم‌شان هستند و بدون خرید بازیکنی، چند ستاره‌شان را از دست دادند.

استقلال

هر چند که به طور رسمی آبی‌ها هنوز بازیکنی را جذب نکرده‌اند، ولی شنیده‌ها خبر از توافق این باشگاه با سیاوش یزدانی، محمد بلبلی، میلاد باقری و مسعود ریگی می‌دهد. همچنین مهدی رحمتی، ایسما، منشا و صیادمنش به طور قطعی از این باشگاه جدا شدند. امید نورافکن هم با پایان رضایت نامه 6 ماهه‌اش به تیم بلژیکی برگشته و خسرو حیدری هم از فوتبال خداحافظی کرده است. هر چند که علی دشتی، محمدرضا اخباری و پیمان رنجبری هم به این باشگاه نزدیک‌ شده‌اند ولی قراردادی نبستند و بعد از قطعی شدن حضور وریا غفوری و حسین حسینی هم همچنان مهم‌ترین دغدغه آبی‌ها توافق با پاتوسی است.

گلگهر سیرجان

تیم تازه لیگ برتری شده گلگهر هنوز وارد بازار نقل‌وانتقالات نشده است. وینگو فقط محمدرضا پورمحمد را خریده و احتمالا هم پیمان رنجبری آقای گل این تیم به استقلال برود.

پارس‌جنوبی

جمی‌ها با تغییر سرمربی، رفت و آمد زیادی در باشگاه تیم‌شان به وجود آمد. چند ستاره فصل قبل این تیم جدا شدند و بازیکنان مورد نظر فراز کمالوند جذب شدند. محمد ابراهیمی یار همیشگی کمالوند از سپاهان جدا شد و راهی جم شد. محمد اهل شاخه با پرواز تبریز به جم شاگرد کمالوند شد و این باشگاه چند بازیکن لیگ یکی هم جذب کرد.در بین جدا شده هم نام احمد گوهری که به سایپا رفته، محمدفر دفاع راست این تیم، ستاری دفاع چپ، پورامینی هافبک دفاعی، همچنین دو بازیکن تهاجمی یعنی صالحی و علیاری نیز دیده می‌شود.

پدیده

هر چند که تاثیرگذارترین تصمیم فصل بعد پدیده با ادامه یا جدا شدن یحیی گل‌محمدی اتخاذ خواهد شد، ولی در همین فاصله هم مدیران پدیده بیکار ننشسته‌اند و مهدی رحمتی را از استقلال خریدند. همچنین فرشاد فرجی مدافع راست نساجی که 4 پاس گل داده بود و علیرضا علیزاده نفت مسجدسلیمان را خریدند. مسعود ریگی هم که در همه مسابقات فصل قبل بازی کرده بود احتمالا از این تیم به استقلال می‌رود و محمد قاسمی‌نژاد هم در فولاد شاگرد جواد نکونام شد. همچنین مرتضی منصوری دفاع کناری این تیم به تیم قلعه‌نویی پیوست و عبدالله حسینی هم به سایپا رفت. 

پرسپولیس

در تیم قرمزپوش پایتخت همه چیز تحت تاثیرجدایی برانکو قرار گرفته و این شوک در نقل‌وانتقالات این تیم هم تاثیرگذار بوده است. هنوز نه بازیکنی از این تیم جدا شده و نه کسی جذب پرسپولیس شده. احتمالا تا زمانی که سرمربی جدید قرمزها مشخص شود شریط تغییری نمی‌کند. البته شنیده شده انتقال علی علیپور به یکی از دو تیم اسپانیایی یا بلژیکی قطعی شده و این بازیکن به زودی از هم‌تیمی‌هایش در پرسپولیس جدا می‌شود. بیرانوند هم دیگر بازیکنی است که پیشنهاد جدی از اروپا دارد. همچنین با جدایی برانکو احتمالا بازیکنانی مانند بودیمیر هم دیگر جایی در پرسپولیس نخواهند داشت. در لیست خرید برانکو بازیکنانی مانند طارمی، احمدزاده، کنعانی‌زادگان و امیری حضور داشتند که باید دید سرمربی جدید پرسپولیس چه نظری راجع به خرید آن‌ها خواهد داشت. 

پیکان

فرکی برای فصل جدید سراغ بازیکنان جدا شده از پارس‌جنوبی رفته و ستاری، پورامینی و صالحی را خریده است. همچنین میلاد پورصف‌شکن را از داماش گیلان خرید و شهریار مغانلو را از ملوان به پیکان آورد. جلال‌الدین علی‌محمدی هم با جدایی از سپاهان، به پیکان پیوست. نریمان‌جهان و ثاقبی هم با بازگشت رسول خطیبی، یک بار دیگر در ماشین‌سازی شاگرد او شدند.

تراکتورسازی

تراکتوری‌ها در اولین قدم برای جذب دروازه‌بانی مطمئن اقدام کردند و رشید مظاهری را خریدند. سپس برای تقویت خط دفاع‌شان سراغ محمد مسلمی‌پور دفاع تیم ملی امید، محمدرضا خانزاده، مسیح زاهدی بازیکن فصل پیش ماشین‌سازی رفتند. سعید مهری را جانشین مهدی مهدی‌پور کردند. تیکدری و دوس‌سانتوس را هم خریدند. ضمن اینکه سه سرباز ذوب‌آهن با پایان خدمت سربازی به تیم سابق‌شان برگشتند و طیبی هم از این تیم جدا شد. فروزان، محمدرضا اخباری و رضا شربتی نیز دیگر جداشده‌های احتمالی این تیم هستند.

ذوب‌آهن

ذوبی‌ها هنوز بازیکنی نخریدند و تا این مقطع از نقل‌وانتقالات برای حفظ و تمدید قرارداد ستاره‌های‌شان وقت گذاشتند. البته در دو مورد هم ناکام بودند؛ رشید مظاهری و محمدرضا حسینی از این تیم به ترتیب راهی تراکتور و سپاهان شدند. هر چند که امید علیرضا منصوریان به سه سربازی است که به تیمش برگشتند؛ مهدی‌پور، اسماعیلی‌فر و پهلوان.

سایپا

ابراهیم صادقی در اولین فصل مربیگری‌اش حسابی تیمش را دستخوش تغییر کرد. او ضمن از دست دادن اکبرمنادی دروازه‌بان تیمش و سارفو مدافع سایپا، 10 بازیکن جدید خرید. در بین خریدهایش نامش گوهری دروازه‌بان پارس‌جم، عبدالله حسینی مدافع پدیده و سعید محمدفر مدافع پارس‌جم بیشتر از بقیه می‌درخشد.

سپاهان

امیر قلعه‌نویی از اولین مربیانی بود که وارد بازار نقل‌وانتقالات شد. او پیش از مشخص شدن تکلیف مربیان استقلال و پرسپولیس، محمدرضا حسینی را خرید. سپس سراغ مرتضی منصوری مدافع کناری پدیده رفت. در ادامه گولسیانی را از نساجی خرید. محمد محبی، محمد زینالی و رضا میرزایی هم دیگر خریدهای این تیم بودند. 8 بازیکن هم از جمع سپاهانی‌ها جدا شدند. مهرداد محمدی لژیونر شد، سیاوش یزدانی و خالد شفیعی قبل از توافق با تیم جدیدشان از سپاهان جدا شدند، محمد مسلمی‌پور راهی تراکتور شد، محمد ابراهیمی به پارس‌جنوبی رفت، علی‌محمدی شاگرد فرکی در پیکان شد و سرنوشت بختیار رحمانی، میلاد سرلک و حسن جعفری هم مشخص نیست.

شاهین بوشهر

عبدالله ویسی هنوز بازیکنی نخریده و چند بازیکن تاثیرگذار تیمش را هم از دست داده است. محمد محبی به تیم قلعه‌نویی رفت، علی ملایی و حسن حاجب شاگرد کمالوند در جم شدند، سعید بیگی و کمال‌الدین نیک‌خوی هم سایپایی شدند.

فولاد خوزستان

نکونام در فولاد سراغ شاگردهای قدیمی‌اش رفت. محمد قاسمی‌نژاد که در خونه‌به‌خونه با او همکاری می‌کرد را پس از یک فصل موفق در پدیده خرید. محمد آبشک شاگرد فصل قبلش در نساجی را به اهواز برد. همچنین شهاب گردان دروازه‌بان فصل قبل نفت آبادان و وحید نامداری بازیکن استقلال‌خوزستان نیز به جذب فولادی‌ها در آمدند. عباس‌ بوعذار هم آخرین خرید نکو تا این لحظه بوده است. رضا میرزایی هم از این تیم به سپاهان برگشت و پیمان شیرزادی هم به پارس‌جنوبی رفت. لوسیانو پریرا آقای گل فصل قبل لیگ برتر هم احتمالا این تیم را به مقصد استقلال یا پدیده ترک کند.

ماشین‌سازی

مطابق انتظار رسول خطیبی سراغ شاگردهای قدیمی‌اش رفت و نریمان‌جهان و ثاقبی را به ماشین‌سازی برگرداند. دو خرید دیگر خطیبی برای ماشین‌سازی هم مصطفایی و زحمکتش بودند. همچنین سعید مهری و مسیح زاهدی بعد از درخشش در این تیم به تراکتورسازی رسیدند و اهل شاخه هم به پارس‌جم رفت.

نساجی مازندران

طبق نمرات نود سه تا از بهترین بازیکنان نساجی این تیم را ترک کردند؛ گولسیانی شاگرد قلعه‌نویی شد، آبشک به تیم نکونام پیوست و فرجی هم به پدیده رفت. لیست خرید نساجی هم خالی از خرید بازیکن است. هواداران این تیم حق دارند نگران باشند؟

نفت آبادان

وینیسیوس فرانکو، شهاب گردان، جاناتان بالوتلی، عزیز سیلیکوف، ماکومبا، حامد پاکدل آبادانی‌ها را ترک کردند و احتمالا تا مشخص نشدن تکلیف سرمربی جدید این باشگاه خریدی هم نخواهد داشت.

نفت مسجدسلیمان

علیرضا علیزاده تنها نقل‌وانتقال این فصل مسجدسلیمانی‌ها بود. علیزاده به پدیده پیوست و نفت هنوز بازیکنی هم نخریده است.

جدول نقل‌وانتقالات سایت نود

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول