کمیته رفاهی
 

بی اخلاقی در مکتب سرخ ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 299 ] - شنبه, 1 تیر 1398
بی اخلاقی در مکتب سرخ ها

مسئولان باشگاه پرسپولیس در حالی اصرار دارند سرمربی قانونی و رسمی تیم پدیده را به خدمت بگیرند که با بی‌تدبیری و ناکاربلدی اجازه دادند سرمربی که تحت قراردا...

مسئولان باشگاه پرسپولیس در حالی اصرار دارند سرمربی قانونی و رسمی تیم پدیده را به خدمت بگیرند که با بی‌تدبیری و ناکاربلدی اجازه دادند سرمربی که تحت قراردادشان بود از این تیم برود.

اصرار مسئولان باشگاه پرسپولیس برای اینکه مربی قانونی و رسمی را از چنگ یک تیم در بیاورند نشانه چیست؟ آیا این تیم چون دولتی است و وزارت ورزش را پشت سرش دارد باید به هر تیم دیگری زور بگوید و مربی تحت قراردادش را وادار به جدایی کند؟

اصلاً چه کسی به مسئولان باشگاه پرسپولیس این اختیار را داده است که واضح و آشکار با سرمربی قانونی یک تیم دیگر وارد مذاکره شوند؟ اگر این کار درست است پس چرا آنها اعلام کردند می خواهند از باشگاه الاهلی عربستان به خاطر مذاکره با برانکو که تحت قرارداد مشروط شان بوده به فیفا شکایت کنند؟

باشگاه پرسپولیس روزهای سردرگمی را سپری می کند که عامل به وجود آمدن آن خود مسئولان باشگاه و در راس همه ایرج عرب است. مدیرعاملی که بدون سابقه ورزشی مسئولیت یک باشگاه بزرگ را برعهده گرفته و با بی تدبیری کاری کرد که مربی تحت قرارداد باشگاه اجازه فسخ پیدا کرد.

ایرج عرب که خودش سابقه مدیریتی ورزشی نداشت و با حمایت وزارت ورزش مسئولیت باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفت، به جای اینکه از مشاوران خوب و کاربلدی استفاده کند تا ضعف هایش را بپوشانند و باشگاه را به این روز نیندازند، سراغ مشاورانی رفت که بیشتر دنبال منافع خودشان هستند تا منافع باشگاه.

حالا که پرسپولیس به روزهای سخت و بحرانی رسیده، ایرج عرب به جای اینکه وضعیت فعلی را مدیریت کند و یک سرمربی جدید را به جای برانکو در اختیار بگیرد، به دنبال یحیی گل محمدی است تا به وسیله مقبولیتی که او بین هواداران دارد بر ضعف های خودش و مجموعه تحت مدیریتش سرپوش بگذارد.

سوال از ایرج عرب این است که به چه قیمتی می خواهید گل محمدی را سرمربی تیم تان کنید؟ به چه قیمتی می خواهید تیمی که برنامه ریزی کرده و با سرمربی اش قرارداد بسته و از امروز هم تمریناتش را شروع می کند را وارد چالش جدیدی کنید که خودتان به آرامش برسید و روی صندلی تان بمانید؟

آقای عرب در کجای مکتب پرسپولیس چنین رفتارهای خارج از عرف و بی اخلاقی وجود داشته است که شما ادامه دهنده راه آن هستید؟ چرا می خواهید ضعف های خودتان را با آوردن گل محمدی بپوشانید و دل هواداران را به دست آورید؟

چه کسی است که نداند عامل رفتن و جدایی برانکو از پرسپولیس شما و مشاورانتان هستید که با وجود یک سال دیگر از قراردادی که داشت، باعث شدید از این تیم جدا شود و به یکی از رقیبان آسیایی آن هم تیمی از عربستان برود؟

آقای عرب؛ اگر توانایی مدیریت باشگاه بزرگی چون پرسپولیس را ندارید - که تاکنون نشان داده اید ندارید - خودتان بروید و اجازه بدهید فردی بیاید که بتواند بر اعتبار و جایگاه این باشگاه اضافه کند نه اینکه بخواهد با اقدامی غیراخلاقی سرمربی قانونی یک تیم را از چنگش در بیاورد.

درست است که شما مدیری از مجموعه وزارت ورزش هستید و می توانید با «فشار از بالا» مسئولان پدیده را وادار به فرستادن گل محمدی به تهران کنید، اما پاسخ دل های شکسته هواداران پدیده را چطور می دهید؟ ظلمی که در حق مسئولان پدیده می کنید را چطور پاسخ می دهید؟ چرا می خواهید خانه یک تیم را خراب کنید که خانه خودتان را آباد کنید؟

آقای عرب؛ ضعف هایتان را بپذیرید و اگر تا به حال اشتباهی داشته اید آن را اصلاح کنید نه اینکه بخواهید اشتباه را با یک اشتباه بزرگتر جبران کنید؟ چه تضمینی وجود دارد که گل محمدی بتواند با پرسپولیس نتیجه بگیرد؟ چرا اجازه نمی دهید او در تیمی که فصل گذشته موفق بوده و سهمیه آسیایی گرفته به کارش ادامه دهد؟

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول