کمیته رفاهی
 

آبی پوشان جدید چه کسانی هستند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 262 ] - شنبه, 1 تیر 1398

بازیکنان جدید استقلال به تست پزشکی رفتند.

4 بازیکن جدید استقلال برای تست پزشکی رفتند. همان بازیکنانی که پیش از این هم نامشان به عنوان خرید های تازه استقلال مطرح شده بود. سیاوش یزدانی، مسعود ریگی، محمد بلبلی و میلاد باقری بازیکنانی هستند که با حضور در تست پزشکی مشخص شد کارشان با استقلال تمام شده است. با توجه به اینکه کار این بازیکنان با استقلال تمام شده است احتمالا امروز از آنها رسما رونمایی می شود، نگاهی  به رزومه آنها انداخته و کارنامه شان را برسی می کنیم. نکات و حاشیه های جالبی در پرونده این بازیکنان به چشم می‌خورد.

شماره 6 جدید استقلال

هافبک دفاعی فصل گذشته پدیده خودرو مشهد به احتمال زیاد جانشین علی کریمی خواهد شد که گفته می شود احتمال ماندنش در استقلال بسیار کم است. با جدایی کریمی و رفتن او به قطر به احتمال زیاد ریگی شماره 6 جدید آبی پوشان خواهد بود. این بازیکن 28 ساله و 175 سانتی متری اصالتا بلوچ است اما اهل شیراز و هم شهری بازیکنانی نظیر فرشید اسماعیلی، حسین حسینی و داریوش شجاعیان است. ریگی از لیگ یازدهم تا پانزدهم بازیکن فجر سپاسی بود و 3 فصل در لیگ برتر بازی کرد.از لیگ یازدهم  تا چهاردهم که فجر یه لیگ یک سقوط کرد بازیکن این تیم بود. ریگی 3 فصل در لیگ یک بازی کرد که یک فصل در فجر و 2 فصل هم در بادران بود. او در لیگ هجدهم با نظر یحیی گل محمدی به پدیده آمد و بازیکن فیکس این تیم بود.

ریگی در فصل گذشته 29 بازی برای پدیده انجام داد و طبق نمره ای که سایت نود به بازیکنان داده، شانزدهمین بازیکن موثر لیگ هجدهم بود. ریگی برای بسیاری از بازیکنان استقلال چهره ای آشنا است و در تیم جدیدش چندان غریبه تیست. جدا از همشهری های شیرازی اش او با محمد دانشگر و فرشید اسماعیلی همبازی بود.جابر انصاری، محمد انصاری مدافع پرسپولیس، محمدرضا حسینی هافبک فصل گذشته ذوب آهن و این فصل سپاهان و البته خالد شفیعی از جمله هم نیمی های سابق او در فجر سپاسی هستند. ریگی سابقه حضور و عضوریت در تیم ملی جوانان را هم در کارنامه دارد.  

یک جمی دیگر در استقلال

میلاد باقری مدافع 24 ساله و تهرانی مس کرمان نا شناخته ترین خرید استقلال است. مدافع 186 سانتی متری که در تیم های پایه بازیکن پیکان و همچمین کیمیا و هف سمنان بود و بعد از آن در پارس جنوبی جم و مس کرمان توپ زد. باقری با پارس جنوبی جم قهرمان لیگ یک شد اما به جای آمدن به لیگ برتر ترجیح داد با مس در همان لیگ یک به فوتبالش ادامه دهد. به این ترتیب او دوباره با فرشاد محمدی مهر، میثم تیموری و احتمالا علی دشتی همبازی می شود تا تعداد پارس جمی های سابق در استقلال به عدد 4 برسد. این مدافع جوان برای فیکس بازی کردن در استقلال باید با نفراتی چون محمد دانشگر، سیاوش یزدانی و احتمالا روزبه چشمی و پژمان منتظری رقابا کند که اصلا کار ساده ای نیست.

پدیده فریدون کناری

 محمد بلبلی وینگر چپ 21 ساله فصل گذشته سپیدرود رشت سومین خرید استقلال برای فصل آینده است. این بازیکن فریدون کناری سابقه بازی در تیم های پارسه،داماش تهران و سایپا را هم در کارنامه دارد. بلبلی که پیش از استقلال با فولاد خوزستان هم قرارداد بسته بود احتمالا روزهای پرتنش و پرحاشیه ای پیش رو خواهد داشت تا تکلیفش مشخص ونهایی شود.هرچند ثبت تاریخ اشتباه در قراردادش با فولاد می تواند برگ برنده استقلال و بلبلی باشد. فرهاد مجیدی به تازگی بلبلی را به اردوی 50 نفره تیم ملی امید دعوت کرده است. بلبلی بازیکنی بود که می توانست در سایپا و تیم دایی هم بدرخشد اما خب این بازیکن  نیم فصل دوم درسپید رود و تیم نادر دست نشان چهره شد تا تیم های صاحب نام لیگ برتری مشتری اش شوند و سرانجام پیراهن آبی را بر تن کند.

پرسپولیسی سابق در لباس آبی

مدافع 27 ساله و مشهدی که پیش از این در لیگ هفدهم هم مورد توجه استقلالی ها بود بعد از 2 فصل حضور در سپاهان سرانجام آبی پوش شد. بازیکن سابق تیم های پایه پرسپولیس سابقه بازی در سیاه جامگان لیگ یکی را هم دارد. بعد از سیاه جامگان او از لیگ چهاردهم تا شانزدهم در پیکان بازی کرد و از لیگ هفدهم تا هجدهم نیز در سپاهان توپ زد.این مدافع 197 سانتی متری  احتمالا در فصل آینده شماره 4 آبی را بر تن خواهد کرد.

او توانایی بازی در دفاع دسط و دفاع چپ را دارد. یزدانی در 2 بازی آخر حسابی با پرسپولیسی ها و هواداران این تیم درگیری پیدا کرد تا حسابی محبوب استقلالی ها شود. مهم ترین موضوعی که درباره یزدانی مطرح بود رفاقت او با رحمتی بعد از همبازی شدن باهم در پیکان لیگ چهاردهم بود. چند فصل بود که گفته می شد رحمتی این بازیکن را به استقلال می آورد اما یزدانی روزی آمد که شماره یک از تیمش رفته بود. مرتضی آقاخان در پیکان و علی کریمی اگر قراردادش تمدید شود هم تیمی های سابق سیاوش هستند.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول