کمیته رفاهی
 

چه کسانی مقصرند؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 283 ] - شنبه, 1 تیر 1398
چه کسانی مقصرند؟

واکنش‌های عجیب و شادی‌های کمتر دیده شده رسانه‌ها عربستانی از حضور برانکو ایوانکوویچ در تیم الاهلی «نمکی» است که بی تدبیری مسئولان ب...

واکنش‌های عجیب و شادی‌های کمتر دیده شده رسانه‌ها عربستانی از حضور برانکو ایوانکوویچ در تیم الاهلی «نمکی» است که بی تدبیری مسئولان باشگاه پرسپولیس روی زخم هواداران ریختند.

 برانکو ایوانکوویچ که در طول حضور سه ساله اش بر روی نیمکت پرسپولیس توانست چند جام طلایی را برای سرخپوشان به ارمغان بیاورد و سه سال پیاپی این تیم را قهرمان لیگ برتر کند، پس از آنکه مسئولان باشگاه پرسپولیس نتوانستند به تعهدات مالی خود عمل کنند، تصمیم به جدایی گرفت و مذاکراتش را با مسئولان تیم الاهلی عربستان آغاز کرد.

در حالی که مسئولان باشگاه پرسپولی اصرار دارند برانکو را همچنان سرمربی این تیم بدانند و به دنبال «خوب» جلوه دادن خودشان بین هواداران هستند، اما چه کسی که نداند تعلل و کم کاری همین مسئولان عامل فراری دادن برانکو بوده است.

مرد کروات که یکی از باشخصیت ترین و کاربلدترین مربیان خارجی بوده است که به ایران آمده، یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد داشت و اگر مسئولان باشگاه به تعهدات مالی خود به موقع عمل می کردند طبیعتاً برانکو نمی توانست به همکاری اش با این تیم پایان دهد و فصل آینده هم در این تیم حضور داشت.

با این حال مدیران چند سال اخیر پرسپولیس که با برانکو همکاری کرده اند حالا باید پاسخگو باشند که چرا در پرداخت مطالبات برانکو و دستیارانش تعلل کردند تا این اتفاق برای سرخپوشان رخ دهد. علی اکبر طاهری، حمیدرضا گرشاسبی و حالا ایرج عرب باید در این مورد به هواداران توضیح دهند که طلب به حق برانکو را چرا پرداخت نکرده اند تا این اتفاق رخ دهد.

مگر نه اینکه به واسطه عملکرد خوب برانکو پرسپولیس از حضورش در لیگ قهرمانان آسیا و تبلیغات محیطی و اسپانسرها درآمد قابل توجهی داشته است؟ پس چرا از محل همین درآمدها مطالبات سرمربی کروات پرداخت نشده است؟ مدیران باشگاه باید پاسخگو باشند که با وجود آگاهی از اهمیت و تاثیر مثبت حضور برانکو در پرسپولیس، چرا اجازه دادند زمان از دست برود و قرارداد به سود برانکو بچرخد؟

علاقمندان به فوتبال خوب می دانند که عربستانی ها چند سالی است که با تیم های ایرانی رقابتی حساس و حیثیتی دارند و به هیچ عنوان نمی خواهند مقابل تیم های این کشور بازنده باشند. حتی هواداران تیم رقیب هم به هیچ عنوان دوست ندارند رقیب شان برابر تیمی از عربستان شکست بخورد.

سوال این است که مسئولان باشگاه پرسپولیس با علم بر اینکه برانکو در حال مذاکره با تیمی از عربستان است، چرا در تامین مبلغ قرارداد وی تعجیل نکردند تا وی با الاهلی به توافق برسد؟ این خوش خدمتی مسئولان باشگاه پرسپولیس به عربستانی ها را چه کسی باید پاسخگو باشد؟

توئیت هایی که خبرنگاران عربستانی منتشر می کنند و خوشحالی بی حد خود را از بابت در اختیار گرفتن برانکو ابراز می کنند آیا برای مسئولان باشگاه پرسپولیس ناراحت کننده نیست؟

وزیر ورزش که چند روز قبل با اطمینان اعلام کرد برانکو مشکلی برای ماندن ندارد و در پرسپولیس می ماند حالا بیاید پاسخ بدهد که از کجا با چنین اطمینانی سخن گفت؟ سلطانی فر از هیات مدیره و مدیران پرسپولیس بپرسد چرا با بی تدبیری عامل جدایی برانکو شدند.

بالاخره باید یک نفر بیاید و پاسخ سوالات پرتعداد هواداران و علاقمندان به فوتبال در مورد رفتن برانکو را بدهد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول