کمیته رفاهی
 

آزمون ویلموتس بدون سردار در سئول

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 450 ] - دوشنبه, 20 خرداد 1398
آزمون ویلموتس بدون سردار در سئول

تیم ملی ایران روز سه شنبه یک بازی تدارکاتی جدی با تیم ملی کره جنوبی در سئول را پیش رو دارد که این بازی می تواند اولین آزمون تیم ملی با سرمربی جدیدش باشد. مارک...

تیم ملی ایران روز سه شنبه یک بازی تدارکاتی جدی با تیم ملی کره جنوبی در سئول را پیش رو دارد که این بازی می تواند اولین آزمون تیم ملی با سرمربی جدیدش باشد.

مارک ویلموتس خیلی آرام به فوتبال ایران نزدیک شد. او خیلی دست به لیست انتخابی کارلوس کی روش نزد و تنها چند تغییر کوچک در لیست نفرات اعمال کرد.


بدون سردار و بدون طارمی

او تیم ملی را در اولین بازی که هدایتش را به عهده داشت با روشی متفاوت به بازی فرستاد. نگاهی به ترکیب اولیه تیم ملی برابر سوریه نشان از تفاوت هایی نسبت قبل دارد. ویلموتس در این بازی تیم را با این بازیکنان به میدان فرستاد: علیرضا بیرانوند درون دروازه ،  مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی مدافعان وسط، رامین رضائیان و میلاد محمدی مدافعان راست و چپ کناری 4 عنصر تدافعی تیم بودند. اما در خط هافبک شرایط کمی متفاوت بود. در این ترکیب امید ابراهیمی و احسان حاج صفی دو عنصر نسبتا تدافعی خط هافبک تیم ملی بودند و 4 بازیکن دیگر همه عناصر تهاجمی بودند که می توانستند ترکیبی شناور و با تنوع بالا در خط حمله به وجود بیاورد. علیرضا جهانبخش، وحید امیری، کریم انصاریفرد، مهدی طارمی این 4 عنصر تهاجمی بودند که از همان ابتدای بازی فشار زیادی را روی دروازه سوریه آوردند و در نهایت یک پیروزی پرگل را رقم زدند.

اما این ترکیب نسبت به آخرین بازی تیم ملی در زمان کارلوس کی روش چند تغییر داشت. مربی پرتغالی در بازی برابر ژاپن در جام ملت ها ، حسین کنعانی زادگان را در خط دفاعی به جای مجید حسینی بازی داد. در خط هافبک امید ابراهیمی و احسان حاج صفی حضور داشتند اما در روزی که او طارمی را در اختیار نداشت ، اشکان دژاگه ، وحید امیری، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون را در بخش تهاجمی به کار گرفت.


ویلموتس و بازی مهم سئول

آخرین بازی تیم ملی برابر کره جنوبی در رقابت های مقدماتی جام جهانی بود که این بازی در ورزشگاه المپیک سئول با تساوی بدون گل به پایان رسید. نکته جالبی که می توان به آن اشاره کرد این است که در آن بازی نیز تیم ملی مثل این بار سردار آزمون را در اختیار نداشت و سرمربی تیم را بدون این مهاجم به مصاف حریف فرستاد. کی روش در این بازی محمد انصاری را در خط دفاعی در کنار مرتضی پورعلی گنجی به بازی گرفت و در خط هافبک از امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی به طور همزمان استفاده کرد. دژاگه در 3-3-4 کارلوس کی روش هافبک تهاجمی بود و در خط حمله وحید امیری ، علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد بازی کردند. نکته ای که درباره تیم کارلوس کی روش به آن می توان اشاره کرد این است که او در بازی های اخیر تیم ملی همواره برای پست کناری پورعلی گنجی به دنبال بازیکن مناسب بوده است و بازیکنان متفاوتی را در این پست استفاده کرد. نکته جالب دیگر اینکه او در هر دوبازی رفت و برگشت برابر کره جنوبی مهدی طارمی را در ترکیب اصلی قرار نداد.

حالا اما مارک ویلموتس در همان ابتدای کار با یک آزمون جدی روبرو است. بازی با کره جنوبی که در سال های اخیر بارها توسط کی روش و تیمش زخم خورده اند، یک دیدار جدی و انتقامی است. کره ای ها برای این بازی تمام ستارگان مطرحشان را دعوت کرده و با تمام قدرت هم به مصاف ایران خواهند آمد و این می تواند چالش جالبی برای سرمربی جدید تیم ملی باشد. شاید اولین چالش برای ویلموتس انتخاب ترکیب یازده نفره اصلی برای آغاز بازی باشد.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول