کمیته رفاهی
 

نحوه هزینه پاداش دومیلیون دلاری پرسپولیس ازAFC

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 291 ] - دوشنبه, 20 خرداد 1398
نحوه هزینه پاداش دومیلیون دلاری پرسپولیس ازAFC

پاداش آسیایی 2 میلیون دلار بود. 100هزار دلار آن را AFC به عنوان خیریه برداشت و 180هزاردلار برای برگزاری مسابقه. 75 هزار دلار تخلف تماشاگران، باقی آن به خزانه ...

پاداش آسیایی 2 میلیون دلار بود. 100هزار دلار آن را AFC به عنوان خیریه برداشت و 180هزاردلار برای برگزاری مسابقه. 75 هزار دلار تخلف تماشاگران، باقی آن به خزانه رفت و به ریال به حساب باشگاه واریزشد! 18 میلیارد به حساب باشگاه آمد که 8 میلیارد آن بابت پاداش بین بازیکنان و مربیان توزیع شد. 7 میلیارد هم به عنوان قسط بازیکنان داده شد

مدیرعامل پرسپولیس بار دیگر حرفش را تکرار کرده که اراده این باشگاه حفظ برانکو است و این مربی گزینه اول و آخر سرخ‌پوشان پایتخت محسوب می‌شود اما در عمل هیچ نشانه ای از تامین مخارج قرارداد برانکو ارایه نداده است.

اعداد و ارقام درآمد‌ها با هزینه‌ها هم‌خوانی ندارد. مدیران عامل پرسپولیس همیشه وارث بدهی‌ها بوده‌اند و طلبکاران به صورت غیرمترقبه به باشگاه مراجعه می‌کنند و یک سری بدهی‌های نهفته ناگهان آشکار می‌شود. در یک ماه اخیر باید بدهی 60 هزار دلاری‌ای که در سال 91 با دلار هزار تومانی می‌شد پرداخت شود را با دلار 14 هزار تومانی پرداخت کنیم. مدیران هیچ‌گاه باشگاه را در حالت صفر تحویل نگرفته‌اند و همیشه بدهی‌هایی بوده که برنامه‌ریزی‌ها را به هم زده است.

عرب افزود: اعداد و ارقام درآمد‌ها با هزینه‌ها هم‌خوانی ندارد. مدیران عامل پرسپولیس همیشه وارث بدهی‌ها بوده‌اند و طلبکاران به صورت غیرمترقبه به باشگاه مراجعه می‌کنند و یک سری بدهی‌های نهفته ناگهان آشکار می‌شود. در یک ماه اخیر باید بدهی 60 هزار دلاری‌ای که در سال 91 با دلار هزار تومانی می‌شد پرداخت شود را با دلار 14هزارتومانی پرداخت کنیم. مدیران هیچ‌گاه باشگاه را در حالت صفر تحویل نگرفته‌اند و همیشه بدهی‌هایی بوده که برنامه‌ریزی‌ها را به هم زده است.

وی اضافه کرد: موضوع دیگر هزینه‌های ریالی و تورم آن است. هزینه‌های هتل، پرواز و هزینه‌های جاری 2 یا 3 برابر شده است، اما درآمد ثابتی داشته‌ایم که این مربوط به نوسانات ارزی می‌شود. اگر قرارداد بازیکنان و کادر فنی خارجی را بدون آپشن‌ها حساب کنیم، باید 60 میلیارد به آن‌ها پرداخت کنیم. در آمدی که از اسپانسر و مجری اسپانسری به حساب باشگاه قرار است واریز شود، حدود 61 میلیارد است. هزینه‌های جاری باشگاه، بدهی‌ها و مالیات‌ها می‌ماند و به آپشن‌هایی که در قرارداد‌ها است، اضافه می‌شوند که در نهایت مجموع هزینه‌های باشگاه در یک فصل به 110 میلیارد می‌رسد.

مدیرعامل پرسپولیس ادامه داد: بایستی برای فصل آتی یک فکری برای این موضوع بشود. جلسات مختلفی را برگزار کردیم. در آمد یک باشگاه حرفه‌ای از تبلیغات محیطی و پخش تلویزیونی است. از پخش تلویزیونی به طور کامل محرومیم و از تبلیغات محیطی هم بهره زیادی نداریم. مجموع بلیت‌فروشی با مجموع قرارداد ایرانسل، همراه اول و بانکی که با آن قرارداد داریم، می‌شود 61 میلیارد تومان که آن هم بستگی به استقبال هواداران دارد. مثلاً برای دیدار با الاهلی عربستان، اگر این بازی در تهران برگزار می‌شد با 100 میلیون هزینه‌های آن انجام می‌شد و با برگزاری آن در کشور ثالث هزینه به 2 میلیارد و 100 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. پارسال برای پرواز چارتر به ازبکستان 400 میلیون هزینه کردیم و امسال 1 میلیارد و 400 میلیون هزینه کردیم. این تورم‌های ریالی برنامه‌ها را به هم می‌زند. در مورد بدهی‌ها هم باید بگویم که تمام آن پرداخت نشده است و فقط با طلبکاران توافق شده است و پول آن‌ها باید به صورت قسطی پرداخت شود که این باعث می‌شود هزینه‌های باشگاه افزایش پیدا کند. چیزی که باید به برانکو در نیم‌فصل اول پرداخت می‌شد و پرداخت شد مربوط به بدهی‌های او بود و آپشن‌ها و قرارداد او قرار بود در نیم فصل دوم پرداخت شود. 500 هزار دلار به برانکو پرداخت شد، اما برای پرداخت آن به مشکل خوردیم و در حال تدبیری برای رفع این موضوع هستیم.

او درباره پاداش آسیایی باشگاه پرسپولیس هم گفت: پاداش آسیایی 2 میلیون دلار بود. 100 هزار دلار آن را AFC به عنوان خیریه برداشت و 180 هزار دلار برای برگزاری مسابقه برداشته شد. هم‌چنین حدود 75 هزار دلار تخلف تماشاگران بود. باقی آن به ریال به حساب باشگاه پرداخت شد. واریز به خزانه باشگاه انجام شده است. این عدد به ریال به صورت 18 میلیارد به حساب باشگاه واریز شده است که 8 میلیارد آن به عنوان مصوبه هیأت‌مدیره قبلی باشگاه به بازیکنان و مربیان توزیع شد. حدود 7 میلیارد تومان به عنوان قسط به بازیکنان داده شد و یک میلیارد مالیات معوقه کادر فنی و بازیکنان سال‌ها قبلی بود، زیرا اگر پرداخت نمی‌شد اجازه خروج از کشور را پیدا نمی‌کردیم. 1.5 میلیارد آن هم به عنوان بدهی‌ها پرداخت شد و سند تمام این هزینه‌ها وجود دارد، زیرا باشگاه تحت کنترل واحد‌های نظارتی است. حدود 175هزار یورو بابت مطالبات منشأ دادیم، زیرا اگر پرداخت نمی‌شد برای ادامه فصل با مشکل جدی برخورد می‌کردیم آن هم در دوره‌ای که باشگاه به شدت مشکل مالی داشت. این مجموع پاداش آسیایی و هزینه‌های آن است.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول