کمیته رفاهی
 

مسی: جای خالی رونالدو در لالیگا حس می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 329 ] - شنبه, 11 خرداد 1398
مسی: جای خالی رونالدو در لالیگا حس می شود

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا در مصاحبه‌ای با رادیو فاکس اسپورتز آرژانتین به رقیب چندین و چند ساله‌اش کریستیانو رونالدو اشاره کرد و گفت دلش بر...

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا در مصاحبه‌ای با رادیو فاکس اسپورتز آرژانتین به رقیب چندین و چند ساله‌اش کریستیانو رونالدو اشاره کرد و گفت دلش برای رقابت نزدیک با او در لالیگا تنگ شده.

لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین و ابرستاره فوتبال این کشور و باشگاه بارسلونا که به زودی با پیراهن تیم ملی کشورش در رقابتهای کوپا آمه‌ریکا شرکت خواهد کرد در آرژانتین در مصاحبه‌ای با رادیو فاکس اسپورتز آرژانتین شرکت کرد و در مورد موارد مختلف از جمله رقابت جذابش با کریستیانو رونالدو به گفت و گو پراخت.

 

 

یکی از موضوعات جذابی که هر وقت خبرنگاران با مسی روبرو می‌شوند امکان ندارد از پرداختن به آن خودداری کنند موضوع جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و خروج او از لالیگا است که تعداد دفعات روبرو شدن‌های مستقیم دو غول بزرگ فوتبال دنیا را کاهش داده است.

 

 

وقتی خبرنگار رادیو فاکس اسپورتز آرژانتین در این باره از مسی پرسید و گفت آیا دلت برای رقابت مستقیم با کریستیانو رونالدو تنگ شده، مسی در پاسخ گفت:" روزهای خوبی بود. رئال مادرید با حضور او تیم قوی‌تر و مهم‌تری بود. من اوایل فصل هم گفتم که رئال عدم حضور کریستیانو را احساس خواهد کرد. گفتم هر تیمی که کریستیانو را در اختیار داشته باشد و بعد او را از دست بدهد، تبعات عدم حضورش را احساس خواهد کرد. این یک واقعیت است".

 

مسی در ادامه صحبت‌هایش گفت:" هر تیمی بازیکنی مثل کریستیانو را از دست بدهد دلش برای او تنگ خواهد شد و جای خالی‌اش را احساس خواهد کرد. بازیکنی که هر فصل 50 گل می‌زند و برای تیمش نقشی کلیدی دارد، معلوم است که جای خالی‌اش را احساس خواهید کرد. در واقع کل لالیگا جای خالی رونالدو را احساس می‌کند و دلش برای او تنگ شده".

 

 

ابرستاره فوتبال آرژانتین در ادامه گفت:" من و رونالدو همدیگر را از نزدیک نمی‌شناسیم و فقط در بازی‌ها با هم روبرو می‌شویم و بعد از بازی‌ها فرصت داریم کمی معاشرت کنیم. ولی هر وقت به هم می‌رسیم فضای خوبی بین‌مان وجود دارد. ببینید، ما با هم رابطه نداریم ولی هر وقت به هم می‌رسیم بین‌‌مان همه چیز عالی است".

 

مسی در ادامه درباره رقابت حساس و نزدیکی که همیشه بین او و رونالدو در جریان بوده گفت:" رقابتی که ما با هم داشتیم برای هر دوی ما خوب بود چون دائم می‌خواستیم پیشرفت کنیم و بهتر شویم. البته شکی نیست که حضور او در اسپانیا باعث می‌شد رقابت ما حساس‌تر باشد و شدت بیشتری داشته باشد".

 

مسی در ادامه مصاحبه به سوالات دیگر خبرنگار رادیو فاکس اسپورتز آرژانتین پاسخ داد که فرازهای جذابی از آن را در ادامه می‌خوانید:

 

درباره مورد مربی مورد علاقه‌اش

مسی درباره مورد مربی علاقه‌اش گفت:" بهترین دوره‌ای که از آن خیلی لذت بردم کار کردن زیر نظر آلخاندرو سابیا در رقابتهای انتخابی جام جهانی بود. بله درست است که ما بد شروع کردیم ولی وقتی پیروزی‌هایمان شروع شد تیم درخشانی شده بودیم. وقتی آدم فقط پیروز می‌شود همه چیز ساده به نظر می‌رسد. ولی ما دیگر نباختیم و به فینال جام جهانی رسیدیم. آلخاندرو مربی استثنایی‌ای بود و کل کادر فنی‌اش عالی بودند.

 

 

درباره دوران حضور مارادونا به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین

مسی در این باره گفت:" ما با دیگو مسابقات مهمی برگزار کردیم ولی بعد از مدتی شروع به ضربه خوردن کردیم. من از دوران سرمربی‌گری او به اندازه دوران آلخاندرو لذت نبردم. البته با دیگو بودن، اشتیاق و شور و شوق و روش آماده‌سازی او برای تیم واقعا خارق‌العاده بود ولی نوع عملکرد ما در آن بازی‌ها کار را سخت کرده بود".

 

 

درباره فینال جام جهانی 2014

مسی در این باره گفت:" ما بدشانس بودیم. فینال جام جهانی مقابل آلمان می‌توانست کل دینامیزم تیم ملی آرژانتین را تغییر دهد".

 

درباره جام جهانی 2018

مسی در این باره گفت:" همه آنچه در یک ماه جام جهانی بر من گذشت پیچیده بود. از آماده‌سازی تیم گرفته تا بازی‌های دوستانه. خلاصه همه چیز. اگر بازی اول را برنده می‌شدیم همه چیز تغییر می‌کرد. تقصیر من بود که در بازی ایسلند آن پنالتی را گل نکردم".

 

مسی در ادامه گفت:" اگر بازی اول را برده بودیم بازی دوم مقابل کرواسی طور دیگری می‌شد. علت مشکلات ما در آن جام جهانی به خاطر شرایط خاص بازی‌های انتخابی آمریکای جنوبی بود. واقعیت این است که ما آن سال بخت قهرمانی نبودیم. ولی الان اوضاع ما به کلی فرق کرده. کلی بازیکن جدید به تیم ملی اضافه شده و عملا همه بازیکنان تازه‌وارد هستند. بازیکنان جوانی که سابقه بازی ملی خیلی کمی دارند".

 

 

 

درباره ادامه بازی برای تیم ملی

مسی در این باره گفت:" دوست دارم دوران فوتبالم درحالی تمام شود که با پیراهن تیم ملی آرژانتین افتخار بدست آورده باشم یا دست‌کم تا آخرین حد توانم برای افتخارآفرینی با این پیراهن تلاش کرده باشم. من هر بار که ناکام می‌شوم دوباره از زمین بلند شده و برای رسیدن به هدف تلاش می‌کنم. این جواب من به کسانی است که نمی‌خواهند من را در تیم ملی آرژانتین ببینند. هر کس باید وقتی پایش می‌لغزد و زمین می‌خورد دوباره برخیزد و برای رسیدن به رویاهایش مبارزه کند. البته همه چیز ممکن نیست ولی خدا است که تصمیم می‌گیرد این اتفاق برای ما می‌افتد یا نه".

 

درباره اینکه آیا قصد بازگشت به آرژانتین را دارد؟

مسی در این باره گفت:" از وقتی بچه بودم رویایم بازی کردن برای نیوولز اولدبویز بود. من هوادار این تیم هستم. عشق به نیوولز هنوز در من هست ولی نمی‌دانم این اتفاق در نهایت می‌افتد یا نه. عوامل زیادی در این کار دخیل است. من خانواده دارم و همه چیز به شرایط بچه‌هایم بستگی دارد. تیاگو دوستان خیلی خوبی دارد و نمی‌خواهم او را از جمع دوستانش جدا کنم".

 

درباره دوستی با لوئیس سوارز و نیمار

مسی در این باره گفت:" نیمار واقعا استثنایی است. ما همچنان با هم صحبت می‌کنیم و یک گروه سه نفره هستیم. لوئیس، نیمار و من. اسمش را گذاشته‌ایم گروه آمریکای جنوبی‌ها. سه نفر اهل آمریکای جنوبی یا چیزی در این مایه‌ها".

 

درباره شکست در چمپیونزلیگ مقابل لیورپول

مسی در این باره گفت:" به هیچ وجه تصور نمی‌کردم در لیورپول چنین اتفاقی بیفتد. ما سال قبل هم تجربه اتفاقی که در رم برایمان افتاده بود را داشتیم. نباید می‌گذاشتیم آن اتفاق دوباره تکرار شود چون می‌دانستیم برایمان خیلی سخت خواهد بود. بازی اول ما را گول زد چون آن بازی اصلاً برابر نبود. لیورپولی‌ها از نظر فیزیکی خیلی قوی هستند. ما این را در بازی برگشت حس کردیم. آنها از نظر فیزیکی بر ما برتری داشتند".

مسی در ادامه گفت:" ما با این فکر به لیورپول رفتیم که زود گل نخوریم ولی همین اتفاق افتاد. وقتی آنها گل اول را زدند اتفاقی که در رم افتاده بود مغز ما را فرا گرفت و تحت تاثیرمان قرار داد. به خودمان می‌گفتیم آن اتفاق نباید دوباره تکرار شود. به همین خاطر بود که عملا بازی را رها کردیم و دیگر نجنگیدیم. آنها از نظر اشتیاق نسبت به ما سر بودند و طرز فکر درست‌تری داشتند. ما در آن بازی اشتباهات احمقانه‌ای کردیم".

 

 

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول