کمیته رفاهی
 

پاداش میلیاردی فینال آسیایی پرسپولیس چگونه تارومار شد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 375 ] - شنبه, 4 خرداد 1398
پاداش میلیاردی فینال آسیایی پرسپولیس چگونه تارومار شد؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز با حضور در شبکه اول سیما درباره موضوعات مهم مالی این باشگاه توضیحاتی ارایه کرد.  ایرج عرب درباره این موضوع که به عنوان مدی...

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز با حضور در شبکه اول سیما درباره موضوعات مهم مالی این باشگاه توضیحاتی ارایه کرد. 

ایرج عرب درباره این موضوع که به عنوان مدیرعامل پرسپولیس چه راهکارهایی برای درباره درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس دارد، گفت: در باشگاه یک تیم کار می‌کند. هیئت مدیره، مدیرعامل و ... یکسری وظایف دارند و دیگر افراد در تیم هم یکسری وظایف دارند. درباره خیلی جاها ما نباید جوابگو باشیم و تقسیم وظایف شده است و مسئولیت اصلی با مدیرعامل است. ما پاسخگو هستیم، ولی خیلی فشار روی مدیرعامل وجود دارد حتی زمانی که یک توپ درون دروازه قرار نمی‌گیرد، یک مدیرعامل باید درباره تنظیم روابط درون باشگاهی و بیرون باشگاهی، مسائل مالی و بین‌المللی و خیلی از موضوعات پاسخگو باشد که از بیرون دیده نمی‌شود. درباره راهکار مالی فکر می‌کنم ما بالای 50 جلسه اقتصادی برگزار کردیم و 11 جلسه هم با حضور هیات مدیره داشتیم. تورم ریالی، نوسان ارزی و خیلی از مشکلات ما را با چالش مواجه کرد. ما فصل قبل را با سختی گذراندیم. بدهی مالیاتی‌مان بالای 100 میلیارد است که سررسید شده و یکسری هم بدهی مالیاتی هشت نه میلیاردی داریم که آن هم سررسید شده است. دیروز به خاطر بدهی به یک هتل که 330 میلیون تومان بود، می‌خواستند لوگوی باشگاه را توقیف کنند!

وی در ادامه گفت: وقتی روی بودجه سالانه حساب می‌کنید یکسری بدهی به وجود می‌آید که روی آن حساب نکرده‌ایم. یک بدهی به تازگی به وجود آمده که 60 هزار دلار باشگاه بدهی دارد که با قیمت دلارالان 900 میلیون می‌شود . ما سه اولویت داریم هزینه‌های جاری، حق‌الزحمه بازیکنان و کادرفنی و بدهی‌ها اولویت‌های ما هستند. این مسائل باید مدیریت شود و هر کدام را که انجام ندهیم مشکل‌ساز است و مدیریت و تنظیم آن سخت است. وقتی بدهی را ندهیم لوگو توقیف می‌شود و اسپانسر هم پولی پرداخت نمی‌کند. درباره آن بدهی ارزی که داریم گفتند می‌خواهیم اموال باشگاه را توقیف کنیم. همه‌ی این مسائل در آستانه نیمه نهایی جام حذفی حاشیه برای ما درست می‌کند و مجبور هستیم یک طوری این مشکل را حل کنیم.

عرب با ذکر دقیق مبلغ پاداش آسیایی که به باشگاه تعلق گرفت، گفت: در زمانی که این پاداش به ما تعلق گرفت دلار 16 هزار تومان بود و مبلغ ریالی پاداش 32 میلیارد تومان می‌شد. از دو میلیون دلار حدود 100 هزار دلار را AFC به عنوان خیریه برداشت کرد و بیش از 200 هزار دلار را برای بدهی برداشت کردند و وقتی به ما مبلغ پاداش به دست‌مان رسید یک میلیون و 600 هزار دلار بود که همزمان با دلار 11 هزار تومانی شد و مبلغ پاداش به 17 میلیارد تومان رسید. یک بخشی را برای هزینه میزبانی فینال و یک بخشی هم برای دستمزد بازیکنان پرداخت کردیم و یک عددی بیش از آن چیزی که درآمد داشتیم هزینه کردیم.

عرب درباره درآمد باشگاه از تبلیغات محیطی سازمان لیگ نیز گفت: نیاز است که درآمدهای سازمان لیگ شفاف شود و ما نامه هم زدیم. دقیقاً نمی‌دانیم که چقدر درآمد دارند و چقدر سهم ماست. چندین نامه زدیم و هنوز این موضوع معلوم نشده است. اگر بدهکار هستیم باید مشخص شود. درآمد ما صرفاً از اسپانسر است و یک درآمدهای جزئی شاید از حضور در مسابقات آسیایی و درآمدی از اجاره ورزشگاه داشته باشیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ضمن رد کمک وزارت ورزش به باشگاه گفت: ما زیرمجموعه وزارت ورزش هستیم ولی وزارت ورزش نمی‌تواند کمکی کند. وقتی کمکی امکان‌پذیر نیست و نمی‌شود به پرسپولیس و استقلال کمک کرد چطور می‌توان بگوییم که کمک به پرسپولیس بیشتر از استقلال است. ما اصلا هیچ نگاه متفاوتی از سوی وزارت ورزش ندیدیم.

مرتبط با موضوع

گالری عکس

جدول