عزاداری

 

حضور دکتر ماجدی در نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 562 ] - جمعه, 10 آذر 1402
حضور دکتر ماجدی در نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی

نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور دکتر سید میرشاد ماجدی رییس هیات فوتبال استان تهران و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال برگزار شد. در ابتد...

نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور دکتر سید میرشاد ماجدی رییس هیات فوتبال استان تهران و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال برگزار شد. در ابتدای این نشست محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه ضمن اشاره به دیدار اخیر مدال آوران بازی های آسیایی با رهبر معظم انقلاب گفت: بیانات رهبری در جمع قهرمانان و مسیولین ورزش گویای آن است که ایشان احاطه و شناخت کامل نسبت به کلیت ورزش و زوایای آن دارد. وی افزود: جامعه ورزش و مسئولین ذیربط باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در ارتباط با ورزش قوی و ایران قوی نصب العین قرار دهند. تهرانی تاکید کرد: در خواست ما در کارگروه ورزش حزب موتلفه از مسئولین وزارت ورزش این است که برنامه اصولی و هدفگذاری مشخصی را جهت تحقق نظرات حضرت آقا در مورد ورزش قوی و ایران قوی داشته باشند.

در ادامه این نشست جمعی از اعضای کارگروه ورزش مطالبی را در ارتباط با فعالیت های هیات فوتبال استان تهران از جمله چگونگی برون رفت از مشکلات و کاستی ها، ضرورت مبارزه با فساد، کارکرد مدارس فوتبال، نظارت بیشتر بر امور لیگ و تیم های شرکت کننده،رفع دغدغه مالی و جذب درآمد و خودکفایی هیات، دلایل افت فوتبال پایتخت و لزوم توجه بیش از پیش به امر استعدادیابی، انضباط مالی و اداری، جدیت نسبت به تبلیغات و مواردی از این دست را مطرح کردند. اعضای مذکور در همین راستا پیشنهادات و راهکارهای را جهت تسهیل امور فوتبال هیات  بیان کردند.

در ادامه این نشست دکتر سید میرشاد ماجدی توضیحات مبسوطی در ارتباط با مسائل  یاد شده بیان کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفت: قصد حضور در انتخابات هیات را نداشتم اما وقتی دیدم کسانی ادعای ریاست بر فوتبال تهران را داشتند که نه تنها فوتبالی نبودند که فوتبال تهران را هم نمیشناختند.نهایتا پس از مشورت با جمعی از دوستان و استخوان خرد کرده های فوتبال، دقیقه نود وارد میدان شدم. واقعیت این است که طی مدت حضور در هیات به این نتیحه رسیدم که واقعا سازمان بدون ساختاری را تحویل گرفته ام.وی ادامه داد: از بدو ورود سعی کردم به مسائل مالی سر و سامان بدهم. عده ای از کارمندان هیات کمترین حقوق را در یافت می کردند. طبیعی است این مسئله باعث شده بود برخی از اعضا قدیمی که دیگر حضور ندارند مسیر ناصوابی را پیش بگیرند. به عنوان مثال، فردی در دبیر خانه پوز شخصی داشت و مسائل مالی مسیردقیق و درست را طی نمی کرد. البته در زمان سرپرستی اقای براتی بعضی تغییرات اعمال شده بود .در هیات فوتبال تهران با آن همه گستردگی و حجم کار هفته ای سه روز فعالیت می کردند در حالیکه الان بنده و همکارانم تمام ایام هفته و تا پاسی از شب فعالیت می کنیم باز هم وقت کم میاریم. در طول همین مدت کوتاه سعی کردم امور جاری را از رفیق بازی خارج و فعالیت ها را مطابق استاندارد های مرسوم تعریف کنم. در بحث مربوط به نیروی انسانی نیز در صدد هستیم نیروهای جوان و تحصیلکرده را بیش از پیش تقویت و هیاتی پویا و به روز داشته باشیم.هیات نیروهای خوبی دارداما از آنها استفاده بهینه نشده بود که ما سعی کردیم در همین مدت کوتاه امور اداری را ساماندهی کنیم.

وی در ارتباط با فوتبال تهران خاطرنشان کرد: فعالیت های هیات و فوتبال استان تهران در دوره ریاست گذشته از هم گسیخته و بی نظم بوده و تمام تلاش من و همکارانم این است که بتوانیم سروسامان درست و اصولی به مسابقات لیگ و فعالیت تیم ها بدهیم. در همین راستا تلاش داریم کیفیت را جایگزین کمیت بکنیم. دلیلی ندارد این همه تیم و پراکندگی آنها را داشته باشیم اما از کیفیت خبری نباشد. اجازه نخواهم داد حاشیه ها وارد فوتبال تهران شود چطور که وقتی متوجه شدم در مسابقات لیگ درگیری و چاقو کشی شده با مسئولیت خودم و با حمایت کمیته انضباطی تیم های مربوطه را از ادامه مسابقات محروم کردیم.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در رابطه با جذب اسپانسر و تقویت بنیه مالی هیات تصریح کرد: زمانی که سرپرست فدراسیون شدم تنها 187 میلیون در حساب بود طی 7 ماه مدیریت توانستم حدود 200 میلیارد جذب کنم زمانی هم که از فدراسیون می رفتم بیش از 70 میلیارد در حساب پول داشتیم، بنا براین راه جذب امکانات مالی و اسپانسر را خوب می دانم لذا سعی خواهم کرد در هیات فوتبال تهران هم مشکل مالی نداشته باشیم.در همین راستا به جامعه فوتبال اطمینان می دهم طی ماههای آینده ساختمان مناسب و آبرومندانه ای برای هیات تهیه خواهیم کرد.

ماجدی در پاسخ به این پرسش که با توجه به انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال آیا نامزد احراز ریاست فوتبال هم خواهد شد، گفت: در حال حاضر تنها به هیات فکر می کنم و تمام اهتمام و جدیت خود را مصروف پیشبرد فوتبال تهران خواهم کرد. تلاش می کنم  فوتبال پایتخت را به هیات قابل قبولی تبدیل کنم البته این اقدامات به تنهایی انجام نمی گیرد بلکه همکاران من در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر بنده را یاری می دهند ضمن اینکه از بزرگان فوتبال نیز راهنمایی و مشورت می گیرم.

اینکه گفته می شود فوتبال تهران افت کرده به این دلیل است که اقدامات درخور و مناسبی در جهت اعتلای آن صورت نگرفته، ما استعدادهای فراوانی داریم که لازم است شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند. آنقدر در کشور استعداد داریم که می توانیم سه تیم ملی مجزا و قدرتمند داشته و در سطح آسیا و جهان مطرح باشیم. برای این منظور لازم است افراد متخصص در امر استعداد یابی را به خدمت بگیریم تا نخبه های آینده ساز فوتبال کشف و مورد حمایت قرار گیرند. وظیفه خود می دانم در این راستا مسیر دلالی در فوتبال و جذب غیر معمول بازیکن را مسدود و ورزشکاران را از طریق سیستم تعریف شده و علمی جذب کنیم.

عضو کمیت فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به مدارس فوتبال تاکید کرد: اغلب مدارس فوتبال ثبت شده و دارای مجوز هستند با این وجود تعدادی مدارس ثبت نشده هم داریم که در نظر داریم تکلیف آنها را روشن کنیم. اجازه نخواهیم داد فساد و تبانی در فوتبال استان تهران  مجال رشد پیدا کند. اینکه مجوز تیم های دسته دوم و سوم میلیادری خرید و فروش شوند یا فوتبال پیشکسوتان چند لیگ داشته باشد تعجب انگیز است. مواردی از این دست یعنی اینکه شیرازه امور از هم گسیخته و مشکلات زیادی وجود داشته اما ما اجازه نخواهیم داد فوتبال تهران با چنین مواردی در آینده حرکت کند و سعیمان در ارزان سازی است که انشا الله با حمایت همه دست اندر کاران انجام شود.

ماجدی در پایان از اعضای کارگروه ورزش و چهره های شاخص رسانه ای حاضر در جلسه خواست تا در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های فوتبال تهران خصوصا بحث اشاعه اخبار  و رویدادهای این ورزش در پایتخت، هیات را یاری دهند.


تصاویر مرتبط
حضور دکتر ماجدی در نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی
حضور دکتر ماجدی در نشست هفتگی اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول