*کارگروه ورزش حزب مؤتلفه یک تشکل تخصصی در ورزش است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 727 ] - شنبه, 17 تیر 1402
*کارگروه ورزش حزب مؤتلفه یک تشکل تخصصی در ورزش است

جوادی : * برخی سیاست های غلط به ورزش پایتخت آسیب زده * * برخی از زمین های ورزشی تهران بدون ضابطه واگذار شده * * سرانه ورزش در تهران پایین تر از اغلب استان هاس...

جوادی:

*برخی سیاست های غلط به ورزش پایتخت آسیب زده*

 

 *برخی از زمین های ورزشی تهران بدون ضابطه واگذار شده*

 

*سرانه ورزش در تهران پایین تر از اغلب استان هاست*

 

*ورزشگاه تختی از اواسط فصل آتی لیگ برتر آماده بهره برداری است*

 

*در ورزش پایتخت مسابقه کلنگ زنی برقرار کرده بودند و بسیاری پروژه نیمه تمام باقی مانده*


  

 

  جوادی مهمان ویژه نشست کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی بود.

در این نشست ابتدا محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش با اشاره به موقعیت و جایگاه ورزش استان تهران حرکت و جنبش پایتخت در این عرصه را موجب ارتقا ورزش در کل کشور و ایجاد رقابت بین استان های دیگر ارزیابی کرد و افزود:  به همین دلیل نگاهها همواره معطوف به تهران بوده است بنابراین انتظار از مدیریت ورزش پایتخت بیش از دیگر استانهاست.

در ادامه تعدادی از اعضا دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در ارتباط با مسائلی چون لزوم گسترش سرانه ورزش در تهران،  نظارت بیشتر بر مدارس فوتبال،  کاهش هزینه های ورزش در پایتخت، ضرورت تقویت زیر ساخت ها گسترش بی رویه باشگاههای خصوص و بروز ناهنجاری در ورزش بیان کردند

 

 

جوادی به عنوان آخرین سخنران این نشست  ابتدا از اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه به عنوان تشکلی متخصص یاد کرد که هر کدام از آنها نسبت به چند رشته ورزشی اشراف کامل دارند وی ادامه داد: اطمینان دارم این جمع نسبت  به وضعیت گذشته و حال ورزش استان تهران آشنایی کامل دارند و خوب می دانند علی رغم زحمات و تلاش های صورت گرفته مدیران اسبق، برخی تصمیم گیری های مسئولین در سال های دور، نه تنها تامین کننده منافع ورزش تهران نبوده بلکه دامنه دردسرها و موانعی که از این طریق ایجاد شد پس از سال های طولانی همچنان گریبانگیر ورزش پایتخت است! واگذاری زمین های ورزشی بدون ضابطه به افراد مختلف و استفاده غیر اصولی از  آنها باعث شد تا نه تنها سرانه ورزش در پایتخت کمتر از اغلب استان ها باشد بلکه اداره کل ورزش و جوانان نیز از در آمد های این اماکن جهت حمایت از توسعه ورزش و نیز قهرمانان ورزشی بی بهره بماند!

وی ادامه داد: تهران با حدود 17 درصد جمعیت کشور و هفت دهم درصد از مساحت کل کشور با تراکم بالای جمعیتی کمترین فضای ورزشی در سطح کشور را به خود اختصاص داده است. در ارتباط با کمبود زیر ساخت های ورزشی هم، شرایط خوبی نداریم.

در تهران مسابقه کلنگ زنی بر قرار بوده بطوری که از سال 82 کلنگ  147 پروژه بر زمین زده شده بود در حالیکه پیشرفت کار این پروژه ها از 10 تا 60 درصد بوده که ما پس از بررسی و اولویت بندی توانستیم بخشی از این پروژه ها را به ثمر برسانیم. تعداد قابل توجهی از استخرها را که قابل بهره برداری نبوده و سال ها به حال خود رها شده بودند را با هزینه بخش خصوصی طبق فرآیند های قانونی فعال کردیم که هم اکنون در آنجا به علاقه مندان ارایه خدمات می شود.

جوادی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد:

 

چنانچه بتوانیم تمام نیروهای قرارداد هیاتی را با مساعدت و نگاه ویژه سازمان امور اداری استخدامی تبدیل وضعیت نماییم و با مصوبه مجلس آنها را به قرارداد کار معین تبدیل نماییم، تمام درآمدهای اماکن ورزشی در استان تهران جهت حمایت از ورزشکاران تهرانی و نیز توسعه ورزش استان تهران هزینه می شود و این موضوع می تواند انقلابی در ورزش تهران را ایجاد نماید و همچنین برخی از اماکن ورزشی در اختیار هیئت ها ی ورزشی استان تهران که فاقد مکان فعالیت می باشند قرار گیرد.

 

 مشکل دیگر ورزش تهران عدم حمایت کارخانجات بزرگ و اسپانسر و حامی مالی در پایتخت است در حالیکه در اکثر استانهای کشور وجود کارخانجات بزرگ در آن استان منجر به حضور تیم های مختلف در لیگ های مختلف ورزشی شده و نیز کمک شایانی به توسعه زیرساخت های ورزشی آن استانها هم شده است. 

با این اوصاف من بیشترین حمایت ها را از هیات های ورزشی استان تهران به عمل آورده ام و هیچگاه آنها را دست خالی نگذاشتیم.

همچنین سعی کردیم با کمک فدراسیون های مربوطه مشکلات هیات هایی را که مسئله دار بودند یا انتخابات آنها برگزار نمی شد رفع کنیم از جمله این هیات ها، فوتبال، کشتی، ژیمناستیک، دوومیدانی و برخی دیگر از رشته ها بوده است و امروز می بینیم که کشتی تهران مدیر لایق خود را شناخت و علی رغم تمام کاستی ها در ورزشگاه تختی بعنوان ابر پروژه تهران سرمایه گذاری کلانی در حال برنامه ریزی است.

در خصوص استادیوم فوتبال ورزشگاه تختی جهت برگزاری شایسته میزبانی مسابقات لیگ برتر مکاتبه ای با سازمان لیگ فوتبال داشتیم که اخیراً آقای سهیل مهدی بعنوان نماینده آن سازمان از این ورزشگاه بازدید نکات مد نظر جهت برگزاری مسابقات ارائه شد و به امید خدا از نیمه های فصل لیگ برتر این ورزشگاه آماده بهره برداری خواهد بود .

وی در پایان خاطرنشان کرد: علی رغم اقداماتی که در تهران انجام شده البته کم و کاستی هایی نیز وجود دارد که با تمام وجود تلاش داریم این کاستی ها را برطرف نماییم.

مرتبط با موضوع

تبلیغات


نظرسنجی

به نظر شما تیم ملی ایران به جام جهانی 2026 صعود میکند؟

گالری عکس

جدول